AHA TORO BLANCO TEQUILA 0,7L 40%

285,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
SKU
AHA002
Opis

AHA TORO BLANCO TEQUILA nazywana jest również białym srebrem. To dwukrotnie destylowana, niestarzona tequila – autentyczny duch tradycyjnego Meksyku. Intensywna w smaku, o wyrazistym aromacie, doskonale smakuje solo lub w prostych koktajlach.

Wspaniała rodzinna tradycja

Wspaniałość i oryginalność alkoholu podkreśla cudowna, ręcznie wykonana butelka z rustykalną etykietą. Przyciąga uwagę i jest ozdobą barku. To również stylowy i elegancki prezent dla miłośnika wyrazistych, mocnych alkoholi. Firma produkująca ten trunek od czasu powstania pod koniec XIX wieku pozostaje w rękach tej samej rodziny, która podtrzymuje piękną tradycję wyrobu tequili. Zakładał ją prapradziadek obecnych właścicieli firmy, który zajmował się każdym aspektem produkcji. Don Pedro Camarena tworzył markę od absolutnych początków, wliczając w to moment, kiedy sadził pierwsze młode rośliny Tequilany Weber Variedad Azul w miejscu, w którym osiem lat później otworzył swoją fabrykę.

Receptura i dbałość o detale

Rozlewana jest w ciągu sześćdziesięciu dni od daty zakończenia procesu destylacji, by zachować wspaniały charakter i cieszyć podczas degustacji silnym aromatem nut agawy. Finalny profil jest zdecydowanie bardziej wyrazisty niż w przypadku innych tequili pochodzących tylko i wyłącznie z agawy. Ta marka tequili znana jest nie tylko w Meksyku, dzięki wyjątkowemu smakowi i wyróżniających się już na pierwszy rzut oka butelkach, stała się rozpoznawalna na całym świecie.

Wyjątkowo aromatyczna

W zapachu wyczuwalna jest pieczona agawa podsycona ostrością pieprzu, oliwą i aromatem trawy oraz ziół medycznych. W smaku pozostawia wrażenia wanilii, wyrazistych ostrych przypraw, przebija słodycz agawy, wymieszana z oliwą i niewielką obecnością cytrusów. Finisz umiarkowanej długości, ale zaskakujący, z miętowym akcentem. Wszystko to składa się na doskonały, pełen smaku i zaskakujących nut alkohol, który jest dowodem na to, jak można podtrzymywać piękną tradycję wyrobu tequili. Blanco spotykana jest również pod określeniami silver lub white, co nawiązuje oczywiście do jej koloru. Butelka jest intensywnie niebieska, o charakterystycznym, bardzo oryginalnym kształcie.

 

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Tequila 100% Agave
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent AHA TORO
Kraj Meksyk
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AHA TORO BLANCO TEQUILA 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.