CAMPARI BITTER LIKIER 0,7L 25%

97,99 zł
SKU
CAM002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

CAMPARI BITTER LIKIER to aperitif o włoskim temperamencie. Od ponad 150 lat wyznacza niedościgniony wzór smaku dla tego typu alkoholi. Niebanalne zestawienie składników sprawia, że każdy koktajl z wykorzystaniem tego trunku jest wyjątkowy.  Bez dodatków ma charakterystyczny, pieprzowy smak. To efekt połączenia skórki pomarańczy i specjalnie dobranemu zestawowi ziół i przypraw.

Tradycja i smak

Oryginalna receptura powstała we Włoszech, w latach 60. XIX wieku. To dzieło założyciela firmy, Gaspara Campari. Warto wspomnieć, że od tamtej pory skład pozostaje niezmieniony. Nieustannie zachwyca nowych miłośników wyjątkowych smaków i zyskuje uznanie następnych pokoleń. To najlepszy dowód na to, że czasami oryginalne, nieoczywiste połączenia mają szansę stać się produktem niemal kultowym.

Wyjątkowy aromat i smak ten trunek zawdzięcza w sumie kilkudziesięciu składnikom, wśród których można rozpoznać między innymi wspomnianą skórkę pomarańczy, ale też żeń-szeń, rabarbar czy gorzkie zioła. Dokładna lista składników oraz ich proporcje zna w tej chwili bodaj tylko jedna osoba na świecie, która w procesie produkcji współpracuje z najbliższym, zaufanym gronem.

Koktajle z wykorzystaniem Campari

Do jednego z najczęściej wymienianych w kontekście Campari Bitter koktajli należy połączenie z sokiem pomarańczowym i lodem. Idealny na letnie popołudnia, ale chętnie wybierany również na inne okazje. Goryczka likieru i słodycz pomarańczy uzupełniają się doskonale, tworząc wysublimowane zestawienie – bez zdecydowanego odchylenia w którąkolwiek ze stron. Najlepsze w takich prostych zestawieniach jest to, że można łatwo i dowolnie zmieniać proporcje, aby podkreślać preferowane przez siebie smaki.

Dużą popularność zyskał też prosty przepis, łączący Campari z prosecco. A do jednego z najbardziej udanych zalicza się zestawienie z Martini.

Włoska receptura, amerykański styl

Campari Bitter doskonale sprawdzi się jako aperitif – solo lub w nieco lżejszej wersji, z wodą gazowaną. Często nazywa się takie połączenie americano – a swój początek to określenie wzięło podobno z faktu, że tak pili je amerykańscy żołnierze, dla których podstawowa wersja Campari Bitter była zbyt intensywna.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 25%
Pojemność 0,7L
Producent GRUPPO CAMPARI
Kraj Włochy
Identyfikator 8000040001106
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:CAMPARI BITTER LIKIER 0,7L 25%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.