Piwa bezglutenowe - przegląd piw bezglutenowych

Piwa bezglutenowe - przegląd piw bezglutenowych

Piwa bezglutenowe - dla osób z problemami trawiennymi

Gluten to ogromny wróg dużej części ludzkości w obecnych czasach. Bardzo wiele osób unika spożywania produktów z glutenem ze względu na problemy z jego trawieniem. Ale czym tak naprawdę jest gluten?

Gluten to białko, które możemy znaleźć w pszenicy, jej odmianach. Żyto i jęczmień również zawierają to białko. W takim razie okazuje się, że większość produktów zawiera gluten: wszelkie makarony, pieczywa, kasze i różne przetworzone produkty spożywcze. Odpowiada za intensywny i aromatyczny smak potraw. Kto nie lubi ciepłego, wypieczonego, świeżego chleba z chrupiącą skórką?

Większa część społeczeństwa radzi sobie z trawieniem glutenu, jednak zawiera on w swoim składzie gliadynę, która sprawia, że niektórzy mają problem z przyswojeniem tego białka. Objawia się to brakami i niedoborami składników odżywczych w przypadku celiakii, a w przypadku standardowej reakcji alergicznej - pojawiają się biegunki, wymioty, pokrzywka czy wodnisty katar.

Są też osoby, które po prostu nie tolerują glutenu, nie mają potwierdzonej ani żadnej choroby, ani alergii. Oprócz standardowych alergicznych objawów mogą się tu pojawić: anemia, apatia, a także pogorszenie nastroju.

Okazuje się, że osoby nie tolerujące glutenu mają problem ze swoją dietą. Często muszą rezygnować z wielu posiłków, które do tej pory spożywały i uwielbiały. Dlatego na rynku zaczyna się pojawiać coraz więcej zastępczych produktów, które glutenu nie zawierają. W ten sposób pozwalają ludziom z nietolerancjami funkcjonować całkiem normalnie. Okazuje się, że taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku piwa.

Piwa bezglutenowe - przegląd piw bezglutenowych

Smakosze piwa z nietolerancją glutenu byli naprawdę pokrzywdzeni. W końcu piwo produkowane jest ze słodu pochodzącego najczęściej z jęczmienia, pszenicy czy żyta. Okazuje się jednak, że piwo można produkować również z produktów bezglutenowych, jak sorgo, proso, gryka, ryż czy kukurydza.

Proces powstawania piwa bezglutenowego nie różni się wiele od procesu powstawania tradycyjnego piwa. Najpierw przygotowuje się słód, następnie zaciera się beczkę, a potem następuje proces fermentacji. I tutaj mamy największą różnicę - po tym etapie praca nad piwem dalej trwa. Dodaje się do niego enzymy rozbijające białka na mniejsze frakcje. Następnie piwo przechodzi proces filtracji, który zmniejsza zawartość glutenu o kolejne procenty. Gluten jednak pozostaje w piwie. Aby nazywać się bezglutenowym, wartość tego białka nie może przekroczyć 20 ppm w gotowym wyrobie.

Jak widać dla piwoszy stale jest jakaś nadzieja! A i w naszym sklepie znajdą dla siebie coś, co nie tylko zaskoczy ich kubki smakowe, ale także spełni piwne oczekiwania. Oto przykłady:

KORMORAN JASNE BEZGLUTENOWE 0,5L 4,9% - piwo z browaru Kormoran, który dba o swoją klientelę, wypuszczając produkty najwyższej klasy i jakości. Świetna alternatywa dla fanów tradycyjnego, jasnego Kormorana. Lekkie, złociste piwo o świetnej pijalności. Zachwyca delikatnym, biszkoptowym posmakiem.

BROWAR JANA BEZGLUTENOWE JASNE PEŁNE 0,5L 5,6% - browar Jana to całkiem młody browar, który tworzy grupa 10 młodych osób. Łączy je jedno - pasja do piwa. Z wielką przyjemnością poszerzyli swoją ofertę piwa o piwo bezglutenowe. W ten sposób mogą zagwarantować, że większa grupa smakoszy browaru będzie mogła spełnić swoje potrzeby i zachcianki.

MARYENSZTADT SESYJNE APA BEZGLUTENOWE 0,5L 4,1% - to bardzo ciekawe piwo w stylu sesyjne Apa, a dodatkowo - nie zawiera glutenu. Jasne i bardzo delikatne. Świetnie pijalne i orzeźwiające, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w gorące dni.

 

Oferta piw bezglutenowych stale się powiększa, zarówno na rynku, jak i w naszym sklepie. Osób z potrzebami napicia się piwa bezglutenowego jest coraz więcej, dlatego miło spełniać ich prośby i zachcianki. Zapraszamy więc na zakupy do naszego sklepu internetowego!

Polskie piwo bezglutenowe

W ostatnich latach można zauważyć, jak szkodliwy dla człowieka jest gluten. Niestety, rezygnując z niego, trzeba od razu zrezygnować z wszystkich produktów, które wyprodukowane zostały na bazie zbóż. W tym również z piwa. Z tego powodu, na rynku, w tym również w naszym sklepie, pojawiły się różnorodne zamienniki.

Przykładem jest chociażby polskie piwo bezglutenowe. Jest to namiastka standardowego piwa, która gwarantuje, iż nie powrócą problemy trawienne, z którymi wcześniej borykały się osoby uczulone na gluten.

Zobacz również: dobre piwo bezglutenowe, najlepsze piwo bezglutenowe, piwo bezglutenowe.Treść jest chroniona prawami autorskimi.