Bushmills

Ustaw kierunek malejący

Produkty 10

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 10

na stronę

Bushmills producent

The Old Bushmills to najdalej wysunięta na północ irlandzka destylarnia oraz jedna z tylko dwóch, mieszczących się w Irlandii Północnej. Co najważniejsze jednak Bushmills to najstarsza destylarnia świata, założona przez sir Thomasa Phillipsa, która uzyskała oficjalną licencję na produkcję whisky już w 1608 roku. Od tamtej pory, czyli od ponad 400 lat, Bushmills produkuje wspaniałe trunki dzięki doświadczeniu, tradycji i pasji, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziś jest to nie tylko prosperująca marka whisky, ale także zabytek przemysłowy i architektoniczny, będący jedną z największych atrakcji turystycznych Irlandii Północnej. Gorzelnię zwiedza rocznie ponad 120 tysięcy turystów! Rok 1885 był prawdopodobnie najgorszym w historii tej firmy. W tym roku destylarnię Old Bushmills strawił pożar, który pojawił się z niewyjaśnionych dotąd przyczyn. Na szczęście zespół pracujący w firmie zdołał połączyć siły i odbudować gorzelnię, by z nową energią ponownie wejść na rynek i sprostać wciąż rosnącemu popytowi na irlandzką whisky w U.S.A. Zaledwie cztery lata później, w roku 1889 marka ta zdobyła międzynarodowe wyróżnienie, które pozwoliło wspiąć się firmie na wyżyny popularności.

Bushmills cena

Gorzelnia Bushmills leży w pobliżu rzeki Bush, która jest o tyle wyjątkowa, że przepływa przez pokłady skał bazaltowych, mających wpływ na jej smak. Nazwa gorzelni pochodzi właśnie od nazwy rzeki oraz słowa „mills”, czyli „młyny”, które ówcześnie rozsiane były wzdłuż całej długości rzeki Bush. Sława gorzelni rozpoczęła się w latach 50. XIX wieku, kiedy władze królewskie Irlandii nałożyły na gorzelników nowy podatek – podatek od jęczmienia. W tym czasie słodowany jęczmień był powszechnie używany do produkcji trunków, a dodatkowy podatek bardzo zawyżał jego cenę, a tym samym cenę whisky.

Bushmills sklep

Whisky tworzone jest w prawdziwie dużych rozmiarów kadzi zaciernej o pojemności 48 tysięcy litrów. Proces zacierania trwa w niej około 5 godzin. Fermentacja przeprowadzana jest w stalowych tankach o pojemności 60 tysięcy litrów każdy. Wyjątkowym i unikalnym procesem, który odróżnia gorzelnię Bushmills od innych producentów jest trzykrotna destylacja, która przechodzi w trzech etapach w miedzianych alembikach. Cały ten proces tworzy jedną z najlepszych whisky świata. W naszym sklepie FORFITER exclusive możesz kupić ją w doskonałej cenie i doskonałej jakości, bowiem stawiamy na klasę alkoholu, a to przecież najważniejsze!

Bushmills sklep online

W przeciwieństwie do wielu innych irlandzkich producentów whisky Bushmills wykorzystuje do produkcji jedynie słodowany jęczmień oraz do whisky blended destylat ten tworzony z kukurydzy. Niesłodowany jęczmień zupełnie nie występuje w ofercie marki. Słód pochodzi z Cork, jednak słodowaniem zajmuje się sam Bushmills. Whisky zbożowe z którego korzysta gorzelnia, pochodzi z zaprzyjaźnionej destylarni Midleton. W sklepie online FORFITER exclusive możesz zakupić jedną z Bushmill whisky. Sam proces zamówienia nie trwa u nas dłużej, niż 24 - 48 h, zatem nie mając czasu na zakupy stacjonarne, forma internetowa nie sprawi, że będziesz czekać na swój alkohol w nieskończoność.

Bushmills sklep internetowy

W destylarni Bushmill produkowana jest także limitowana i możliwa do zakupienia jedynie na miejscu 12-letnia whisky Proper 12, sygnowana przez sławnego zawodnika MMA, Conora McGregora. W 2005 roku do oferty dołączył także likier Bushmills Irish Cream, a obecnie reklamowany jest najnowszy produkt miodowy likier Bushmills Irish Honey.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.