Wino Porto

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 56

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 56

na stronę

Pięknie zapakowane, znakomite wino porto to idealny prezent dla koneserów wina, poszukiwaczy przygód i każdego, kto lubi eleganckie alkohole. Gwarantowana jest również jakość — wybieramy dobre wino porto cenione, uznane, polecane przez ekspertów branży i dobrze oceniane przez naszych klientów.

Poznaj ofertę jaką przygotował nasz sklep internetowy z winem porto. Kup swoje ulubione wino porto już dziś, a jak najszybciej zostanie dostarczone do Twoich drzwi!

Porto – idealne na prezent

Świętuj z butelką wyjątkowego trunku. Odkryj idealne wino porto na uczczenie ważnych okazji. Co podarujesz bliskiej osobie, jeśli jesteś zbyt zajęty na poszukiwanie upominków? Idealne rozwiązanie jest tutaj. Sprezentuj butelkę znakomitego wina.

Nasze wino porto jest eleganckie nawet bez dodatkowego opakowania. Butelki są klasyczne i ponadczasowe, to stylowy, pełen klasy upominek. Także ich zawartość jest idealna dla każdego fana znakomitych trunków dojrzewanych w dębowych beczkach. Nasz sklep wino porto posiada takie w ofercie.

Wino pełne smaku

Porto to wzmocnione wino portugalskie, które jest zarówno alkoholowe, jak i słodkie. Proces jego wytwarzania opracowany jest tak, by osiągnąć trunek o większej mocy, zachowując jednocześnie naturalny cukier z winogron. Nasz sklep internetowy z winem porto posiada takie w ofercie.

Porto dzieli swoją nazwę z miastem w Portugalii, z którego trunek ten pochodzi. Po 1821 r., wraz z ekspansją Imperium Brytyjskiego i jego kolonizacją w Afryce Południowej, nastąpił zwiększony eksport do innych części Europy, gdzie wkrótce wino to stało się pożądanym towarem na stołach obiadowych wszystkich tamtejszych społeczności ekspatów na tym kontynencie.

I nawet do dzisiaj, według Wine Intelligence, portugalskie porto stanowi 75% całego eksportu z Portugalii i jest powszechnie pijane na całym świecie. To cechuje dobre wino porto, które w ofercie posiada nasz sklep internetowy z winem porto.

Wzmocnione wino z Alto Douro

Wino porto to wzmocnione portugalskie wino, zwykle podawane jako ostatnie podczas oficjalnej kolacji. Jest winem słodkim lub półsłodkim, ale jego profil smakowy może być różny. Znakomicie komponuje się z deserami czekoladowymi. Warto serwować je lekko schłodzone. Nasz sklep wino porto daje szeroki wybór.

Proces fermentacji zatrzymany w odpowiednim momencie pozwala na zatrzymanie naturalnego owocowego cukru - to w dużej mierze decyduje o smaku tego wina. Wszystko zaczyna się od starszych czerwonych win, które przez kilka lat leżakują w drewnianych beczkach, a następnie są wzmacniane brandy w proporcjach ustalonych przez winiarza, w wyniku czego powstaje wino silniejsze niż typowe trunki z winorośli. Co w praktyce oznacza to, że jest to trunek o zwiększonej zawartości alkoholu? Przeważnie porto zawiera 18 procent alkoholu. Tak powstaje najlepsze wino porto.

Porto białe

Rzadziej spotykane wino produkowane jedynie z białych winogron, ma słomkowy odcień. Idealne jako aperitif, na wzmocnienie apetytu. Należy jednak pamiętać, aby schłodzić je jeszcze bardziej niż wina czerwone – najlepiej do około 12 stopni, wówczas wydobywa się pełnię jego smaku i bogaty aromat.

Porto czerwone

Czerwone wino porto to rodzaj wina, które zostało wzmocnione brandy. Jest to zazwyczaj słodkie, ciemne wino, które można spożywać samodzielnie lub używać do gotowania.

Pierwsze wina porto były produkowane przez mnichów w Portugalii już w średniowieczu. Często były wytwarzane z winogron zebranych i sfermentowanych przed osiągnięciem pełnej dojrzałości. Aby trunki z nich powstałe były smaczniejsze, dodawano do nich cukier, a później brandy.

W XVII wieku, kiedy angielscy kupcy rozpoczęli handel z północnym sąsiadem Portugalii, Francją, sprowadzili niektóre z tych odmian wina i stworzyli własną wersję tego wzmocnionego wina zwaną „portem”.

Porto wino cena

Wino porto zazwyczaj jest mieszanką destylatów z różnych gron, ale może być również zrobione tylko z owoców jednego szczepu. Ma bogaty, słodki smak i jest często używane jako alkohol deserowy lub składnik potraw.

Porto jest trunkiem o zwiększonej zawartości alkoholu. Smak wina porto to smak nabyty. Nie jest to z pewnością wino dla każdego, ale warto go spróbować, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Ma bogaty, głęboki, słodki i złożony smak suszonych owoców, który docenią miłośnicy trunków wyrazistych. Jednym z najpopularniejszych sposobów picia wina porto jest włożenie do kieliszka z winem plasterka cytryny lub pomarańczy. Wtedy ujawnia się jego rozwinięty bukiet, poznajemy po tym najlepsze wino porto.

Porto sklep

Porto wpisuje się w długą historię winiarstwa europejskiego. Wina portugalskie znane są ze swoich wyjątkowych smaków. Są eksportowane na cały świat, cenione i popularne. To tam rozwija się prężnie enoturystyka, czyli winne podróże. Oferta naszego sklepu to autorski wybór najlepszych trunków gatunku. Pełna oferta na dobre wino porto dostępna jest w naszym sklepie, sprawdź ofertę, jaką przygotował nasz sklep z winem porto online.

Porto sklep online

Wino porto to wzmocnione wino, które powstało z winogron zbieranych w dolinie rzeki Douro w Portugalii, znanej również z rześkiego, mineralnego vinho verde. Dojrzewane jest w dębowych beczkach. Ma zazwyczaj rubinowo-czerwony kolor i smak suszonych owoców. Podanie typu porto wiele powie nam o spodziewanym smaku i poziomie cukru, którego możemy oczekiwać w trunku. Wśród naszych klientów wino z Portugalii cieszy się uznaniem, jest często wybierane jako gustowny prezent.

Rodzaje porto

Istnieją różne rodzaje win porto, na etykietach odnajdziemy różne określenia. Do najpopularniejszych należą choćby ruby, tawny czy LBV. Jak rozumieć poszczególne opisy, gdy znajdziemy je na etykiecie butelki? Jakie smakowe akcenty czekają nas podczas degustacji? Wśród kilku rodzajów porto występują oczywiście niuanse, ale we wszystkich obecny jest mocny aromat wanilii i dębiny.

Tradycyjne wino porto – ten rodzaj wina porto leżakuje przez co najmniej sześć lat, zanim będzie mógł zostać sprzedany.

Porto tawny – to porto dojrzewa od trzech do pięciu lat w beczkach mniejszych niż pozostałe gatunki, jest nieco wytrawniejsze od na przykład porto ruby, ponieważ pochodzący z owoców cukier nieco ginie w procesie starzenia i trunek traci większość nuty owocowej.

Porto ruby – słodkie wino butelkowane po średnio dwóch latach przechowywania w dużych dębowych beczkach.

Białe wino porto – ten rodzaj wina porto leżakuje przez co najmniej rok, zanim będzie mogło zostać sprzedane.

Porto rose – jedna z najnowszych propozycji, obecna na rynku od 2008 roku.

Late Bottled Vintage (LBV) – wino pochodzące wyłącznie z absolutnie najlepszych roczników, dłużej dojrzewające. To właśnie długie leżakowanie wzmaga jego bukiet.

Vintage – wysokiej jakości trunek produkowany z wina z jednego rocznika.

Dated Port – wina datowane, zazwyczaj butelkowane po dwóch latach starzenia, po czym dalej dojrzewa w butelkach. Poziom cukru zależy od rocznika.

Różny proces starzenia nadaje każdemu rodzajowi porto własny unikalny profil smakowy, przy czym tradycyjne porty mają bardziej intensywny smak, a porty rubinowe są łagodniejsze i słodsze niż tradycyjne.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.