Whisky Szkocka

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 254

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 254

na stronę

Whisky szkocka rodzaje

Szkocka whisky to rodzaj whisky produkowany w Szkocji. Jest to również najczęściej spożywana whisky na świecie. Szkocka whisky to napój, którym mogą się delektować mężczyźni i kobiety w każdym wieku. W zależności od tego, jak jest mieszany i podawany, waha się od gładkiego do mocnego.

Na przykład 12-letnią szkocką whisky można spożywać w czystej postaci lub z lodem, a nawet wodą, podczas gdy szkocka whisky single malt powinna być serwowana w czystej postaci. Blended malt to mieszanka destylatów z różnych destylarni. Istnieje także blended scotch whisky.

Szkocka whisky wytwarzana jest ze słodu jęczmiennego, wody, drożdży i ewentualnie innych zbóż, takich jak pszenica lub żyto. Szkocką whisky można również wytwarzać ze zbóż takich jak kukurydza czy ryż.

Najpopularniejsze rodzaje szkockiej whisky to szkocka whisky single malt i szkocka whisky blended. Pierwsza z nich powstaje tylko w jednej destylarni, podczas gdy druga jest wytwarzana przez zmieszanie single maltów z whisky zbożową, np. blended grain scotch whisky czy whisky słodową w celu uzyskania łagodniejszego smaku.

Szkocką whisky single malt można podzielić na trzy rodzaje: whisky słodowe Lowland, Highland i Islay. Szkockie Highland są zwykle wędzone torfem, podczas gdy Szkockie Lowland zwykle nie są wędzone przed dojrzewaniem w dębowych beczkach przez co najmniej 3 lata. Islay Scotches są wcześniej palone torfem.

Najpopularniejszą odmianą whisky szkockiej jest Blended Scotch Whisky, która jest mieszanką jednej lub większej ilości Single Malt z jedną lub więcej Single Grain. Przedstawicielami tego gatunku whisky są cenione na świecie marki, takie jak Ballantine’s, The Famous Grouse, Dewar's, Johnnie Walker, Cutty Sark czy Bells.

Whisky szkocka single malt blended whisky

Popularność szkockiej whisky single malt wzrosła z biegiem lat ze względu na jej mocny smak i gładkość. Szkocka whisky single malt to rodzaj whisky, która jest produkowana w jednej destylarni w Szkocji. Jest wytwarzana ze słodowego jęczmienia, wody, drożdży i zwykle słodu wędzonego torfem.

Szkocka whisky typu blended malt jest natomiast wynikiem mieszania różnych rodzajów whisky słodowej w celu uzyskania niepowtarzalnego smaku. Powstaje ona jedynie na bazie whisky single malt. .

Whisky szkocka blended

Szkocka whisky blended istnieje od 1800 roku, kiedy to została stworzona przez mieszanie różnych rodzajów szkockiej whisky, aby uzyskać jeden napój o podobnych profilach smakowych i cechach co single malt, które spodobałyby się masom. Był to także trunek tańszy i też z tego względu został tak chętnie przyjęty.

Szkocka whisky blended to rodzaj whisky wytwarzany z mieszanki whisky słodowej i zbożowej. Zwykle dojrzewa w dębowych beczkach (na przykład po sherry oloroso i powtórnie wypalanych) przez co najmniej 3 lata i może mieć od 8 do 16 lat. Szkocka whisky blended to najpopularniejszy rodzaj szkockiej whisky. Jest to mieszanka różnych rodzajów whisky, które są destylowane ze słodu jęczmiennego, pszenicy, żyta lub kukurydzy.

Szkocka whisky typu blended grain - ma lekki smak, ponieważ zawiera mniej słodu i więcej ziarna niż szkocka whisky single malt.

Whisky szkocka cena

Cena whisky szkockiej zależy od wielu czynników. Możesz zakupić butelkę za około 100 zł, ale jeśli chcesz nabyć wyjątkowy trunek, znajdziesz także whisky za kilka tysięcy złotych - nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu.

Whisky szkocka marki

Oto niektóre z najbardziej popularnych marek i destylarni znajdujących się na wyspie Islay w Szkocji: Kilchoman, Bowmore Ardbeg, Laphroaig, Bruichladdich, Caol Ila, Bunnahabhain, Lagavulin. Marki z regionu Lowlands: Glenkinchie, Auchentoshan. Marki z regionu Speyside: Glenfiddich, The Glenlivet (jedne z najbardziej popularnych whisky szkockich), Mortlach, Glenfarclas, The Macallan. Marki z regionu Hihglands: Glengoyne, Deanston, Ben Nevis, Talsker. Można w tych trunkach wyczuć morskie nuty zapachowe, są też whisky o kwiatowo owocowym aromacie.

Szkocka whisky sklep internetowy

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów znakomitej whisky, takie jak najlepsza whisky szkocka 12 letnia, whisky szkocka do 100 zł, whisky szkocka zielona butelka. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu. Jeśli masz wątpliwości lub pytania - chętnie udzielimy pomocy oraz doradzimy, jaką whisky wybrać. Szkocka whisky - sklep online - zapraszamy - doskonałe szkockie whisky:

blended malt scotch whisky

single grain scotch whisky

single malt scotch whisky

Dobra szkocka whisky

Jeśli chcesz podarować znajomemu, przyjacielowi czy ojcu alkohol w ramach prezentu, sprawdzi się wtedy tylko najlepsza whisky szkocka. Sklep, w którym znajdziesz takie rarytasy, wcale nie musi być stacjonarny. Na szczęście na pomoc wielu osobom przychodzi FORFITER exclusive. Oferujemy najlepszej jakości alkohol, w tym dobrą whisky szkocką. Możesz w naszym asortymencie znaleźć produkty Aberlour, Chivas Regal, Ballantines, Johnnie Walker czy Glenfiddich.

Najlepsza szkocka whisky

Szkocka jest narodowym napojem Szkocji i istnieje od setek lat. Jednak rynek szkockiej whisky nieustannie się zmienia, ponieważ wciąż pojawiają się nowe marki.

Szkocja podzielona jest na następujące rejony produkcji whisky: Lowlands na południu Szkocji, dzięki łagodnym warunkom klimatycznym destylaty dojrzewają szybciej, Highlands - największy geograficznie region, Speyside, gdzie jest ponad połowa gorzelni w Szkocji, Campbeltown z whisky cechującą się lekko solankowym posmakiem, oraz Islay - whisky z tego regionu charakteryzuje silna torfowość wynikająca z suszenia słodu w torfowym dymie. To serce produkcji whisky. Destylaty dojrzewają szybciej w łagodnym klimacie.

W południowej części regionu produkuje się na ogół lekkie whisky skomponowane z destylatów słodowych i niesłodowych, wędzone w torfowym dymie. Najlepsza whisky szkocka stała się popularnym napojem na całym świecie, bo jest to złożony, ale pyszny trunek, który oferuje szeroką gamę smaków i aromatów, od wędzonych po słodkie. Kup najlepszą szkocką whisky dojrzewającą co najmniej trzy lata.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.