Armaniak

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 16

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 16

Strona
na stronę

Armaniak - czym jest ten alkohol?

Armaniak to niezwykle rzadko spotykany alkohol. Często nie warto szukać go na standardowych, sklepowych półkach. Warto wybrać się do profesjonalnych sklepów z armaniakiem, gdzie obsługa z przyjemnością pomoże i doradzi, jaka butelka będzie odpowiednia. Armagnac to alkohol francuski. Można powiedzieć, że armaniak to pewnego rodzaju brandy, która pochodzi z francuskiego regionu Armagnac w Gaskonii. Najczęściej zawartość procentów w tym trunku waha się między 52 a 60%, więc jest to stosunkowo mocny napitek. Produkcja armaniaku opiera się na destylacji wina pochodzącego z południowo-zachodniej Francji. Wyselekcjonowane winogrona zbierane przez lokalnych mistrzów pozwalają zagwarantować wyborny smak tego niesamowitego trunku. Sam trunek leżakuje w dębowych beczkach, co nadaje mu dodatkowych walorów smakowych i zapachowych. Proces ten odpowiada także za niesamowity, bursztynowy kolor, jaki charakteryzuje Armagnac.

Bardzo często porównywanymi alkoholami są armaniak i koniak. Podobne w smaku, zbliżone w procesie produkcji. Różnią się jednak przede wszystkim destylacją, ponieważ koniak destylowany jest dwukrotnie w specjalnym destylatorze, zaś armaniak podlega destylacji kolumnowej. Oczywiście sam smak i konsystencja trunku to inna bajka. Armagnac jest o wiele gęstszy, mocniejszy i bardziej pełny w smaku.

Armaniak comtal rozlany do dwóch kieliszków

Armaniak to prawdziwa gratka dla smakoszy dostępna w asortymencie naszego sklepu!

Wyjątkowy armaniak powstaje w procesie mieszania destylatów z różnych roczników. Taki zabieg pozwala uzyskać produkt najwyższej jakości. Armaniak zazwyczaj poddawany jest jednokrotnej destylacji, co zdecydowanie wpływa na jego złożony bukiet aromatów. Sklep FORFITER exclusive oferuje armaniak 6, 12, 18, a nawet 30 letni. Ten wyjątkowy trunek sprawdzi się idealnie na prezent dla bliskiej osoby. Zapewniamy, że wyjątkowa bursztynowa barwa i intensywny smak przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom. Armaniak to alkohol niszowy, a jego światowa produkcja w ciągu roku oscyluje w granicach 10 milionów butelek. W porównaniu do innych trunków m. in. whisky jest to bardzo niewielka ilość, która zachęca jeszcze bardziej do spróbowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą winiaków armaniak jaką przygotował nasz sklep internetowy z armaniakiem! Gwarantujemy, że u nas znajdziesz wymarzony armaniak. Nasz sklep z armaniakiem online to gwarancja szerokiego wyboru.

Różne rodzaje admaniaku w butelkach postawione na beczce

Rodzaje armaniaku

Biorąc do ręki butelkę dobrego armaniaku, bardzo często spotykamy się z określeniami zbliżonymi do tych pojawiających się na etykietach koniaku. Widzimy armaniak vsop, czy też Armagnac xo. Co te nazwy tak naprawdę oznaczają? Jeśli widzimy na etykiecie nazwę Armagnac vsop lub armaniak xo oznacza to tyle, co rodzaj armaniaku. W każdym dobrym sklepie z armaniakiem można znaleźć kilka rodzajów tego niezwykłego trunku. Rodzaj armaniaku, a tak naprawdę jego smak, wiąże się głównie z wiekiem napitku. Czym dłużej leżakuje, tym bardziej nabiera mocy, pikanterii i ziemistości. W przypadku młodych armaniaków, przeważają akcenty delikatne i owocowe.

Do podstawowych rodzajów armaniaku należą:

  • Armaniak VS – to armaniak oznaczany jako Very Superior, leżakuje od 2 do 5 lat, chociaż będzie on leżakował krócej niż dłużej. W smaku armaniak vs jest raczej świeży i owocowy.
  • Armaniak VSOP – Armagnac vsop to inaczej Very Superior Old Pale, leżakuje zwykle od 5 do 6 lat.
  • Armaniak XO – armaniak xo, inaczej Extra Old, leżakuje od 6 do 10 lat w dębowych beczkach, w smaku zaś przeważa pikanteria i ziemistość.
  • Armaniak Hors D’age – jest najstarszym rodzajem brandy Armagnac. Minimalny wiek starzenia to 10 lat, ale może on wynosić nawet 35 lat.

Butelki armagnac de Montal

Armaniak cena - czy ma znaczenie?

Dobry sklep internetowy z armaniakiem powinien w swojej ofercie mieć wiele różnorodnych butelek tego trunku, by móc zaoferować klientom nie tylko to, co najlepsze, ale przedstawić im różne ceny armaniaku. Cena armaniaku to bardzo istotna cecha, o której należy pamiętać, kupując ten alkohol. Ma ona bowiem ogromne znaczenie. Idzie przede wszystkim w parze z jakością, ale również i z wiekiem trunku. O wiele niższą cenę ma armaniak vs, a o wiele wyższą cenę zobaczymy przy armaniaku xo. Oczywiście oprócz ceny przy zakupie armaniaku warto zainteresować się również walorami smakowymi. Najtańsze armaniaki VS będą o wiele delikatniejsze, słodsze i bardziej owocowe, niż armaniaki dojrzewające dłużej jak XO, które charakteryzują się ostrym, pikantnym i bardziej ziemistym smakiem i o wiele wyższą ceną.

Sklep z armaniakiem FORFITER exclusive

Dobry armaniak jest na tyle unikatowym trunkiem, że nie spotyka się go w standardowych sklepach z alkoholem. Zasługuje na honorowe miejsce w dobrze zaopatrzonych sklepach z armaniakiem. Takim właśnie sklepem jest FORFITER exclusive. Posiadamy szeroki wybór armaniaku online, gdzie każdy ma szansę zapoznać się z bogatą ofertą w domowym zaciszu. Szeroki wybór wybornych armaniaków pozwoli na wybranie tego wyjątkowego, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającej klienteli. Jeżeli jednak nie będziecie się mogli zdecydować, nasza profesjonalna obsługa sklepu online z armaniakiem chętnie pomoże w doborze trunku odpowiadającego waszym kubkom smakowym. Kiedy jednak odpowiednia butelka armaniaku zostanie już wybrana, wystarczy zapoznać się z opiniami o tej konkretnej butelce Armagnac, przeczytać opis i utwierdzić się w przekonaniu, że będzie to udany zakup. Gwarantujemy szybką i bezpieczną dostawę, więc wystarczy zakupić trunek i z niecierpliwością wyczekiwać dostarczenia przesyłki pod samiutkie drzwi, bez wychodzenia z domu!

Treść jest chroniona prawami autorskimi.