Jaki rum do mohito?

Jaki rum do mohito?

Spożywanie alkoholi wcale nie musi opierać się na znanym wszystkim trunku, czyli wódce. Coraz większą popularnością cieszą się koktajle, które stanowią wspaniałą alternatywę. Drinki pojawiają się na imprezach domowych, w klubach czy na spotkaniach ze znajomymi. Jednym z najbardziej lubianych drinków jest Mohito z rumem i gałązką mięty. Czy wiesz, jak przygotować ten drink?

Spis treści

Przepis na Mojito

Drink Mojito - do czego podać?

Jak zrobić drink Mojito?

Jaki rum do Mohito?

Rodzaje rumów

Rum brązowy

Biały rum

Dodatki do koktajlu

Podsumowanie

Jak zrobić drink Mojito?

Klasyczne mojito to drink, który ma wielu fanów. Jego lekkość i świeżość sprawiają, że doskonale sprawdza się on praktycznie w każdej sytuacji. Czy wiesz, jak wygląda idealny drink mojito?

Na samym początku limonkę pokrój w półksiężyce i wrzuć ją do wysokiej szklanki. Te składniki zasyp cukrem. Całość ugnieć. Po to, aby uzyskać jak najwięcej soku z limonki. Nie obejdzie się bez listków mięty. Ugnieć je w dłoniach i wrzuć do szklanki. Szklankę wypełnij do połowy kruszonym lodem. Wlej rum i odmierzoną ilość wody gazowanej.

Alkohol jest uniwersalny i sprawdzi się zarówno podczas domowego spotkania z bliskimi, jak i wyjścia do klubu. Koktajl mojito przyciąga swoim smakiem zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Przepis na Mojito

Historia drinka mojito zaczyna się około 400 lat temu na Kubie. Z jego powstaniem związane są dwie legendy - jedna mówi o tym, że za jego powstanie odpowiedzialni są angielscy korsarze, a druga - kubańscy niewolnicy. Niezależnie od tego, komu mamy zawdzięczać stworzenie tego napoju, warto wiedzieć, że przetrwał on w swojej klasycznej wersji przez pokolenia.

Aby zrobić mojito potrzebne będą następujące składniki:

rum,

limonka,

cukier (lub syrop cukrowy),

kruszony lód,

mięta,

około 10 listków mięty.

Najczęściej klasyczny przepis mówi o tym, aby kubański drink przygotować na bazie 50 ml białego rumu. Dzięki temu otrzymasz wyjątkowy smak drinka.

Drink Mojito - do czego podać?

Drink na bazie białego rumu najlepiej podawać latem. Dlaczego? Ponieważ świetnie orzeźwia i chłodzi w upalne dni. W końcu drink z wodą gazowaną, limonką i rumem musi w taki sposób na nas działać.

Jeśli swoim gościom chcesz podać drink w wersji bezalkoholowej, możesz przygotować Virgin Mojito. Drink bez alkoholu. Taka wariancja przepisu sprawia, że możesz zachować wyjątkowy aromat i oraz komponenty smaku, bez konieczności dodawania 50 ml białego rumu.

Jaki rum do Mohito?

Aby wykonać drink na bazie rumu musisz być pewny składników, po które sięgasz. W przeciwnym wypadki mojito nie będzie tak dobre, jak zakładasz. Istotny są nie tylko ilość rumu, woda gazowana czy limonka i cukier trzcinowy. Bardzo ważny jest także rodzaj alkoholu.

Najczęściej stosuje się rum Bacardi Carta Blanca lub Havana Club. Dobrze z wodą gazowaną i plasterkiem limonki skomponują się także Appleton Estate, Ron Matusalem lub Rum Mount Gay. 

Najważniejsze jest żeby pamiętać, że drink musi być wypełniony białym rumem. W przeciwnym wypadku nie będzie to już Twój ulubiony drink mojito.

Rodzaje rumów

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje rumów - biały rum, czarny (brązowy) oraz złoty. Ze względu na swój smak i aromat nie wszystkie z nich uzupełnią mojito drink. Czy wiesz, który sprawdzi się najlepiej?

Rum brązowy

Ten rum wyróżnia się dodatkiem karmelu i ciemną barwą. Jego nuty smakowe doskonal komponują się z sokami owocowymi. Jednak choć sok z limonki bardzo do niego pasuje, to ten rodzaj rumu nie sprawdzi się w mojito.

Biały rum

To zdecydowanie rodzaj rumu, który powinien znaleźć się w wysokiej szklance do mojito. Jego lekki, a zarazem wyraźny aromat doskonale sprawdzi się do tego orzeźwiającego drinka. Wystarczy dodać limonkę, listki mięty do szklanki, pić i cieszyć się wspaniałym smakiem.

Dodatki do koktajlu

Koktajl ma określone dodatki, których musisz użyć. Są to:

kawałki limonki (lub można wycisnąć całą limonkę),

listki mięty,

cukier trzcinowy (lub syrop cukrowy),

kostki lodu (lub kruszony lód).

Tylko w ten sposób zachowasz smak tego kultowego drinka mojito. Cukier możesz śmiało zastąpić obecnością syropu cukrowego lub brązowego cukru. Pamiętaj, że te składniki bezpośrednio wpływaja na aromat i dbają o jakość smaku drinka. Dlatego nie możesz pominąć żądnego z nich.

Mojito to drink z obowiązkowymi listkami mięty. Obecność kruszonego lodu możesz zastąpić kostkami, jednak o wiele lepiej sprawdza się rozdrobniony lód.

Podsumowanie

Jeśli lubisz gdy do Twojej szklanki wlewa się wyjątkowe drinki, jak np. Malibu czy Cuba Libre. To Mojito będzie drinkiem, który z pewnością polubisz. Smak rumu, mięta połączone z obecnością brązowego cukru, kawałkami limonki i wody gazowanej sprawią, że wypicie drinku na bazie białego rumu będzie niezapomnianym przeżyciem.

Skoro już wiesz, jak zrobić mojito możesz śmiało wycisnąć sok z limonki, zasypać go cukrem, dodać rum, listki mięty i cieszyć się smacznym drinkiem.Treść jest chroniona prawami autorskimi.