Absynt hiszpański

Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę

Absynt hiszpański sklep online

Absynt hiszpański to silnie destylowany spirytus, który jest aromatyzowany ziołami, w tym anyżem, koprem włoskim i piołunem. Został pierwotnie stworzony przez dr Pierre'a Ordinaire'a w XVIII-wiecznej Francji jako lek patentowy.

Smak absyntu hiszpańskiego różni się w zależności od rodzaju ziół użytych do jego przyprawiania. Powszechnie używanymi ziołami są anyż gwiazdkowaty, korzeń lukrecji i anyż zielony. Absynt miał domniemane właściwości psychoaktywne, które przypisuje się obecności tujonu w zielu Artemisia absinthium (piołun).

Napój stał się popularny we Francji pod koniec XIX i na początku XX wieku, kiedy uważano, że jest lekarstwem na wiele dolegliwości, takich jak malaria czy bóle stawów.

Absynt został spopularyzowany jako napój we Francji przez francuskiego pisarza Ernesta Hemingwaya, który obszernie o tym pisał w „A Moveable Feast”. Absynt związał się z kulturą bohemy, stając się symbolem ich buntu przeciwko tradycyjnym wartościom społecznym.

Hiszpański absynt

Dlaczego absynt z Hiszpanii jest tak ciekawym trunkiem? Smak absyntu jest podobny do innych mocnych alkoholi, z wyczuwalną nutą anyżu i goryczką piołunu. Z powodu wysokiej zawartości alkoholu oraz przez domniemane właściwości psychoaktywne wiązane z zawartym w nim tujonem, u szczytu swojej popularności trunek został opisany jako niebezpieczny, silnie uzależniający narkotyk.

Okazało się jednak, że nie jest w większym stopniu psychoaktywny niż inne alkohole. Do roku 1915 zakazano wytwarzania i sprzedaży absyntu w większości państw europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Wznowienie produkcji nastąpiło w początku lat 90. XX wieku.

Przygotowania do picia trunku są uważane za istotną część doświadczenia wynikającego ze spożywania absyntu. Zostały one zrytualizowane i uzupełnione specjalnymi ażurowymi łyżeczkami. Pijący absynt dodają trzy do pięciu części lodowatej wody do jednej części alkoholu, co powoduje jego mętnienie. Woda używana jest także do rozpuszczania cukru.

Zakupisz u nas hiszpański absynt wysokiej jakości. Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie są:

ABSINTHE LE DIABLE BLEU ABSYNT

ABSINTHE LE DIABLE NOIR ABSYNT

ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT

RODNIK'S BLACK ABSYNT

RODNIK'S BOHEME ABSYNT

RODNIK'S BOHEME BLUE ABSYNT

RODNIK'S GREEN ABSYNT

Pozostały absynt w naszej ofercie: absynt czeski, absynt francuski, absynt hiszpański, absynt polski

Treść jest chroniona prawami autorskimi.