Miodula

Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę

Miodula producent

Miodula, miodunka lub miodunka to mocny trunek tworzony na bazie miodu. W 2006 r. został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na Śląsku istnieje tradycja sporządzania wódek ze spirytusu. Na Żywiecczyźnie tego typu napitek na bazie miodu zwano miodunką lub miodunką. Na Śląsku Cieszyńskim trunek ten nazwano miodulą. Popularność wzięła się stąd, że przygotowanie miodunki czy mioduli jest bardzo proste, chociaż istnieje co najmniej kilka różnych przepisów.

Miodula cena

Choć nie wiadomo, kiedy pierwszy alkohol trafił do beczek, to wiadomo, że dąb polski aromatyzując alkohol, wpływa wyjątkowo korzystnie na jego smak. Jednym z najbardziej znanych bednarzy w Europie Środkowo-Wschodniej na początku XX wieku był urodzony w 1868 roku mistrz bednarski z Tarnowa, Józef Podgórski, który remontował i budował beczki dla przemysłu winiarskiego, spirytusowego, spożywczego oraz chemicznego.

Miodula sklep

Miodula posiada kilka odmian:

Miodula Prezydencka leżakuje w dębowych beczkach z dębu polskiego, dostarczanych przez jednego producenta, ze względu na fakt, iż skład drewna jest różny w zależności od terenów, z jakich pochodzi. Dzięki temu uzyskujemy produkt o ustabilizowanych cechach aromatyczno-smakowych. Do produkcji beczek stosowane jest drewno ze starych dębów, przy czym ważne jest suszenie go przez kilka lat. W skład dębiny wchodzi duża ilość związków aromatycznych, które migrują w trakcie leżakowania do alkoholu i mają ogromny wpływ na tworzenie odpowiedniego bukietu trunku.

Miodula Staropolska to tradycyjny, znany od wieków trunek, produkowany na bazie pochodzącego z gór podbeskidzia polskiego miodu spadziowego oraz specjalnie skomponowanej mieszanki składników, które stanowią prawdziwą tajemnicę jej wyszukanego smaku. To, co ją wyróżnia, to barwa oraz delikatny aromat miodu z subtelną nutą wanilii. Miodula Staropolska swój bogaty bukiet i niepowtarzalny smak zawdzięcza oryginalnej góralskiej recepturze.

Również sam miód ma ogromne znaczenie. Oprócz odpowiednich parametrów musi to być miód spadziowy i pochodzić z rejonów Beskidów bądź Podbeskidzia. Miody beskidzkie to miody spadziowo-nektarowe o charakterystycznym aromacie roślin rosnących w lokalnym mikroklimacie. Stosowane do produkcji miody, oczywiście z rejonu Beskidów i Podbeskidzia, są specjalnie selekcjonowane i blendowane przez dostawcę. Dzięki temu Miodula przeszła pozytywnie weryfikację u rodowitych górali beskidzkich.

Miodula sklep online

Ważny jest także rodzaj drewna na beczki. Dąb na beczki musi mieć nie mniej niż 50 cm średnicy, czyli nie może mieć mniej niż sto lat. Lepiej, żeby był jak najstarszy i największy. Jest tym lepszy, im wolniej rósł. Drewno na beczki tnie się na ćwiartki. Słoje powinny być proste, żeby klepki miały należytą wytrzymałość, nie pękły przy wyginaniu, a beczki z nich zrobione nie przeciekały. Modrzew też musi mieć ze sto lat i 50 cm średnicy, żeby nadawał się na klepki. I zdecydownie trudniej go kupić niż dąb.

Miodula sklep internetowy

Zbyt młode drzewo ma w sobie związki chemiczne, które uwalniają się do przechowywanego w beczce alkoholu, psując jego smak. Z pociętego na ćwiartki drewna wycina się klepki, które minimum trzy lata leżą na placu, pod gołym niebem, poddawane procesowi sezonowania. Po tym czasie klepki przycina się na długość, w zależności od wielkości beczki, fuguje, czyli profiluje skośnie ich krawędzie, żeby po złożeniu w beczkę na całej powierzchni przylegały do siebie.

Jeśli inspiruje cie proces wytwarzania mioduli i chcesz nabyć ten szlachecki, starodawny alkohol do swojego domu, wejdź na FORFITER exclusive i dokonaj zakupu naszej Mioduli. Jest ona w przystępnej cenie i bez wątpienia najwyższej klasy oraz jakości. Stawiamy na najlepsze alkohole, wytwarzane w najdokładniejszy, profesjonalny sposób, a zatem nie zawiedziesz się ich smakiem!

Producenci dostępni w naszej ofercie: Aberfeldy, Absolut, Ballantines, Beluga, Belvedere, Bombay Sapphire, Bushmills, Carbon Champagne, Chivas, Chopin, Ciroc, Dalmore, Dewar's, Dom Perignon, Finlandia, Glenmorangie, Grey Goose, Isle Of Jura, Jack Daniel's, Jagermeister, Jameson, Jim Beam, Johnnie Walker, Metaxa, Miodula, Moet & Chandon, Piper-Heidsieck, Polmos Siedlce, Polmos Żyrardów, Pravda, Veuve Clicquot, William Grant & Sons, Wódki regionalne Kurnwica.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.