Grappa

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę

Grappa - czym jest ten alkohol?

Grappa to bardzo tajemniczy alkohol, którego nie spotkamy w każdym pierwszym lepszym sklepie z alkoholami. Grappa to inaczej alkohol z resztek - produkowana jest poprzez destylację pestek winogron, skórek i gałązek winogron, które wzięły udział w produkcji wina. Należy do grupy alkoholi mocnych - minimalna zawartość alkoholu wynosi 37,5%. Jej początki nie zapowiadałby sukcesu - był to alkohol dla klasy robotniczej, którego historia rozpoczyna się w Bassano del Grappa w północnej części Włoch. Odpady, które powstawały podczas procesu produkcji wina wykorzystywano, by żadna cząstka winogron się nie zmarnowała. Z czasem doceniono walory tego alkoholu i smak grappy zawitał także wśród bardziej wymagających smakoszy.

Grappa Giare Amarone w sklepie z alkoholami

Rodzaje grappy - czym się wyróżniają?

Chociaż grappa jest wyjątkowa, tajemnicza, a sposób produkcji grappy zadziwia fanów alkoholu po dziś dzień, to możemy wymienić wiele fantastycznych odmian tego alkoholu, które różnią się od siebie smakiem i aromatem.

  • Giovane (młoda grappa) / bianca ( biała grappa) - bezbarwny trunek, który charakteryzuje się dość wytrawnym charakterem. Aby otrzymać młodą grappę, należy ją zabutelkować zaraz po zakończeniu procesu destylacji.
  • Affinata (grappa sezonowana) - tego rodzaju grappę przechowuje się przez minimum 12 miesięcy w drewnianych beczkach.
  • Invecchiata (grappa typu old) - grappa przechowywana w drewnianych pojemnikach przez okres od 12 do 18 miesięcy.
  • Stravecchia (very old grappa) / riserva (reserve) - grappa ta butelkowana jest po okresie przechowywania w drewnianych beczkach, który wynosi minimum 18 miesięcy.
  • Monovitigno - rodzaj grappy, która produkowana jest tylko i wyłącznie z jednego rodzaju winogron.
  • Polivitigno - grappa, która wytwarzana jest z wielu rodzajów winogron.
  • Aromatica - rodzaj grappy produkowany z bardzo aromatycznych winogron.
  • Aromatizzata - grappa, która wzbogacona została aromatem innych owoców oraz ziół.

Grappa podana w odpowiednim kieliszku

Grappa cena - ile trzeba zapłacić za dobrą grappę?

Cena grappy mogłoby się wydawać, że będzie dość niska - w końcu to alkohol z resztek winogron, z odpadków. Z czasem jednak doceniono walory smakowe i zapachowe tego trunku, co również przełożyło się na wzrost ceny grappy. Aktualnie najwyższej jakości grappę można dostać już od ponad 300zł. Jednakże osoby mające ograniczony budżet, pragnące spróbować tego niesamowitego alkoholu, kupią grappę już za ponad 100zł. Cena grappy waha się dość mocno, wszystko zależy od tego, jak długo leżakowała oraz z resztek jakich winogron została wyprodukowana.

W czym pić grappę?

Wielu ludzi uważa, że grappę pije się w zwykłych kieliszkach do wódki - w końcu jest to alkohol o dość podobnym procentażu. Oczywiście jest to poprawny sposób picia grappy. Jeżeli jednak rozsmakujemy się w tym trunku, polecamy zakupić odpowiednie szkło do picia grappy. Kieliszki do grappy przypominają kształtem kulę z lekkim zwężeniem ku górze (podobnie jak kieliszki do whisky) - zabieg stosowany w celu zamknięcia wszystkich aromatów. Zwykle takie kieliszki trzymają się na wysokiej nóżce.

Kieliszki do grappy na barze

Włoska grappa - dlaczego jest tak popularna?

Choć nie wszędzie słyszano o grappie, włoska grappa w swoim rodzinnym kraju jest niezwykle popularna. Włosi często piją kieliszek grappy po kolacji na lepsze trawienie. Dzięki swoim wyjątkowym walorom smakowym i zapachowym świetnie sprawdza się jako digestif - idealny alkohol do spożycia po posiłku. Dobra grappa fantastycznie wpływa na trawienie - Włosi najczęściej piją ją właśnie solo. Włoska grappa świetnie sprawdza się również jako dodatek do kaw. Gdy połączymy odrobinę dobrej grappy z aromatycznym espresso, powstanie nam cudowne Caffe Coretto. I choć ojczyzną grappy są Włochy, to grappa wciąż zyskuje na popularności w pozostałych zakątkach świata.

Grappa Sklep Internetowy - wybierz Grappę dla Siebie

W naszym sklepie online z grappą FORFITER exclusive posiadamy bogatą ofertę tego włoskiego skarbu w naprawdę korzystnych cenach. Aby poznać smak prawdziwej grappy, wystarczy odrobinę się rozejrzeć i wybrać butelkę odpowiednią dla siebie. Warto zapoznać się z bogatymi i barwnymi opisami, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniej grappy. Jest to trunek wyższej jakości, niż można by się było spodziewać. Warto również zapoznać się z komentarzami na temat konkretnej butelki - opinie pozostałych smakoszy z pewnością pomogą dokonać wyboru. Jeśli jednak nie jesteście Państwo pewni, która grappa w naszym sklepie online będzie odpowiednia - zapraszamy do kontaktu. Nasza profesjonalna obsługa z przyjemnością pomoże dokonać wyboru, by zadowolić Państwa kubki smakowe.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.