APSINTHION DE LUXE ABSYNT 0,5L 55%

115,00 zł
SKU
ABSDEL01
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

APSINTHION DE LUXE ABSYNT. Jest to alkohol oryginalny, polski, destylowany według trwałej receptury wywodzącej się z XVIII-wiecznej Szwajcarii. Po dziś dzień okryty jest on aurą tajemnicy, a w przeciągu minionego stulecia stał się natchnieniem dla wielu artystów. APSINTHION DE LUXE ABSYNT pobudza zmysły, delektuje podniebienie, jednocześnie wnosząc swoim smakiem wiele wyrafinowanej przyjemności. To alkohol, który produkuje się na bazie piołunu, anyżu, kolendry, kopru włoskiego i arcydzięgla. Natomiast jego zielony kolor pochodzi z chlorofilu, czyli barwnika, który znajduje się w tkankach roślin. W zimnej wodzie podczas zachodzących w nim procesów chemicznych uwalniane są oleje roślinne. W taki właśnie sposób powstaje nieco mętny roztwór o konsystencji mleka, podobny do ouzo, rakki czy chociażby pernoda. Ze względu na swoją barwę i działanie, absinthion nazywano kiedyś "Zieloną Wróżką". Swoją moc sprawczą zawdzięcza on przede wszystkim dwóm składnikom - alkoholowi w nim zawartemu, jak i thujon'owi.

APSINTHION DE LUXE ABSYNT - Modny alkohol w świecie wybitnych

Skąd wzięła się nazwa "absynt"? Pochodzi ona od greckich słów "nie do picia". Pitagoras polecał picie wywaru podobnego do absyntu, by pomóc w ten sposób kobietom w trakcie porodu. Hipokrates natomiast przepisywał go na reumatyzm, bóle menstruacyjne czy anemię. Absynt pijali tacy wielcy jak Picasso, Gauguin, Van Gogh czy Hemingway. Paul Verlaine zamiast "dzień dobry" mawiał podobno: "piję go bez cukru". Picie tego trunku było bowiem dla niego tak oczywiste, jak poranne powitanie. Co ciekawe, absynt przez wiele lat był produktem zakazanym, a jego spożywanie groziło karą więzienia.

APSINTHION DE LUXE ABSYNT - Wyrafinowany skład alkoholu z charakterem

APSINTHION DE LUXE ABSYNT to alkohol o zawartości aż 55%, destylowany według pradawnej receptury. Produkuje się go na bazie naturalnych, indywidualnie pod niego wytwarzanych destylatów i nalewów alkoholowych z ziół i przypraw. Kompozycję anyżu i piołunu dopełnia mięta i kolendra. To właśnie odpowiednie proporcje poszczególnych składników tego alkoholu, najwyższej jakości spirytus, krystalicznie czysta woda oraz charakterystyczna, zielona barwa z chlorofilu sprawiają, że jest to trunek wyjątkowy, charakterny i nieprzeciętny.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 55%
Pojemność 0,5L
Producent MUNDIVIE S.A.
Kraj Polska
Identyfikator 5907522601218
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:APSINTHION DE LUXE ABSYNT 0,5L 55%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.