Bombay Sapphire

Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę

W aparacie destylacyjnym zawiesza się kosze wypełnione ziołami i przyprawami. W trakcie destylacji, gdy alkohol paruje, przenika przez kosz, dając lekki i aromatyczny spirytus. Drugą ciekawostką jest sama aparatura destylacyjna tzw. „Carterhead stills”, która jest odmianą kolumny destylacyjnej. Para aparatów destylacyjnych w destylarni bombay pochodzi z roku 1830. Oba aparaty mają wdzięczne imiona: Tom i Mary.

Bombay Sapphire producent

Trunek powstaje na bazie 10 ziół i przypraw: korzenia lukrecji, jagód jałowca, pieprzu kubeba, korzenia arcydzięgla, migdałów, kolendry, kory cynamonu, korzenia irysa, skórki z cytryny i kardamonu. Właścicielem marki Bombay Sapphire jest obecnie firma Bacardi. Bezpośrednim przodkiem marki Sapphire, był Bombay London Dry Gin, który powstał w 1959 roku. Butelkowany był wówczas w identyczne jak Sapphire, lecz przezroczyste butelki i zawierał 8 składników w miejsce obecnych 10. Wzbogacenie receptury i zmiana designu na szafirową butelkę było prawdziwym trafieniem w dziesiątkę, podążającym za rosnącym popytem i modą na doskonały giny klasy premium. Bombay Sapphire London Dry Gin produkowany jest w Laverstoke Mill oddalonym od Londynu około 100 km. Nowoczesne budynki destylarni udostępniane są do zwiedzania wraz z ogromnymi szklarniami, gdzie hoduje się rośliny używane w procesie produkcji.

Bombay Sapphire cena

Bombay Sapphire gin łączy się ze składnikami w procesie zwanym "vapour infusion" – zioła i przyprawy zawieszane są w specjalnym pojemniku i przenikają do pary, która ulega skraplaniu w procesie destylacji. Jest to optymalny sposób wykorzystania ich aromatów, który nadaje Bombay Sapphire wyrazistego bukietu i wysublimowanego smaku. Choć jego cena nie należy do najniższych, to jest to trunek doskonały w smaku i na pewno jej warty!

Bombay Sapphire sklep

Bombay Sapphire Gin - tego ginu nie da się pomylić z żadnym innym. Kanciasta butelka o szafirowym kolorze i etykieta z wizerunkiem królowej Wiktorii znana jest nie tylko miłośnikom ginu. Powstał na podstawie odtworzonej, dawnej receptury z drugiej połowy XVIII wieku. Do produkcji wykorzystywany jest 3-krotnie destylowany spirytus pszeniczny oraz wyłącznie naturalne składniki.

Bombay Sapphire sklep online

Wiele osób unika ginu ze względu na jego nieco gorzki smak, jednakże ten trunek może zdziałać cuda dla Twojego układu pokarmowego. Zioła używane do tworzenia ginu mogą zwiększyć zarówno wydzielanie kwasu żołądkowego, jak i enzymów trawiennych. Sprawi to, że procesy trawienie w Twoim organizmie usprawnią się. Gin z tonikiem został opracowany w 1800 roku, kiedy chinina była trudno dostępna. Chinina pochodząca z kory chinowej była ważnym lekiem, który zarówno leczył, jak i zapobiegał malarii. Oczywiście nie należy zastępować leków przeciwmalarycznych piciem ginu z tonikiem, ale teraz przynajmniej wiesz, że istnieje sposób na przyjmowanie chininy w bardziej smaczny i zabawowy sposób.

Bombay Sapphire sklep internetowy

W naszym sklepie internetowym kupisz Bombay Sapphire w doskonałej cenie, jakości i klasie. Dbamy o to, by nasze alkohole były najlepsze, klasy premium. Jesteśmy marką, która dba o swoich klientów i wie doskonale, że alkohol musi być doskonały. Jeśli chcesz nabyć alkohol najlepszej klasy, z pewnego źródła, wejdź na naszą stronę internetową i zrób zakupy online - proste i wygodne rozwiązanie!

A może interesuje Cię likier? Mamy świetne produkty w naszej ofercie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.