Absynt polski

Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę

W 1822 roku amerykański chemik Nicholas Appert opracował nową metodę destylacji absyntu przy użyciu drożdży. Pierwszą komercyjną produkcję absyntu założył w 1845 r. Louis Pasteur. Ludzie, którzy byli zaangażowani w jego tworzenie, to głównie Francuzi i niemieccy imigranci, którzy przybyli do Nowego Orleanu po zakupie Luizjany w 1803 roku przez Napoleona Bonaparte.

Produkcja absyntu ma jednak też miejsce w Polsce. Zielony absynt z naszego rodzimego kraju kosztuje niewiele ponad 100 złotych, a naprawdę oferuje ciekawe doznania smakowe – przekonaj się osobiście!

Absynt wódka

Absyntowe alkohole są bardzo mocne – mają nawet 80 proc. zawartości alkoholu! Absynt to ziołowy spirytus zawierający piołun o gorzkim smaku. Piołunowy składnik absyntu jest bardzo silny i ma silne właściwości odurzające. Ten alkohol został wyprodukowany przez destylację piołunu po zmiażdżeniu i wyekstrahowaniu z zioła. Piołun można pozyskać z takich roślin, jak dziko rosnące w Europie Artemisia absinthium.

Absynt polski sklep

Absynt to mocny napój destylowany z ziół i przypraw, takich jak piołun, anyż i koper włoski. Nazwa „absinthe” pochodzi od greckiego słowa „absinthion”, które oznacza „nie pić”. Nazwa „absynt” oznacza również po francusku „piołun”. Absynt to likier, którego jednym z głównych składników jest piołun. Kolejnym głównym składnikiem absyntu jest anyż.

Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza zielony absynt. Absynt na bazie piołunu, kopru włoskiego jest zwany też zieloną wróżką. Jest on wytwarzany z dzikich roślin piołunu, które rosną na zboczach wzgórz w górach Francji.

Piołun jest od dawna znany ze swoich właściwości uspokajających, ale ma też pewne silne właściwości pobudzające w alkoholu. Polski absynt jest zwykle spożywany w stanie czystym, ale niektórzy wolą rozcieńczyć go wodą lub innymi płynami, w tym z wodą, aby stał się smaczniejszy i mniej odurzający.

Absynt polski cena

W naszej ofercie prym wiedzie zielony absynt, ale mamy wiele odmian tego trunku. Ceny są zróżnicowane – wiele absyntów kupisz za niewiele ponad 100 złotych. Taki polski absynt nie obciąży nadmiernie Twojej kieszeni.

Oferujemy też absynty zagraniczne oraz inne alkohole, takie jak wódka, wino, szampan, brandy, whisky, piwo, koniak oraz pozostałe trunki. U nas zaopatrzysz się w każdy rodzaj alkoholu, który pasuje na dowolną okazję: wesele, przyjęcie, urodziny, a nawet domówkę. Poza tym mamy szeroki asortyment alkoholi na prezent, które też są chętnie wybierane przez naszych klientów.

Pozostały absynt w naszej ofercie: absynt czeski, absynt francuski, absynt hiszpański, absynt niemiecki, absynt polski, absynt portugalski, absynt włoski.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.