Glenmorangie

Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę

Glenmorangie producent

Destylarnia na farmie Morangie leżącej w północnej części szkockich Highlands powstała w 1843 roku przez rozbudowę lokalnego browaru i zaczęła produkować whisky w 1849 roku. Miejsce to znajduje się nieopodal starszej o około 50 lat destylarni Balblair. Inni sławni sąsiedzi tej destylarni to destylarnie Dalmore i Teaninich. Lokalizacja owej farmy nie była miejscem przypadkowym. Jej właściciele, bracia William i John Mathesen, wybrali miejsce, które miało ugruntowane tradycje w nielegalnym gorzelnictwie. W 1887 roku destylarnia przeszła przebudowę, wprowadzono wtedy bardzo wysokie alembiki przywiezione z destylarni ginu John Taylor, a firma zmieniła nazwę na Glenmorangie Company Distillery Limited. W 1918 roku destylarnię kupiło dwóch udziałowców: Durham oraz MacDonald & Muir Ltd, która później stała się jedynym właścicielem, w którego władaniu znajdowały się także destylarnie Ardbeg i Glen Moray. Warto dodać, że swoją dzisiejszą pozycję destylarnia zawdzięcza faktowi, że w latach 90. stosowała on nowoczesne techniki marketingowe, co w świecie whisky nie było do tej pory oczywistością.

Glenmorangie cena

Dr Bill Lumsden, ekspert w swojej dziedzinie, spędził ponad dwadzieścia lat na eksperymentach w celu udoskonalenia różnych wykończeń. Wymienione poniżej whisky marki najpierw dojrzewają przez dziesięć lat w amerykańskich beczkach z białego dębu, a następnie poddawane są finiszowaniu w starannie wyselekcjonowanych beczkach.

Bez wątpienia dla destylarni najważniejsze są tzw. „podstawki”, czy whisky w wersjach najbardziej dostępnych – podstawowych. Są to:

- Glenmorangie 10 yo The Original – leżakowana w beczkach po bourbonie

- Glenmorangie Quinta Ruban – finiszowana w beczkach po porto

- Glenmorangie Lasanta – finiszowana w beczkach po sherry

- Glenmorangie Nectar d’Or – finiszowana w beczkach po Sauternes

Glenmorangie sklep

Marka Glenmorangie w swojej ofercie ma niezwykle szeroki wybór whisky single malt. Na rodzinę marki Glenmorangie składa się sześć kategorii, w których sklasyfikowane są trunki tej destylarni. Segment „Core expressions” nazwać można trzonem marki, w jego skład wchodzi pięć najbardziej rozpoznawalnych, klasycznych whisky Glenmorangie. Każda kolejna kategoria przedstawia bardziej luksusowe i unikalne trunki, w skład portfolio marki wchodzą edycje limitowane oraz edycje prywatne.

Glenmorangie sklep online

Podstawy whisky Glenmorangie to także dwunastoletnia The Quinta Ruban 12 Years Old, a także The Quinta Ruban 14 Years Old. Obie starzone są w beczkach po porto Ruby. Pierwsza z nich charakteryzuje się równowagą słodkich i wytrawnych smaków oraz intrygującym kontrastem gładkich i rześkich tekstur. Quinta Ruban 14 Years Old wyróżnia się wyczuwalnymi nutami czekolady.

Jeśli jesteś koneserem whisky i chcesz nabyć ten alkohol dla własnej przyjemności czy też jako prezent, zapraszamy do sklepu FORFITER exclusive, który dba o najwyższą jakość sprzedawanych alkoholi. U nas nabędziesz whisky najlepszej klasy. Co więcej, przy większych zakupach czekają na ciebie rewelacyjne promocje, nie zwlekaj!

Glenmorangie sklep internetowy

Edycje prestiżowe to rozlewy whisky, które destylarnia uznała za wybitnie interesujące, a jednocześnie posiada je w bardzo niewielkich ilościach. Pojawiają się tutaj głównie roczniki, a na doczepkę załapały się także szerzej dostępne Glenmorangie 18yo i Signet. W naszym sklepie kupisz alkohol odpowiadający twoim gustom. Posiadamy bardzo szeroką ofertę alkoholi, jak i promocyjne ceny, wejdź na FORFITER exclusive i sprawdź nas!

Producenci dostępni w naszej ofercie: Aberfeldy, Absolut, Ballantines, Beluga, Belvedere, Bombay Sapphire, Bushmills, Carbon Champagne, Chivas, Chopin, Ciroc, Dalmore, Dewar's, Dom Perignon, Finlandia, Glenmorangie, Grey Goose, Isle Of Jura, Jack Daniel's, Jagermeister, Jameson, Jim Beam, Johnnie Walker, Metaxa, Miodula, Moet & Chandon, Piper-Heidsieck, Polmos Siedlce, Polmos Żyrardów, Pravda, Veuve Clicquot, William Grant & Sons, Wódki regionalne Kurnwica.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.