Metaxa

Ustaw kierunek malejący

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 6

na stronę

Metaxa powstaje z trzech składników:

destylat winogronowy

wina muskatowe

macerat ziołowy

Ile procent alkoholu zawiera? Wersję 5 gwiazdek zabutelkowano w mocy 35% ABV.

Nowa butelka Metaxy 5* zawiera w sobie to, co charakterystyczne dla Grecji: ciepły, żółty kolor przywodzący na myśl południowe słońce oraz kształt greckiej kolumny. Obecność na butelce emblematu przedstawiającego „Wojownika spod Salaminy” świadczy o oryginalnym greckim pochodzeniu marki.

Metaxa producent

Metaxa została stworzona około 1888 roku, kiedy to grecki kupiec Spyros Metaxa postanowił stworzyć własny rodzaj alkoholu. Stało się tak, dlatego że Spyros podróżował po świecie, zajmował się sprowadzaniem i sprzedażą dóbr luksusowych. Jednakże pomimo licznych wypraw poza Grecję nie znalazł alkoholu, który pasowałby jemu samemu. Dzięki temu, za namową swoich braci, rozpoczął destylację własnego alkoholu, a jak już wiadomo nazwa wzięła się od jego nazwiska. Podczas swoich podróży znalazł starożytny medalion przedstawiający wojownika spod Salaminy. Tak oto ten symbol został umieszczony na butelkach i widnieje po dziś dzień. Kupując Metaxę, na niektórych butelkach możemy znaleźć gwiazdki. Są one oznaką leżakowania trunku. Jak wiadomo, im wino dłużej leżakuje w beczkach, tym lepsze i tak jest również z Metaxą. Standardowo alkohol leżakuje w dębowych beczkach około pół roku przed butelkowaniem, jednak większość Metaxy zostawia się w beczkach na co najmniej 3 lata. Ilość gwiazdek na butelce oznacza ilość lat leżakowania oraz różnice smakowe pomiędzy nimi. Najbardziej poszukiwanym okazem jest dwudziestoletnia Metaxa, która jest bardzo trudno dostępna. Najstarsze i najbardziej szlachetne okazy dostępne są w pięknych, kryształowych butelkach.

Metaxa cena

Do produkcji używa się uważnie dobranego czerwonego winogrona szczepów Savatiano, Sultanina i Black Corinth. Trunek ten destyluje się dwukrotnie, a następnie umieszcza w drewnianych kadziach (kadź jest większa niż beczka), gdzie leżakuje 3 - 15 lat. Następnie dodawane są wina pochodzące z Samos i Lemnos, czyli wysp na Morzu Egejskim, po czym dodaje się także zestawu ziół i innych botanikaliów. Po połączeniu składników zewnętrznych leżakująca Metaxa umieszczana jest w dębowych beczkach na kilkumiesięczny okres mariażu. Co ciekawe, do lat 30 XX w. napój ten, podobnie jak wiele innych destylatów z winogron, klasyfikowano jako koniak. Kiedy Francuzi upomnieli się o swoje prawa wprowadzając apelację AOC, Metaxa przeszła do kategorii brandy, aby w końcu skończyć jako osobna kategoria trunku. Wynika to z faktu, że jest to destylat winogronowy, który poddawany jest dodatkowej aromatyzacji ziołami i innymi botanikaliami. Ponieważ w ten sposób produkuje się tylko Metaxę, można powiedzieć, że jest ona klasą trunku sama dla siebie.

Metaxa sklep

Metaxa jest bardzo aromatycznym, ziołowym i mocnym alkoholem. Metaxę można pić w czystej postaci w niskiej szklance z szerokim, grubym dnem lub w koniakówkach, jednak ze względu na intensywność alkoholu (60%) warto dodać do niej dużą ilość kostek lodu. W taki sposób ten rodzaj alkoholu piją smakosze. Poza tym jest to wysokiej jakości alkohol, dlatego nie powinno zalewać się go colą czy podobnym napojem gazowanym. Jednak nie każdemu pasuje czysty smak alkoholu.

Metaxa sklep online

Metaxę możemy połączyć z kawałkami pomarańczy i dużą ilością kostek lodu, można też dolać wysokiej jakości Tonic. Jako że jest to alkohol ziołowy możemy go łączyć z cytrusami, z sokiem z pomarańczy czy granatu. Do tego dorzucić kilka kropel Grenadyny. Metaxę zalicza się do grupy Brandy, Koniaków więc zamiana tych alkoholi w drinkach może dodać świeżego smaku i ciekawej kompozycji.

Metaxa sklep internetowy

To trunek przedstawiający bardzo przystępną cenę w stosunku do swojej jakości. Dodatkowo oferuje również wysoką jakość składników oraz dokładność w przygotowaniu. Podsumowując, jest to dobra i atrakcyjna propozycja, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Producenci dostępni w naszej ofercie: Aberfeldy, Absolut, Ballantines, Beluga, Belvedere, Bombay Sapphire, Bushmills, Carbon Champagne, Chivas, Chopin, Ciroc, Dalmore, Dewar's, Dom Perignon, Finlandia, Glenmorangie, Grey Goose, Isle Of Jura, Jack Daniel's, Jagermeister, Jameson, Jim Beam, Johnnie Walker, Metaxa, Miodula, Moet & Chandon, Piper-Heidsieck, Polmos Siedlce, Polmos Żyrardów, Pravda, Veuve Clicquot, William Grant & Sons, Wódki regionalne Kurnwica.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.