Nowości

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1-12 z 60

na stronę
Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1-12 z 60

na stronę

Nowości alkoholowe 2024

Szukasz alkoholu na prezent dla ważnej osoby — przyjaciela, rodziny, ukochanego? U nas znajdziesz z pewnością coś, co ucieszy każdego. Od wysokiej klasy, eleganckiej whisky, poprzez koniak, bourbon, rum, aż po wino musujące. To i wiele innych alkoholi znajduje się w naszej ofercie. Chcesz mieć pewność, że zakupisz coś wyjątkowego? Sprawdzaj regularnie dział z nowościami, aby nie przegapić trunków dołączanych do naszej oferty na bieżąco. Spróbuj wyjątkowych alkoholi z naszej oferty!

Chcesz kupić coś bardziej klasycznego? Wódka to napój destylowany wytwarzany z wody i etanolu. Jest zwykle wytwarzana ze zbóż lub ziemniaków. Zawartość alkoholu w wódce może się różnić, ale zwykle waha się od 35% do 50%. Proces wytwarzania wódki rozpoczyna się od fermentacji materiału bazowego, którym może być wiele surowców, od ziaren po ziemniaki. Sfermentowana ciecz jest następnie destylowana w celu usunięcia zanieczyszczeń i zwiększenia zawartości alkoholu. Na koniec jest filtrowana, aby uzyskać klarowny płyn o neutralnym smaku. Wódka czysta to rodzaj wódki bez żadnych barwników ani aromatów, najnowsze alkohole dostępne w 2024 roku znajdziesz właśnie u nas.

Proces wytwarzania alkoholu nazywa się fermentacją. Fermentacja to proces przekształcania cukru w alkohol i dwutlenek węgla. W procesie biorą udział drożdże — rodzaj grzyba, który przekształca cukier w alkohol i dwutlenek węgla.

Fermentację można przeprowadzić na dwa sposoby:

  • W otwartym pojemniku, takim jak kadź lub beczka, gdzie drożdże miesza się z cukrem i wodą w celu wytworzenia alkoholu.
  • W zamkniętym pojemniku, takim jak butelka lub beczka, gdzie drożdże miesza się z cukrem i wodą w celu wytworzenia gazowego dwutlenku węgla, który wypycha płyn przez wąski otwór na jednym końcu pojemnika.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.