DUCASTAING VS ARMAGNAC 0,7L 40%

140,00 zł
SKU
DUCAS001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Wyjątkowy alkohol pachnący wanilią

DUCASTAING VS ARMAGNAC. Alkohol ten to oryginalny, francuski destylat wina, produkowany w słynnym regionie Armagnac, w departamencie Gers w Gaskonii we Francji. Trunek powstaje z wyselekcjonowanych destylatów winnych dojrzewających w dębowej beczce. Ma piękną, bursztynową barwę, pachnie bardzo intensywnie i interesująco dzięki unoszącej się w powietrzu kompozycji zapachowej. Wyczujemy w nim białe kwiaty i delikatną nutę wanilii. Natomiast w smaku wyraźnie zaznacza się nuta lukrecji. Jest alkoholem tak smacznym, że najlepiej degustować się nim np. po obiedzie, a nie w trakcie posiłku. Podaje się go w klasycznych, pękatych kieliszkach do brandy, najlepiej w temperaturze pokojowej, czyli mniej więcej 18 stopni Celsjusza. Jest alkoholem wysokoprocentowym, posiada w sobie bowiem aż 40% vol.

Armaniak trunkiem niszowym

Czym jest Armaniak i jaką kryje w sobie tajemnice? Jest to destylat z winogron, leżakowany w dębowych beczkach i produkowany w południowej Francji u samych podnóży Pirenejów, między dwoma rzekami - Adour i Garonna. Sprzedaje się go głównie w postaci rocznikowej, w nielicznych sklepach, w których to jest dostępny i kusi pięknymi butelkami z widocznym rocznikiem na etykiecie. Co ciekawe, roczna produkcja armaniaku wynosi 10 milionów butelek na świecie - to bardzo niewiele w porównaniu do produkcji innego rodzaju alkoholi. Dlatego też jest trunkiem tak wyjątkowym. Mówi się potocznie, że Francuzi dali światu koniak, a armaniak zachowali tylko dla siebie. Powiedzenie to nabiera sensu, kiedy zobrazujemy sobie fakt, że armaniak to zaledwie 1% produkcji np. whisky w ciągu całego roku. Jest alkoholem niszowym, bowiem jest go bardzo niewiele.

Dla ciała i dla ducha

Co więcej, armaniak nabiera szlachetności nie tylko dlatego, że jest go bardzo mało, ale również poprzez swoją tradycję. Już w XIV wieku przeor - Vital du Four - w swoich notatkach uwzględnił 40 zalet armaniaka, wśród których znajdują się prozdrowotne właściwości tego trunku. Alkohol ten zapobiega łzawieniu, usuwa zaczerwienienia i pieczenie oczu, korzystnie wpływa na wątrobę (przy zachowaniu umiaru w jego spożyciu), naniesiony na rany wspomaga procesy regeneracyjne i wiele innych. To znakomity trunek, którego kosztowanie sprawi nie tylko wiele przyjemności poprzez jego doskonały smak i piękny zapach, ale również poprawi jakość życia. Aczkolwiek pamiętajmy, że każdy umiar jest zdrowszy od przesady!

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Armaniak VS
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent DUCASTAING
Kraj Francja
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DUCASTAING VS ARMAGNAC 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.