Absynt czeski

Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę

Absynt czeski sklep online

Republika Czeska ma długą historię związaną z absyntem. Absynt został po raz pierwszy przedstawiony Czechom przez Francuzów, którzy wytwarzali go od wieków, a pod koniec XIX wieku stał się popularny w Pradze. Czesi pili absynt ze względu na jego właściwości lecznicze, które uważano za łagodzące ból, antybakteryjne i antyseptyczne.

Absynt w Czechach stał się nielegalny po I wojnie światowej, kiedy Francja zakazała go ze względu na jego uzależniający charakter. Zakaz został zniesiony w 1988 roku, a Czesi znów mogli pić ten popularny napój. Jednak w ostatnich latach nastąpiło odrodzenie zakazów stosowania absyntu w całej Europie, a wiele krajów podało obawy dotyczące bezpieczeństwa jako powód ponownego zakazu stosowania absyntu. Okazało się jednak, że absynt wcale nie jest większym stopniu psychoaktywny czy uzależniający od innych alkoholi.

Republika Czeska ma własną wersję absyntu o nazwie „absinth”, który jest wytwarzany z piołunu, anyżu i innych ziół. Smaki czeskiego absyntu są zwykle łagodniejsze niż absynty tradycyjne ze względu na użycie różnych ziół. Czesi również używają cukru w swoim absyncie, co czyni go słodszym niż niektóre inne wersje.

Absynt czeski sklep online - jak pić

Absynt to mocny trunek destylowany z ziół, roślin i kwiatów. Ma wysoką zawartość alkoholu i należy go spożywać z umiarem. Jeśli chcesz pić absynt, wykonaj następujące kroki:

wlej absynt do szklanki,

dodaj zimną wodę do absyntu - trzy do jednej części lodowatej wody do jednej części alkoholu,

dodaj kostkę cukru w celu zmniejszenia goryczy,

mieszaj miksturę łyżką,

pij, póki jest jeszcze w mętnej formie.

Czechy - absynt

Czechy to kraj w Europie Środkowej z populacją 10,6 miliona ludzi. Graniczy z Niemcami na zachodzie, Polską na północy, Ukrainą i Słowacją na wschodzie i Austrią na południu. Ma umiarkowany klimat kontynentalny z mroźnymi zimami i ciepłymi latami.

Republika Czeska słynie też z piwa rzemieślniczego - produkuje piwo od 1327 roku i jest obecnie jednym z najbardziej renomowanych producentów w Europie. Narodowym piwem w kraju jest Pilsner Urquell, które po raz pierwszy uwarzone zostało w 1842 roku przez Josefa Grolla. Równie popularny jest w Czechach właśnie absynt.

Absynt czeski często jest bezbarwny, ale może mieć również lekko żółtawy odcień. Jego smak może wahać się od bardzo subtelnego do mocnego i złożonego.

Kolor absyntu najczęściej kojarzony z napojem to tradycyjnie jasnozielony kolor. Dzisiejsza odmiana tego napoju ma bardziej brązowawy kolor ze względu na sztuczne zabarwienie. Naturalny kolor absyntu został pierwotnie osiągnięty przez dodanie roślin zawierających chlorofile (takich jak pietruszka).

Czeski Absynt w FORFITER exclusive

W naszym sklepie internetowym znajdziesz między innymi:

JELINEK DE MORAVIE ABSYNT

JELINEK NATURELLE ABSYNT

JELINEK PREMIUM ABSYNT

JELINEK VERDOYANTE ABSYNT

Poznaj absynt zwany potocznie zieloną wróżką. Niegdyś uważany za środek przeciwgorączkowy i lekiem na wszelkie dolegliwości, zazwyczaj zielony, wywołujący romantyczne skojarzenia.

Pozostały absynt w naszej ofercie: absynt francuski, absynt hiszpański, absynt polski

Treść jest chroniona prawami autorskimi.