JANNEAU VSOP GRAND ARMAGNAC 0,7L 40%

JANNEAU VSOP GRAND ARMAGNAC 0,7L 40%

CLES DE DUCS NAPOLEON ARMAGNAC 0,5L 40%

CLES DE DUCS NAPOLEON ARMAGNAC 0,5L 40%

DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC 0,5L 46%

135,00 zł
SKU
TARIQ003

Alkohol w towarzystwie wielkich gwiazd

DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC. Jest to alkohol bardzo elegancki, tzw. armaniak pochodzący z francuskiej Gaskonii. Robi się go w całości z winogron odmiany Folle - Blanche, które to posiadają piękny, jasny kolor mahoniu i aromat kandyzowanych owoców pomarańczy, miodu, z nieco pieprzną końcówką w posmaku. Alkohol ten jest również pełen słodkich owoców, zwłaszcza tych suszonych, co można wyczuć po każdym kolejnym łyku DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC.

Lekki finisz i długi posmak migdałów

Intrygujący armaniak z Chateau du Tariquet to zdecydowania „młody duch", który to nosi nazwę „Blanche" - a to ze względu na zawartość winogron typu Folle Blanche, które bardzo dokładnie wybiera się do jego produkcji. Winorośle te są wymagające w uprawie, nie mniej jednak doskonale sprawdzają się w armaniakach. DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC wprowadzono na rynek w 2006 roku i od tego czasu cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród osób ceniących sobie tego rodzaju alkohol. Co ważne, trunek ten charakteryzuje się doskonałą klarownością, a jego aromat oferuje nam owocowo - kwiatowe nuty, które to po chwili ustępują niuansom smakowym dojrzałych gruszek i orzechów. Na podniebieniu rozlewa się niezwykle gładko, subtelnie i słodko, co da się wyczuć dzięki dojrzałemu melonowi i migdałom. DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC finiszuje lekko, długo pozostawiając swój posmak na podniebieniu, choć ku zaskoczeniu, wyczujemy na nim również lekko pieprzny posmak. Tego intrygującego połączenia nie da się zapomnieć.

Solo, jak i w koktajlach

Zamek Tariquet (część nazwy alkoholu) znajduje się w gminie Eauze w Oksytanii, jakieś 100 kilometrów na zachód od Tuluzy. Najstarsze świadectwa o produkowanych tam nalewkach pochodzą z 1683 roku. Rodzina Grassa, której korzenie sięgają Hiszpanii, zamieszkała w zamku w roku 1912 i podjęła się kontynuacji tej historycznej tradycji. Dzięki temu po dziś dzień możemy cieszyć się smakiem tego wspaniałego alkoholu! Co do podania, najlepiej serwować go w postaci schłodzonej, między posiłkami. Będzie on również doskonałą bazą w koktajlach. Świetnie zastąpi w nich wódkę, gin czy choćby biały rum.

Więcej informacji
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,5L
Producent DOMAINE TARIQUET
Kraj Francja
Identyfikator 3359880420178
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DOMAINE TARIQUET FOLLE BLANCHE ARMAGNAC 0,5L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.