Glenfiddich

Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę

Whisky Glenfiddich - sklep online

Whisky Glenfiddich to jeden z najbardziej popularnych single maltów, jaki pojawił się na rynku mocnych alkoholi. Stale podbija serca i kubki smakowe koneserów na całym świecie, dzięki swoim niezwykłym walorom smakowym i zapachowym. Wysoka jakość produktów marki Glenfiddich z dnia na dzień przyciąga całe rzesze nowych fanów, którzy zakochują się już po pierwszym łyku. Sklep z Glenfiddich będzie się odznaczał najwyższą klasą. Duży wybór fantastycznych whisky, a pośród nich Glenfiddich – to znak, że ten sklep z alkoholami online należy do sklepów najlepiej ocenianych. W naszym sklepie internetowym z alkoholami FORFITER exclusive posiadamy całą gamę wspaniałych trunków marki Glenfiddich. Zaletą sklepu z whisky Glenfiddich online jest fakt, że można zapoznać się szczegółowo z każdą pozycją. Warto przeczytać wspaniałe, barwne opisy, poznać opinie innych kupujących, którzy już wcześniej kosztowali danego trunku – pozwoli nam to podjąć decyzję na temat zakupu odpowiedniej butelki.

Szkocka whisky Glenfiddich – informacje

Szkocka whisky Glenfiddich to single malt, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy szanujący się smakosz whisky docenia wspaniałe walory każdej butelki, zaczynając od 12-letniej, a kończąc na odmianie 64-letniej. Glenfiddich to whisky destylowana i butelkowana w destylarni o tej samej nazwie, która znajduje się w miejscowości Dufftown w Szkocji. Historia tej niezwykłej marki zaczyna się w roku 1886, kiedy to William Grant założył swoja pierwszą destylarnię. Dużym atutem wybranego przez niego miejsca był fakt, że w pobliżu przepływała rzeka Fiddich, której wodę można było wykorzystać do produkcji bajecznego trunku. W końcówce dwudziestego wieku wiele destylarni przeżyło kryzys i zbankrutowało. Firma Grant & Sons pozostała na rynku, gdyż prowadziła strategię marki luksusowej i międzynarodowej – sprzedaż za granicą pozwoliła utrzymać prestiż i pozycję.

Whisky Glenfiddich jest niezwykła pod wieloma względami. Przede wszystkim to jedyny trunek z tego rejonu, który jest destylowany i butelkowany w jednym miejscu. Destylarnia stawia również na najwyższą jakość i krystaliczną czystość, dlatego do produkcji swoich wybitnych trunków używa wody z pojedynczego źródła.

Obecnie Glenfiddich jest najlepiej pijalną whisky single malt na świecie – jej sprzedaż szacuje się na 20% wartości całego rynku, a dostępna jest w aż 180 krajach na całym świecie. Destylarnia Glenfiddich bardzo szybko zdobyła nie tylko uznanie – bardzo dużo osób zapragnęło odwiedzić to wyjątkowe miejsce, dlatego już w 1969 roku marka postanowiła otworzyć pierwsze w historii whisky Visitor Centre. Jest to idealne miejsce dla fanów marki, którzy pragną posłuchać o jej historii i skosztować wybitnych trunków na miejscu.

Glenfiddich - jaka jest cena?

Glenfiddich whisky to trunek, którego cena waha się w zależności od tego, którą wersją postanowiliśmy się zachwycić. Do najtańszych butelek należy oczywiście Glenfiddich 12-letni, do najdroższych – butelki z serii specjalnej. Ceny wahają się więc od ponad 100zł za butelkę do nawet kilku tysięcy. Tak duża rozbieżność nie świadczy jednak źle o tych najtańszych egzemplarzach. Każda butelka whisky Glenfiddich jest wspaniała i warto jej skosztować.

Najpopularniejsze whisky Glenfiddich w naszym sklepie

W sklepie FORFITER exclusive znajduje się cała gama fantastycznych butelek marki Glenfiddich, które zachwycają pod względem wyglądu, smaku oraz zapachu. Do najpopularniejszych butelek, po które klienci sięgają najczęściej, można zaliczyć:

  • 12 letnia whisky GLENFIDDICH - najpopularniejsza i najtańsza wersja whisky single malt Glenfiddich. Wysokiej jakości napitek, który z pewnością zachwyci osoby gustujące w owocowych nutach. Jest to jednorodna whisky z regionu Speyside, leżakowana przez 12 lat w dębowych beczkach.
  • GLENFIDDICH 15YO WHISKY - z pewnością jest to whisky, które posmakuje koneserom gustującym w słodkich trunkach, z przewagą śliwek, pieczonych jabłek. O wiele cięższa w smaku, ale również bardzo przyjemna. Swoje niezmierzone bogactwo smaku 15-letnia whisky Glenfiddich zawdzięcza wyjątkowemu procesowi dojrzewania w trzech rodzajach beczek:
  • GLENFIDDICH ORCHARD EXPERIMENT - dość nowy produkt w ofercie marki Glenfiddich, który z pewnością zachwyci fanów napitków z mocnymi, jabłkowymi akcentami.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.