BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKEY 0,7L 40%

335,00 zł
SKU
BUSH008
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKEY. Leżakowane alkohole uwalniają z czasem smaki, które stają się niepowtarzalną mieszanką składników, z których powstały, dodatków i samego procesu produkcji. Tak właśnie zadziałało to w przypadku tego irlandzkiego trunku.

BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKEY - Wyjątkowa historia

16-letnia Irish whiskey Bushmills była przed butelkowaniem dojrzewana w różnych rodzajach beczek. Na pierwszy ogień poszła kombinacja po sherry Oloroso i bourbonie. I tak omawiany tu znakomity trunek spędził około 15 lat. Następnie, na około 9 miesięcy, trafił do ogromnych beczek na proces tzw. wykańczania. Tym razem były to beczki wykorzystywane przy produkcji porto. Być może właśnie dlatego, z powodu przemyślanego, kilkuetapowego procesu, mówi się o Bushmills, że to alkohol warstwowy, soczysty, wielowątkowy.

BUSHMILLS 16 LETNIA SINGLE MALT IRISH WHISKY - Irlandzki specjał

Aromat komponuje się doskonale z tym, co wyczujemy już w pierwszym łyku. Owocowość, ale i orzechy, przyprawy. Idealny do picia bez żadnych dodatków, choć znawcy podkreślają, że kostka lodu pomaga otwierać kolejne warstwy smaku i cieszyć się przenikającymi się w czasie degustacji nutami.

Co warto wiedzieć o producencie tego irlandzkiego alkoholu? Bushmills jest najstarszą licencjonowaną destylarnią whiskey na świecie! Historia tego miejsca sięga samego początku XVII wieku, a marka cały czas czerpie z tradycji. Niezwykła lokalizacja powstawania tego alkoholu dodaje mu wyjątkowości. Surowy klimat, górzysta ziemia spotykająca się z arktycznymi sztormami i ogromna pasja – na tym ufundowana jest single malt Bushmills 16 letni.

BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKY - Ta whiskey ma wszystko!

Spróbuj znakomitej irlandzkiej BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKEY lub podaruj ją w prezencie komuś, kto docenia smaki poparte wspaniałymi historiami. Trunek prezentuje się solidnie i elegancko zarówno w butelce, jak i przelany do szklanki lub specjalnego kieliszka do degustacji. Wspomniane wcześniej beczki po sherry i porto sprawiają, że Bushmills nabiera pięknego, rubinowego koloru, dzięki czemu staje się zamkniętym doznaniem estetyczno-smakowym. Docenią to znawcy, ale z uwagi na niski jak na ten typ alkoholu woltaż i bogactwo smaku, z pewnością przypadnie do gustu również tym, którzy dopiero szukają swoich ulubionych marek whiskey.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 16
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent BUSHMILLS
Kraj Irlandia
Identyfikator 5055966825025
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BUSHMILLS 16YO SINGLE MALT IRISH WHISKEY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.