Irlandzka Whisky

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 41

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 41

Strona
na stronę

Jeśli chcesz poznać smak irlandzkiej whiskey, jesteś w dobrym miejscu. Irlandzka whisky to klasyk wśród alkoholi tego typu. Irlandzkie whisky od lat cieszy się dzięki temu renomą.

Zaopatrz swój barek w to, co najlepsze. A najlepsze irlandzkie whiskey znajdziesz w naszym sklepie. Irlandzka whisky najlepszej jakości tylko u nas!

Jak wiemy, irlandzka whisky powstaje w sposób nieznacznie inny niż ten, którym posługują się szkoccy konkurenci. Irlandzkie gorzelnie nie stosują podczas słodowania torfu, więc whisky irlandzkie charakteryzuje mniej ostry aromat i delikatniejszy smak. Swoje znaczenie ma także potrójna destylacja i łagodniejszy klimat, jakim cieszy się Irlandia. Dzięki niemu alkohol dojrzewa szybciej, więc irlandzkie whisky, ta starsza niż dwudziestoletnia, stanowi prawdziwą rzadkość.

Whisky irlandzka należy więc do tych alkoholi, które nasz sklep internetowy oferuje swoim klientom z największą radością. Prawdziwi koneserzy wiedzą, że Irlandia jest krajem, w którym potrafi się wytwarzać wyśmienitą whisky. Początkujący mogą się o tym bez trudu przekonać, w czym nasz sklep chętnie pomoże. Zasmakuj najlepszej irlandzkiej whiskey tylko u nas. Zapraszamy!

Irlandzka whiskey marki

Irlandzka whisky to rodzaj likieru destylowanego, który jest wytwarzany w Irlandii, najczęściej ze słodem jęczmiennym jako ziarnem zbóż. Zgodnie z definicją Irish Whiskey Act z 1980 irlandzka whiskey musi być destylowana na terenie Irlandii lub Irlandii Północnej z zacieru zbożowego przefermentowanego z udziałem drożdży i leżakowana tam w drewnianych beczkach przez co najmniej trzy lata.

Irlandzkie marki whisky są zwykle kojarzone z Irlandią i kulturą irlandzką. Pierwsza odnotowana wzmianka o słowie „whisky” w języku angielskim pochodzi z 1608 roku i prawdopodobnie pochodzi od staroirlandzkiego słowa uisce beatha (woda życia), które niektórzy wymawiali jako wiskey.

Irlandzka whisky jest produkowana od ponad sześciuset lat, była określana jako „ale” lub „potheen”. Popularne i warte uwagi irlandzkie marki whisky to Jameson, Powers, Redbreast, Tullamore Dew, Knappogue Castle i wiele innych.

Irlandzki przemysł whisky odnotował znaczny wzrost w ostatnich latach, a coraz więcej osób korzysta z tego napoju, aby się zrelaksować po długim dniu pracy. Rynek irlandzkiej whisky w samych Stanach Zjednoczonych wzrósł od 2013 roku o ponad 100 milionów dolarów, a eksport wzrósł o ponad 8 milionów dolarów tylko w 2016 roku.

Irlandzkie Stowarzyszenie Whisky przeprowadziło ankietę internetową wśród 1000 konsumentów, z której wynika, że prawie połowa wszystkich respondentów spróbowała w swoim życiu co najmniej jednego rodzaju irlandzkiej whisky, a prawie 80% spośród nich próbowało go w ciągu ostatniego roku.

Whisky irlandzka single malt

Irlandzka whisky jest zwykle wytwarzana ze słodu jęczmiennego, wody, drożdży i torfu. Whiskey irlandzką tworzy się z największą pasją i zamiłowaniem. Irlandzka whiskey single malt to trend na rynku. Produkowana jest tylko z jednego rodzaju słodu, co czyni ją wyjątkowym i wszechstronnym trunkiem do wielu zastosowań. Irlandzka whisky single malt, whisky słodowa, to inaczej single pot still whiskey.

Irlandzka whisky torfowa

Irlandzka whisky to napój alkoholowy wytwarzany ze sfermentowanego zacieru ziaren zbóż, zwykle jęczmienia, słodu jęczmiennego i pszenicy. Irlandzka whisky torfowa to rodzaj whisky produkowany w Irlandii. Wytwarzany jest ze słodu jęczmiennego i musi być leżakowany w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata. Irlandzka whisky torfowa może być opisana jako mająca dymny aromat z wytrawnym finiszem.

Whisky torfowa jest również znana jako „wędzona whisky”, ponieważ ma dymny smak dzięki zastosowaniu torfu. Whisky torfową można znaleźć we wszelkiego rodzaju barach, restauracjach i sklepach w całej Irlandii. Irlandzki rząd ustanowił surowe przepisy dotyczące tego, jak można ją produkować, co oznacza, że tylko destylatorzy, którzy są członkami Irlandzkiego Stowarzyszenia Whisky, mogą ją produkować.

Whisky irlandzka cena

Irish malt whiskey, irlandzka whisky to trunki popularne i chętnie wybierane przez koneserów. Tu również, jak w przypadku każdej innej whisky, cena zależy od różnych czynników. Między innymi - od wieku trunku, czyli od okresu leżakowania. Z reguły im dłużej leżakowana whisky, tym będzie droższa.

Irlandzka whisky - marki, które są u nas dostępne, przedstawiają szeroki zakres cenowy, od niedrogich butelek, poniżej 100 zł, do droższych alkoholi za około 700, 800 zł. To trunki dla prawdziwych fanów charakterystycznego smaku i aromatu whisky.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, a w przypadku pojawienia się wątpliwości, chętnie doradzimy i pomożemy wybrać idealne whisky na każdą okazję. Chociaż istnieje obecnie wiele irlandzkich whisky, najpopularniejsze to whisky single pot still (single pot still whiskey) i irlandzka whisky malt (irish malt whiskey). Irish malt whiskey – whiskey wyprodukowana ze 100% ze słodowanego jęczmienia.

Whisky irlandzka sklep

Whisky to rodzaj destylowanego napoju alkoholowego, który jest zwykle wytwarzany ze sfermentowanego zacieru zbożowego. Whisky można zdefiniować jako dowolny destylowany napój alkoholowy, który leżakował w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata. Poznaj irlandzką whiskey powstającą na wyspie Irlandia w alembikach lub kolumnach destylacyjnych. Jej smak jest niesamowity.

Najlepsza irlandzka whisky

Wiele osób uważa, że na świecie jest najlepsza irlandzka whisky. Do najbardziej popularnych marek zaliczymy: Jameson, Kilbeggan, Knappogue Castle, Powers, Paddy, Tullamore Dew, Bushmills oraz Midleton.

Whisky irlandzka sklep internetowy

Irlandczycy produkują whisky od wieków, pierwotnie wytwarzano ją przez destylację sfermentowanego płynu ze słodowanego jęczmienia (jeśli whiskey produkowana jest tylko z jęczmienia będzie nazywać się single malt lub single pot). Ta whisky słodowa irish whiskey, irlandzka whiskey single malt została następnie rozcieńczona wodą i ponownie destylowana w celu wytworzenia czystego alkoholu, który następnie został ponownie rozcieńczony wodą przed butelkowaniem. Pure pot still whiskey, irlandzka whiskey single malt - była destylowana wyłącznie metodą alembikową (whiskey destylowana w alembikach).

Niektórzy twierdzą, że irlandzka whisky ma więcej smaku niż szkocka whisky, ponieważ nie jest starzona w drewnie jak szkocka whisky, ale leżakowana w beczkach lub beczkach ze stali nierdzewnej.

Na ogół irlandzka whiskey ma lekki i gładki charakter. Interesuje Cię whisky irlandzka (whiskey irlandzka)? Sklep online to idealne miejsce, aby nabyć butelkę - czy to będzie single malt? A może chcesz skosztować tradycyjnej pot still whiskey? Poznaj whiskey lrlandzką od Irish Distillers Group. Popularne marki irlandzkiej whiskey znajdziesz u nas. Dostępna whisky irlandzka ze słodowanego i niesłodowanego jęczmienia, whisky szkocka, francuskie koniaki, sherry oloroso, trunki o aromacie suszonych owoców.

Dobra whisky do 200 zł? Tak, to możliwe. Przeczytaj wpis na naszym blogu i znajdź odpowiednie whisky dla siebie.

Zobacz również inne whisky: whisky blended, whisky single malt, whisky pure malt, whisky single cask, whisky single grain, whisky angielskie, whisky austriackie, whisky francuskie, whisky hiszpańskie, whisky indyjskie, whisky irlandzkie, whisky japońskie, whisky kanadyjskie, whisky polskie, whisky szkockie, whisky szwedzkie, whisky tajwańskie, whisky amerykańskie, whisky walijskie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.