DIABLICA KURNWICA ABSYNT 0,5L 76%

149,00 zł
SKU
KURN043
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

DIABLICA KURNWICA ABSYNT. Diablica Kurwica to polski, wysokoprocentowy alkohol, który jest odpowiednikiem absyntu. Stąd też właśnie w tym trunku znajdziemy nalew z anyżu, kopru włoskiego czy też ziela piołunu. Alkohol ten, poza bardzo atrakcyjnym smakiem, jest koloru zielonego, co nadaje mu bardzo współczesnego charakteru, a sama jego nazwa, choć odrobinę z przymrużeniem oka, przyciąga młodych koneserów, którzy obdarowują się tym trunkiem przy różnego rodzaju okazjach, czy to na urodzinach, czy innego typu spotkaniach towarzyskich.

DIABLICA KURNWICA ABSYNT - Polski alkohol ze Szczyrku

Jest to alkohol wysokoprocentowy, zawiera aż 76% alkoholu, rektyfikowany zbożowy, produkowany w Szczyrku. Rdzennie polski alkohol. Odpowiednik absyntu ma więc swoje prawa. Nie jest to wódka tradycyjna, a wódka smakowa. Sam absynt może pochwalić się bardzo barwną historią. Otrzymuje się go w procesie ekstrakcji kwiatów i liści piołunu, kopru włoskiego i anyżu. Jest zazwyczaj koloru zielonego, który powstaje naturalnie bądź za sprawą dodawanego do niego barwnika. Dokładne pochodzenie absyntu nie jest nikomu znane. Co prawda medyczne zastosowanie piołunu sięga aż starożytnego Egiptu, to właśnie wtedy nasączano winem liście piołunu i wykorzystywano je przez starożytnych Greków jako środki medyczne.

DIABLICA KURNWICA ABSYNT - Absynt w świecie wielkich artystów

Popularność absyntu zaczęła swój wzrost od lat 40 XIX wieku, kiedy to armia francuska w Algierii zaczęła stosować go jako środek przeciwgorączkowy. Powracający do domów żołnierze rozpowszechnili ten alkohol, który szybko stał się popularny w różnego rodzaju lokalach. Szczególnie znany stał się w kręgach paryskiej burżuazji i artystycznej bohemy. Pili go wielcy artyści oraz ważne osobistości. DIABLICA KURNWICA ABSYNT to alkohol, który przeniesie nas w świat Pabla Picassa, Oscara Wilde'a czy Vincenta van Gogha, smakoszy tego doskonałego na tamte czasy, szanowanego alkoholu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 76%
Pojemność 0,5L
Producent KURNWICA WÓDKI REGIONALNE
Kraj Polska
Identyfikator 5903919031101
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DIABLICA KURNWICA ABSYNT 0,5L 76%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.