Francuskie alkohole - z czego słynie Francja?

Francuskie alkohole - z czego słynie Francja?

Francja - kraj alkoholem płynący

Nie od dziś wiadomo, że Francja słynie ze wspaniałych i aromatycznych alkoholi. Jest to piękny kraj, w którym dobre jedzenie i procentowe trunki to podstawa, dlatego warto zaznajomić się z alkoholami, które sprawiają, że Francja staje się potęgą procentów na arenie międzynarodowej. O dziwo nie słynie ona tylko z jednego rodzaju trunku. Produkcja alkoholu we Francji opiera się na kilku wspaniałych gatunkach, które zachwycają koneserów i amatorów na całym świecie. Warto więc poznać, skąd tak naprawdę pochodzą te niezwykłe napoje.

Francuskie alkohole - z czego słynie Francja?

Francuskie alkohole to bardzo rozległy temat, ponieważ Francuzi uwielbiają i produkują alkohol w wielu postaciach. Z jakich alkoholi słynie Francja? Zacznijmy od tych najbardziej popularnych pozycji.

Chyba najsłynniejszym francuskim alkoholem jest szampan. Wino musujące produkowane tylko i wyłącznie w regionie zwanym Szampania to przejaw luksusu i dobrej zabawy. Warto dodać, że bąbelki, które sprawiają, że ten alkohol jest tak wyjątkowy, powstają w sposób naturalny.

Proces ten następuje w butelkach, gdzie alkohol dojrzewa. Cecha ta odpowiada za autentyczność szampana i pozwala na rozróżnienie między szampanem a zwykłym winem musującym. Lekko przefermentowane wino przelewa się do szklanych butelek, korkuje i układa lekko przechylone w stronę korka.

W ten sposób alkohol spędza dwa lata, a co trzy miesiące butelka jest przekręcana o 1/4 obrotu. Tak powstaje trunek, z którego słynie Francja, czyli szampan. Nie oszukujmy się, jest to towar luksusowy, a butelka szampana z dobrego rocznika może osiągać zawrotne kwoty. W naszym sklepie znajdziecie wiele wspaniałych marek, między innymi słynnego Moet & Chandon.

Kolejnym bardzo popularnym alkoholem produkowanym wyłącznie we Francji jest koniak, którego nazwa pochodzi od miejscowości Cognac znajdującej się właśnie we Francji. To typowy winiak produkowany z białych winogron odmian Ugni Blanc (Trebbiano),  Folle Blanche i Colombard.

Wino, które powstaje z tych wyselekcjonowanych owoców, poddawane jest później dwukrotnej destylacji, by następnie odetchnąć w dębowych beczkach. Kolejnym procesem jest kupażowanie. Zawartość poszczególnych beczek łączona jest w jeden trunek, by osiągnąć odpowiedni smak i aromat. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie wiele wspaniałych okazów, jak chociażby wyjątkowy koniak Hennessy.

 

Sprawdź: Francuski Koniak

 

Powyższe propozycje były bardzo oczywiste i większość osób wskazuje je jako alkohole pochodzenia Francuskiego. Z czego jeszcze słynie Francja? Z alkoholu zwanego Chartreuse.

Nazwa nawiązuje do miejsca pochodzenia, czyli klasztoru La Grande Chartreuse. Jest to bardzo aromatyczny likier ziołowy, który produkuje się z destylatu winnego oraz ponad 130 różnych ziół. Taka mieszanka sprawia, że alkohol nabiera niesamowitej zielonej bądź żółtej barwy w naturalny sposób. 

CHARTREUSE GREEN jest mocniejszy - zawartość alkoholu wynosi 55%. CHARTREUSE YELLOW jest trochę słabszy - zawartość alkoholu to 43% - i o wiele słodszy. Smak i aromat alkoholu przypomina polski Amol. Również w naszym sklepie znajdziecie obie wersje tego trunku - warto zapoznać się francuskimi alkoholami!

Innym wspaniałym francuskim alkoholem, z którego słynie ten kraj, jest Creme de Cassis. To wyjątkowy i aromatyczny likier z czarnej porzeczki, który produkowany jest w środkowej części Francji - Burgundii.

Rejon ten słynie z niezwykłych win oraz musztardy Dijon i mało kto wie, że produkowany jest tam również ten niezwykły likier. Alkohol ten zwykle nie jest spożywany solo, chociaż zachwyca swoją intensywnością i smakiem.

Najczęściej jest bazą wspaniałych i barwnych drinków, szotów czy koktajli. Najbardziej popularnym drinkiem jest Le Kir, który łączy w sobie białe wino oraz wyżej wspomniany likier. W naszym sklepie znajdziecie kilka marek, które w swoim asortymencie posiadają Creme De Casis, dlatego zachęcamy do zakupów.

Francja słynie również ze wspaniałych win i cydrów, które charakteryzują się niezwykłą świeżością i fenomenalnym smakiem. Jak widać, wybór alkoholu francuskiego jest ogromny. Warto zapoznać się z całym przekrojem, ponieważ każdy trunek to inne walory smakowe oraz zapachowe.

Od aromatycznych i ziołowych napojów, po słodkie i owocowe. Każdy znajdzie coś, co wpasuje się w jego gusta. W naszym sklepie znajduje się ogromna ilość francuskich alkoholi, dlatego zachęcamy do przeglądania naszej oferty i próbowania ciekawych trunków.Treść jest chroniona prawami autorskimi.