ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT 0,7L 70%

150,00 zł
SKU
DIABLE001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT. Absynt wydaje się tak zdecydowanym, wyrazistym alkoholem, że albo się go uwielbia, albo omija z daleka. Tak było być może jeszcze do niedawna. Aktualnie grupa osób chętnie posiadających absynt w domowym barku zdecydowanie się rozszerza. Czy zapanowała moda na absynt? Nie, to po prostu coraz powszechniejsze zastosowanie go w apetycznych połączeniach w najróżniejszych koktajlach. Hiszpański absynt le Diable Vert nadaje się do tego idealnie.

Wyjątkowa moc, niezwykły smak

Choć trzeba przyznać, że jest w absyncie coś fascynującego. Moc, jego intensywnie zielony kolor i smak, który tak naprawdę zmienia wszystko. Kwiaty i liście piołunu same w sobie stanowią oryginalny składnik trunków. Do tego inne wyraziste składniki: anyż, koper włoski i inne – cała galeria dodatków. Łączenie, macerowanie, filtrowanie i butelkowanie.

Absynt, piołunówka, pełnia smaku

Absynt nie należy do alkoholi, które byłyby ściśle dookreślone literą prawa. Ani skład, ani metody produkcji nie przesądzają o pełnej zgodności z prawidłami sztuki. Choć wiążą się z tym alkoholem różne ciekawostki z wielu krajów świata. W Szwajcarii był zakazany do 2005 roku. We Francji trunek o tej konkretnej nazwie nie może być sprzedawany, jest więc produkowany i wysyłany na eksport – a furtka stosowana nad Loarą polega po prostu na nazywaniu absyntu piołunówką. Z uwagi na zawartość piołunu i tujonu, nie we wszystkich miejscach na świecie absynt jest dostępny w sprzedaży. Całkowicie zakazany jest na przykład w Nowej Zelandii.

Jak pić absynt

Jak zatem smakuje ten kontrowersyjny napój? Jest gorzki, intensywny, niezwykle ziołowy i wyrazisty. Osiąga – w zależności od konkretnego składu, całą gamę przepięknych odcieni zieleni.

Przez wieki picie absyntu nabrało formy rytuału, który ma nawet swoją nazwę: rytuał ognia. Na specjalnej łyżeczce umieszcza się kostkę cukru, nasącza ją absyntem i podpala, roztapiający się cukier spływa do porcji absyntu przygotowanej uprzednio w kieliszku. Gdy spłynie cały, trunek jest gotowy do picia. Można również, aby zmniejszyć nieco gorycz, pić go w połączeniu z zimną wodą.

Jednak współcześnie absolutnie najpopularniejsze jest włączanie go do receptur koktajli.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 70%
Pojemność 0,7L
Producent CAMPENY DISTILLERIES S.A.
Kraj Hiszpania
Identyfikator 8410837721290
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ABSINTHE LE DIABLE VERT ABSYNT 0,7L 70%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.