Absynt francuski

Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę

Słowo absynt pochodzi od łacińskiego słowa „absinthium”, które oznacza piołun. Absynt był pierwotnie uważany za lekarstwo na różne dolegliwości medyczne i był przepisywany jako lekarstwo na powszechne choroby, takie jak bóle głowy, bóle brzucha i zaburzenia nerwowe.

Absynt również zyskał popularnośc we Francji - to destylowany, wysokoalkoholowy (45-90% ABV) spirytus pozyskiwany z ziół, w tym kwiatów i liści Artemisia absinthium (piołun). Absynt francuski tradycyjnie ma naturalny zielony kolor, ale można go również spotkać w odcieniach bieli, żółci i czerwieni. Absynt francuski to rodzaj wysokoalkoholowego napoju destylowanego. Jest aromatyzowany różnymi ziołami i roślinami, takimi jak anyż, koper włoski i piołun.

Absynt francuski sklep

Czy wiesz, że Francuzi spożywają więcej wina niż jakikolwiek inny lud na świecie? Francja jest również największym na świecie producentem wina, z roczną produkcją ponad 20 milionów hektolitrów. Francja ma długą historię produkcji wina. Rzymianie sprowadzili winorośl do Francji około 600 rpne, a do I wieku naszej ery winnice rozprzestrzeniły się w całej Galii. Wino było tak ważną częścią kultury, że w tym okresie było używane jako forma waluty.

Ten kraj słynie jednak też ze świetnego absyntu. Historia absyntu najprawdopodobniej rozpoczęła się w 1797 roku, kiedy dr Pierre Ordinaire, francuski lekarz mieszkający w Couvet w Szwajcarii, zaczął destylować własną markę absyntu francuskiego jako napoju leczniczego dla swoich pacjentów cierpiących na dolegliwości żołądkowe lub zaburzenia nerwowe.

Absynt francuski sklep online

Głównymi składnikami francuskiego absyntu są alkohol (zwykle od 50% do 90%), woda, cukier i rodzaj zielonego zioła zwanego piołunem, które zawiera chemiczny tujon. Tujon może być toksyczny dla ludzi, jeśli jest spożywany w dużych ilościach, ale nie ma obaw jeśli chodzi o absynt. Zawiera on na tyle małe ilości tej substancji, że z pewnością nie zaszkodzi.

U szczytu swojej popularności absynt francuski został opisany jako niebezpieczny i silnie uzależniający narkotyk, także z powodu wysokiej zawartości alkoholu, jednak obecnie nie ma powodu do zmartwienia. Nie jest w większym stopniu psychoaktywny niż inne alkohole.

Absynt francuski cena

Francuski alkohol zazwyczaj dzieli się na dwie kategorie: wino i alkohole wysokoprocentowe. Wino jest zwykle wytwarzane z winogron, podczas gdy napoje spirytusowe są wytwarzane z różnych rodzajów ziaren lub owoców, takich jak jabłka lub wiśnie.

Absynt francuski natomiast to klarowny, zielony trunek o intensywnym smaku, który można przypisać wysokiej zawartości alkoholu. Niektórzy uważają, że absynt zawiera tujon, który w dużych dawkach jest toksyczny dla ludzi i może powodować halucynacje i inne efekty. Jednak nie ma dowodów na to, że absynt jest szkodliwy.

Francuski Absynt tradycyjnie ma naturalny zielony kolor, ale może być również przezroczysty. Napój z reguły podaje się z wodą mrożoną lub o temperaturze pokojowej. Pijący absynt dodają trzy do pięciu części lodowatej wody do jednej części alkoholu, co powoduje jego zmętnienie. Do trunku dodaje się często także cukier w celu zmniejszenia goryczy.

Pozostały absynt w naszej ofercie: absynt czeski, absynt francuski, absynt hiszpański, absynt polski

Treść jest chroniona prawami autorskimi.