Proste i szybkie drinki - Pomysły na drinki - Część Dziewiąta

Proste i szybkie drinki - Pomysły na drinki - Część Dziewiąta

Prosto, łatwo i przyjemnie - szybkie drinki i koktajle

Drinki i koktajle to rozległy temat wśród alkoholi. Niezliczone kombinacje rodzajów trunków, ilości, proporcji, smaków, barw i aromatów robią wrażenie nie tylko na amatorach, ale także na profesjonalnych barmanach. Ogromną zaletą takiej różnorodności jest fakt, że każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu każdy ma inne upodobania smakowe, nawet wśród alkoholi.

Oczywiście wśród drinków wyróżniamy takie, które charakteryzują się dużą precyzją i długim czasem przygotowania. Potrzebne jest wieloletnie doświadczenie i wprawa, by przygotować koktajl bazujący na zawiłej recepturze. Metoda wykonywania również może być skomplikowana. Nie wszystkie drinki są jednak aż tak trudne do przygotowania i to o nich dzisiaj będziemy wspominać.

Proste i szybkie - pomysły na drinki

Pomysły na drinki nie muszą być skomplikowane, a sam proces ich przygotowania może być szybki i okazać się czystą przyjemnością. Warto poznać kilka takich receptur, by mieć możliwość zaskoczenia przyjaciół i rodziny podczas spotkania czy imprezy. Taka umiejętność z pewnością się przyda i zapewni świetną zabawę. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które sprawdzą się idealnie na każdą okoliczność, a dodatkowo nie wymagają wiele czasu i umiejętności do przygotowania.

Tom Collins - bardzo prosty i bardzo popularny drink. Pierwsze informacje na jego temat pochodzą z roku 1876. Właśnie wtedy Jerry Thomas umieścił przepis na ten drink w swojej książce "Przewodnik barmana". Do przygotowania tego drinku nie potrzeba nam wiele - wystarczy gin w ilości 45ml, 20-30ml soku z cytryny, 15ml syropu cukrowego, 60ml wody gazowanej oraz duża ilość kruszonego lodu. Drink ten możemy przygotować na dwa sposoby - z użyciem shakera lub też po prostu mieszając. Sposób pierwszy - do shakera wlewamy sok z cytryny, gin oraz syrop cukrowy, a następnie mocno wstrząsamy. Zawartość shakera przelewamy do szklanki wypełnionej lodem oraz kawałkami cytryny. Dopełniamy wodą gazowaną, mieszamy, ozdabiamy plasterkiem cytryny i miętą i rozkoszujemy się szybkim i prostym drinkiem. Uwaga! Idealnie chłodzi w upalne, letnie dni!

Malibu Bay Breeze - to drink o niewielkiej ilości alkoholu, mega prosty i ultra szybki w przygotowaniu. To, czego potrzebujemy do stworzenia Malibu Bay Breeze, to: 45ml Malibu, 60ml soku pomarańczowego oraz 60ml soku żurawinowego. Przygotowanie nie wymaga żadnych umiejętności. Wystarczy do szklanki z lodem dodać wszystkie składniki i zamieszać. Jeżeli chcemy uzyskać dodatkową warstwę w postaci pianki - składniki musimy wymieszać w shakerze. Drink dekorujemy plastrem soczystego ananasa lub koktajlową czereśnią.

Aperol Spritz - jeden z najbardziej popularnych drinków ostatnich czasów. Historia napoju sięga roku 1919 we Włoszech, kiedy to rodzeństwo Barbieri przygotowało trunek na bazie gorzkiej pomarańczy, rabarbaru, goryczki i ziół. Napitek stale zdobywał popularność, a szczyt osiągną dzięki marce Campari. Do przygotowania Aperol Spritz potrzebujemy 2/3 Prosecco, 1/3 Aperolu, wodę gazowaną, lód oraz plaster pomarańczy do dekoracji. Do kieliszka na wino z lodem wlewamy w kolejności - Aperol, Prosecco i uzupełniamy wodą. Następnie ozdabiamy plastrem pomarańczy i możemy delektować się najbardziej dochodowym drinkiem świata.

Blue Kamikaze - zdradziecki drink, który zachwyca swoją jasną, turkusową barwą. Zawiera dość dużą ilość alkoholu, ale jego słodki smak maskuje procenty, przez co szybko może rozłożyć na łopatki. Choć drink ma japońską nazwę, pochodzi z Kalifornii. Do jego przygotowania potrzebujemy niewiele składników, a są to: 50ml wódki, 50ml blue curacao, 50ml soku z cytryny lub limonki oraz lód. Przygotowanie drinku również jest bardzo proste. Schładzamy shaker poprzez potrząsanie w nim kostek lodu. Następnie wlewamy sok z cytryny lub limonki, wódkę oraz likier. Wszystko mocno wstrząsamy i staramy się nie zagrzać składników. Na dno kieliszka wkładamy lód i przelewamy napój do szkła. Tak podanego drinka pijemy do dna.

Prawda, że to proste drinki? Proste i szybkie pomysły na drinki to gwarancja dobrej zabawy. Waszym gościom z pewnością przypadną do gustu i zyskacie miano domowego barmana roku! Po wszystkie składniki zapraszamy do naszego sklepu internetowego!

Sprawdź: Sklep z wódką

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi artykułami z serii Pomysły na drinki:

Campari - Pomysły na drinki

Wódka - pomysły na drinki

UWAGA WAŻNE: Zobacz wyjątkowy produkt w naszej ofercie: Martini Fiero.Treść jest chroniona prawami autorskimi.