Szoty - Pomysły na drinki - Część Ósma

Szoty - Pomysły na drinki - Część Ósma

Szoty - drinki na raz

Drinki najczęściej kojarzą się z wysoką szklanką, wieloma warstwami alkoholu i różnych dodatków oraz masą kolorowych ozdobników. Większość ludzi nie ma z tym problemu - sączą trunek powoli i dobrze bawią się na imprezie. Są jednak osoby, które preferują dość szybkie oraz intensywne spożywanie alkoholu.

Dla takich osób z pewnością odpowiednie będą szoty. To malutkie drinki mieszczące się w kieliszku. O dziwo - również mogą być kolorowe i warstwowe! Jest ich wiele odmian i rodzajów i każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Przygotowywanie szotów jest bardzo modne w barach, ale z pewnością będzie to dobra opcja na spotkaniu z rodziną lub ze znajomymi w domu. Dobrze mieć zapas różnego alkoholu i dodatków, by zapewnić naszym gościom dobre trunki i przednią zabawę.

Już sam proces przygotowywania szotów może okazać się świetną opcją na rozrywkę podczas imprezy. Warto więc poznać szoty - pomysły na drinki, które przydadzą nam się podczas takiej zabawy.

Szoty - pomysły na drinki

Szoty to idealne rozwiązanie na imprezy dla większej i mniejszej ilości ludzi. Można przygotować barwne trunki, które będą zaskakiwać smakiem i aromatem. Dodatkowo każdy znajdzie coś dla siebie, a będzie mógł również spróbować czegoś innego, czego wcześniej nie próbował.

Spokojnie podczas takiego spotkania można urządzić konkurs na najlepiej smakujący szot. Warto wtedy znać kilka przepisów, by w odpowiednim momencie wyciągnąć asa z rękawa i zwyciężyć to współzawodnictwo. Chcielibyśmy Wam przedstawić kilka naszych propozycji, które zapewnią wam wygraną.

Wściekły pies - to klasyka, jeśli o chodzi o szoty. Dodatkowo, pochodzi z Polski - pomysł na ten trunek narodził się prawdopodobnie w Szczecinie. Co ciekawe, to głównie jego barwy nawiązują do naszego kraju - w końcu to biel i czerwień, czyli polskie barwy narodowe. Szot ten to tak naprawdę wyłącznie trzy składniki - wódka w ilości 30ml, sok malinowy w ilości 20 ml oraz kilka kropel sosu tabasco. Przygotowanie drinka nie jest trudne, chociaż wymaga pewnej wprawy. Dobrze schłodzoną wódkę wlewamy do kieliszka. Przed wlaniem soku malinowego należy chwilę odczekać. Syrop opadnie na dno, tworząc piękną, dwuwarstwową kompozycję. Na wierzchu unosić się będzie sos tabasco, który nada delikatnej pikanterii całemu szotowi.

Passoa Shot - fajny, energetyczny napój o intensywnym, czerwonym kolorze. Do jego przygotowania potrzeba będzie 25ml tropikalnego likier Passoa oraz 25ml czystej wódki. Jego przygotowanie jest dosyć proste. Na dno kieliszka wlewamy likier, a po łyżeczce i ściance kieliszka, powoli dodajemy wódkę. W ten sposób tworzy się przyjemny, biało-czerwony gradient.

Blue Tequila - tym razem trochę inna gama kolorystyczna, dla fanów chłodniejszych tonów. Dość mocny szot, który składa się w połowie z czterdziestoprocentowej tequili i w połowie z dwudziestoprocentowego likieru blue curacao, który nadaje wspaniałego, niebieskiego koloru. Składniki muszą być mocno schłodzone, by szot wyszedł idealnie. Na dno wlewamy likier, a po łyżeczce, powoli dodajemy tequilę, dzięki czemu uzyskamy dwie oddzielone warstwy. Przygotowanie takiego szota nie wymaga dużej wprawy, ale na pewno dobrze opanowanej ręki.

Bazooka Joe - kolejny szot, który z pewnością zachwyci kolorem. Napój ma imitować smak gumy balonowej o tej samej nazwie, a przygotować można go na dwa sposoby: warstwowo lub mieszając wszystkie składniki w shakerze. Do jego przygotowania potrzebne nam są: Irish Cream Bailey's, najlepiej klasyczny, likier Blue Curacao oraz Likier bananowy w stosunku 1/3:1/3:1/3. Świetny, delikatny i dość słaby szot, który z pewnością będzie dobrze się popijać.

 

To jedynie kilka przykładów, które zapewnią wam zwycięstwo w konkursie na najlepszego szota. Przygotowanie takiego napoju to tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia, więc zapraszamy do eksperymentowania. Składniki, które będą potrzebne, dostaniecie w naszym sklepie internetowym!

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi artykułami z serii Pomysły na drinki, chociażby Likiery - Pomysły na drinki czy też Tequila - pomysły na drinki.Treść jest chroniona prawami autorskimi.