Śliwowica

Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę

Śliwowica wódka

Moc śliwowicy może znacznie się różnić. Na rynku dostępne są śliwowice, których zawartość alkoholu wynosi około 50-60%, ale znana jest też tzw. śliwowica łącka, tradycyjnie pond 70-procentowa. Taka odmiana wymaga podwójnej destylacji.

Wódka ze śliwek to alkohol od stuleci produkowany w naszej części Europy, ale również na Bałkanach, w Austrii i na Morawach. Jego obecność na rynku uzależniona jest w wielu miejscach od regulacji prawnych. Zawartość alkoholu klasycznego napitku ze śliwek uniemożliwiała niekiedy legalną sprzedaż. Gdy wyrabiana jest w warunkach domowych, osiąga zazwyczaj tę najwyższą moc.

Śliwowica producent

Na przestrzeni wieków produkcją śliwowicy zajmowano się w domach, w Polsce specjalne uznanie i sławę zyskała tzw. śliwowica łącka, produkowana w najbliższych okolicach miejscowości Łącko leżącej na południu Polski, znanej również jako stolica krainy sadów.

Przez lata ten rodzaj alkoholu produkowany i sprzedawany był poza legalnym obiegiem. Przepisy zmieniają się, a na rynek trafiają trunki o woltażu zarezerwowanym do tej pory dla produktu znanego jako bimber.

Śliwowica cena

Za butelkę śliwowicy trzeba zapłacić minimum kilkadziesiąt złotych, zdarzają się również śliwowice droższe. Tak jak w przypadku każdego innego typu alkoholu, liczy się proces powstawania, czas leżakowania, wreszcie opakowanie. Warto jednak pamiętać, że śliwowica to wyjątkowe doznanie.

Jeśli smakują Ci nalewki orzechowe, z pigwy, bzu czy dzikiej róży, koniecznie spróbuj alkoholu powstającego ze specjalnie selekcjonowanych i przygotowanych śliwek węgierek.

Śliwowica sklep

Jeśli szukasz najlepszych śliwowic, jesteś we właściwym miejscu. Dbamy o to, by nasi klienci mogli wybierać z coraz bogatszej oferty. Znajdziesz u nas między innymi znakomitą koszerną śliwowicę lelowską albo śliwowicę muśniętą wiśnią z Torunia.

Wybór różnych objętości i woltażu ucieszy miłośników śliwowicy, a osobom, które chcą spróbować tego trunku po raz pierwszy, pozwoli na podjęcie decyzji zgodnie z osobistymi preferencjami.

Śliwowica sklep online

Kup śliwowicę wygodnie w naszym sklepie internetowym. Jeżeli wahasz się, która spośród naszych propozycji będzie odpowiednia na początek lub która może zaskoczyć znawcę, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością doradzimy w sprawie zakupu śliwowicy i innych wyjątkowych alkoholi.

Pamiętaj również o tym, że Twoje zakupy premiujemy kuponami rabatowymi. Zajrzyj do wpisów na blogu, zainspiruj się, gdy szukasz czegoś dla bliskiej osoby, chcesz pomysłowo uzupełnić kosz prezentowy lub w gronie przyjaciół spróbować kolejnego ciekawego trunku.

Śliwowica sklep internetowy

Wypalanka ze śliwek może być spożywana w postaci czystej, ale jest też pomysłowym elementem koktajli. Zawartość alkoholu sprawia, że niektórzy wolą mieszać z nią inne składniki, na przykład sok pomarańczowy, likiery, syropy.

W naszym sklepie znajdziesz różne propozycje – o niższej i wyższej zawartości alkoholu, produkty polskie i zagraniczne. Mamy w sprzedaży również śliwowice koszerne (zwane inaczej paschalnymi), które produkowane są zgodnie z zasadami religijnymi, z zachowaniem koszerności. To alkohol leżakowany minimum 2 lata, pełen aromatu.

Śliwowica na prezent

Ten wyjątkowy alkohol świetnie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika mocniejszych trunków. Wyrazisty, zdecydowanie mniej oczywisty niż whisky czy szampan. Owszem, Wybór w tym gatunku jest skromniejszy, ale rekompensuje to spora różnorodność propozycji. W dodatku większość z nich jest ciekawie zapakowana. Butelki mają oryginalne kształty, zdarzają się też takie w dodatkowym ozdobnym kartoniku. Spraw komuś trafiony prezent – butelkę śliwowicy najwyższej jakości.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.