Dobra whisky do 200 zł - jaką kupić?

Dobra whisky do 200 zł - jaką kupić?

Whisky to jeden z lepszych alkoholi, który jest rozchwytywany zarówno przez znawców i amatorów. Głęboki smak whisky mieszanej i leżakującej w dębowych beczkach zniewala wielu konsumentów. Bogaty smak to kwestia zasad dotyczących produkcji whisky, które w przypadku żadnego innego alkoholu nie są tak rygorystyczne. Bardzo ciężko jest wybrać najlepszy trunek, ponieważ pochodzą one z różnych destylarni, z różnych krajów, od Irlandii i Szkocji, po Amerykę i Japonię. Chcesz pokazać jedną z whisky swoim znajomym? Zastanawiasz się, czy można kupić dobrą whisky single malt za 200 zł?

Jakie są dobre whisky?

Dobra whisky to pojęcie względne. Każdemu na pewno będzie smakowało coś innego. Jednak istnieje kilka kryteriów, które musi spełniać najlepsza whisky. W przypadku whisky pochodzącej ze Szkocji, musi to być trunek powstający ze słodu jęczmiennego i wody oraz leżakujący w specjalnych beczkach, których pojemność wynosi ok. 700 l. Proces ten powinien trwać minimum 3 lata. Szkocka whisky single malt nie zawiera żadnych specjalnych dodatków. Sama w sobie zawiera aż 40% czystego alkoholu.

Niedaleko, bowiem w Irlandii, również powstaje whisky single malt. Należy ona do jednych z ulubionych whisky naszego pokolenia, ponieważ ma gładki charakter, a poza tym wyczuwalne są w niej nuty orzechów, suszonych owoców oraz kwiatów.

Ogromną popularnością cieszy się też amerykańska whisky. W tym przypadku mamy do czynienia z alkoholem powstającym z żyta, kukurydzy, pszenicy i jęczmiennego słodu. Dojrzewanie trwa minimum 2 lata.

Ostatnia dobra whisky to alkohol pochodzący z Japonii. Ma wyrafinowany, delikatny smak, w którym dominują nuty rodzynek, migdałów, czerwonych owoców i świątecznego ciasta. Według wielu koneserów uważana jest za najlepszą na świecie. Ale czy można kupić ją już za 200 zł?

Jaki single malt do 200 zł?

Chcesz ugościć swoich przyjaciół jak najlepiej, jednak budżet w ostatnim czasie nie pozwala Ci na alkohol z najwyższej półki? Masz do dyspozycji maksymalnie 200 zł na butelkę? Z czystym sumieniem możesz pokusić się o zakup Johnnie Walker Red Label. Jest to jedna z lepszych, a jednocześnie przystępna cenowo whiskey. Johnnie Walker należy do znanych marek i bardzo lubianych. Często gości na naszych stołach.

Kolejnym świetnym przykładem jest kosztująca mniej niż 100 zł Grant's Sherry Cask Finish whisky czy whiskey Monkey Shoulder Blended Malt. Jedna butelka to koszt ponad 120 zł. Oczywistym, choć nadal lubianym trunkiem jest Jack Daniels. W tym trunku znajdziesz lekki, gładki zapach wanilii, orzechów czy banana oraz słodki, głęboki smak karmelu, toffi czy syropu klonowego.

Jaka whisky na prezent do 200 zł?

Dobre whisky na prezent do 200zl to nie lada wyzwanie dla osoby, która nie do końca zna się na tego rodzaju trunkach. Istotne jest, by nie dać się nabrać pierwszej lepszej reklamie, a nieco poszperać w sieci i wybrać takie, które z opisu, składu czy opinii wydają się być dobre, zaskakujące.

Dobra whisky do 100 zł to z pewnością wspomniany powyżej Johnnie Walker oraz Jack Daniels. Trunki tej marki na pewno znajdziesz w tym przedziale budżetowym i na pewno osoba obdarowana ucieszy się z takie upominku, zwłaszcza, jeśli wykazuje chęć zapoznania z produktami tych wyjątkowych marek. W sytuacji, kiedy szukasz czegoś mniej znanego, a jednocześnie dobrego, godne polecenia są trunki Bushmills Black Bush, czyli blended whisky nietorfowa pochodząca z Irlandii lub Islay Malt torfowa, której cena wynosi ok. 60 zł.

Whisky do 200 zł na prezent? W tym przypadku poleca się Johnnie Walker ale nie Red Label, a Gold Label, która kosztuje ok. 150 zł oczy też Johnnie Walker 15YO Green Label, której cena oscyluje wokół 170 zł za butelkę.

Najlepsza whisky do 200 zł

Ciężko jest mówić o najlepszej whisky w przedziale cenowym od 0 do 200 zł, jednak sporo osób pełnoletnich, które jeszcze nie miały okazji smakować takiego trunku, szukają podpowiedzi, by dobrze trafić za pierwszym razem. Do 200zl poleca się głównie whisky single malt nietorfowa Glenfiddich 15. Za butelkę zapłacimy ok. 170 zł. Talisker 10 to kolejny ciekawy w smaku single malt, lekko słony i wytrwany, który kosztuje ok. 160 zł. Fantastyczną propozycją najlepszych whisky jest Laphroaig Quarter Cask, której butelka kosztuje ok. 160 zł. Ardbeg Wee Beastie jest ostatnim przykładem i w tym przypadku zapłacimy za jedną butelkę ok. 140 zł.

Jak widać, rynek jest rozbudowany i można na sklepowych półkach znaleźć naprawdę wspaniałe trunki, które nie przekraczają poziomu 200 zł. Dla jednych jest to dużo za butelkę, dla innych o wiele za mało. Każdy jednak chce choć raz w życiu zasmakować dobrej jakości whisky. Najlepiej pić ją z lodem, choć panuje przekonanie, że fantastycznie smakuje także z napojami słodkimi i gazowanymi. Wszystko zależy od preferencji. Najważniejsze, by znaleźć coś dla siebie i rozkoszować się wyjątkowym smakiem!

#johnniewalkerpl #taliskerwhisky #whiskyglenmorangieTreść jest chroniona prawami autorskimi.