Blended whisky

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 151

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 151

na stronę

Whisky blended rodzaje

Whisky blended to rodzaj whisky zrobionej z mieszanki dwóch lub więcej whisky single malt. Może być zrobiony ze zboża lub słodu, ale nie jest zrobiony z czystego alkoholu zbożowego.

Produkcja whisky blended istnieje od początku XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy została stworzona przez przypadek. Proces stał się popularny pod koniec XIX wieku, kiedy John Walker and Sons, szkocka firma destylacyjna, rozpoczęła produkcję mieszanek (whisky mieszana, do dziś Johnnie Walker sprzedaje się świetnie), aby poprawić swoją sprzedaż. Rynek whisky mieszanych jest obecnie wart 8 miliardów dolarów rocznie i oczekuje się, że w ciągu następnej dekady wzrośnie.

Mieszane whisky

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów whisky. Niektóre z nich to whisky single malt, whisky single grain i whisky blended malt. Dość trudnym zadaniem jest jednoznaczne określenie rodzajów blended whisky. Jest tak, ponieważ do produkcji tego trunku używa się często wielu destylatów, a na etykiecie nie podaje się dokładnego składu.

Można jednak dokonać rozróżnienia whisky blended poprzez kraj produkcji. Na przykład whiskey amerykańska produkowana jest z kukurydzy - corn whiskey - lub żyta - rye whiskey. Whisky produkuje się także w Irlandii, Japonii, Szwecji, Indiach. Każda z nich wyróżnia się czymś innym. Na przykład irlandzka whisky leżakuje w beczkach przez co najmniej trzy lata i jest trzykrotnie destylowana.

Blended whisky w najlepszej cenie

Whisky blended malt to rodzaj alkoholu destylowanego, w którym co najmniej 51% w mieszance nie jest destylowane z jednego przebiegu destylacji. Zamiast tego powstaje przez mieszanie whisky z różnych destylacji lub roczników. Whisky mieszane można wytwarzać z whisky zbożowej lub słodowej jako składnika bazowego. Produkcja whisky blended jest różna w zależności od producenta.

Jaka jest cena tego rodzaju trunku? Whisky mieszana nie musi kosztować dużo - dobrej jakości whisky kupisz u nas za około 50 zł. Jednakże najdroższa dostępna u nas whisky z rodzaju blended malt to koszt ponad 1500 zł. Warto tu jednak zauważyć, że trunki tego typu są nieco tańsze niż single malt whisky. Produkcja whisky blended nie opiera się wyłącznie o destylat z tylko jednej destylarni, co przekłada się na niższy koszt. W whisky mieszanej znajdziemy bowiem nie tylko single malt, ale również destylaty z innych, tańszych w uprawie zbóż.

Blended scotch whisky cena

Szkocka whisky to rodzaj whisky blended (whisky mieszana), która jest wytwarzana z whisky słodowej i zbożowej. Jest to najpopularniejszy rodzaj whisky na świecie. Szkocka whisky blended jest wytwarzana przez mieszanie whisky słodowych z whisky zbożową. Whisky zbożowe są używane do nadania mieszance szkockiej whisky bardziej neutralnego smaku.

Jak wspomnieliśmy, szkocka whisky blended istnieje od 1825 roku, kiedy to Johnnie Walker stworzył ją jako alternatywę dla szkockiej whisky single malt, która w tamtych czasach była zbyt droga dla większości ludzi. Do dziś ten typ whisky można nabyć za niewygórowaną cenę i cieszyć się doskonałym smakiem bursztynowego trunku.

Blended whisky sklep online

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór najdoskonalszych trunków, które uświetnią Twój stół przy każdej ważnej okazji. Wybierz spośród różnych whisky typu blended tę najlepszą. Najtańsze whisky mieszane mają w sobie znikome ilości whisky słodowej, postaw więc na coś, co oferujemy.

Blended whisky dostępna w naszym sklepie online to wysokiej jakości, bogate w smaku trunki. Jeśli chcesz sprobować tego rodzaju napoju alkoholowego, poznaj naszą ofertę i dokonaj zamówienia, wybierając spośród różnych whisky.

W naszej ofercie znajduje się najlepsza blended whisky, która pochodzi z wielu zakątków świata. Najpopularniejsze są whisky z Irlandii, Szwecji, Japonii, Indii i Polski, dlatego każdy znajdzie trunek na miarę własnego podniebienia. W asortymencie mamy znane marki, takie jak Ballantine’s, Johnnie Walker i Wild Turkey, ale i bardziej prestiżowe i dostępne w ekskluzywnych sklepach, na przykład Canadian Club, Glen Gate i Tomatin.

Dobra blended whisky ze sklepu internetowego FORFITER exclusive różni się też wiekiem – może skusisz się na 5-letnią butelkę, a może 9-letnią, a nawet 30-letnią? W naszym asortymencie do wyboru są młode i starsze whisky blended, które idealnie nadają się na zwyczajne przyjęcia, ale i wyjątkowe okazje, w tym rocznice i jubileusze.

Jaka będzie najlepsza blended whisky?

Najlepsza blended whisky z naszego asortymentu różni się zawartością procentów od 20% do 55%. Tak szeroki wybór ułatwia zakup odpowiedniej butelki, ponieważ wśród naszych klientów są zwolennicy słabszej whisky, ale i znacznie mocniejszego alkoholu. Oferowane przez nas whisky idealnie nadają się do spożywania solo, ale i z colą i sokiem z cytryny, lub w połączeniu z innymi sokami i dodatkami.

Oferujemy też single malt whisky i grain whisky, więc każdy wybierze wymarzony alkohol na swoją kieszeń. Do produkcji whisky firmy wykorzystują tylko najstaranniej dobrane składniki, by każdy mógł cieszyć się wyjątkowym smakiem whisky szkockiej, japońskiej, irlandzkiej czy polskiej.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.