Wódka kukurydziana

Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę

Jaka wódka z kukurydzy

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z istnienia wódki kukurydzianej. To rodzaj wódki, który istnieje od wielu stuleci. Pierwszy przepis powstał w Rosji w 1690 roku. Wódka na bazie kukurydzy jest wytwarzana ze sfermentowanego ziarna. Otrzymany produkt jest gładszy niż inne wódki, ponieważ nie ma żadnych ostrych ani mocnych smaków. Smak wódki tego typu jest delikatny.

Wódkę kukurydzianą można wykorzystać na wiele sposobów - jako bazę do drinków mieszanych lub do koktajli, takich jak Bloody Marys czy Moscow Mules.

Amerykańska wódka z kukurydzy

Podobnie jak inne rodzaje wódek, np. czysta wódka, wódka kukurydziana jest destylowana ze sfermentowanego zacieru, który jest następnie filtrowany przez węgiel drzewny w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Do produkcji wódki kukurydzianej jest zwykle używane co najmniej 80% kukurydzy, a czasem nawet 100%. Ziarna miesza się z wodą i drożdżami, które fermentują zawarte w ziarnie cukry na alkohol. Destylowana ciecz jest następnie filtrowana przez węgiel drzewny przed butelkowaniem lub puszkowaniem na sprzedaż. Wyróżnikiem jest czysty smak.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wódek kukurydzianych. Jeden rodzaj wódki kukurydzianej ma wysoki procent (80-100%) składników organicznych i nie zawiera dodatku cukru ani substancji słodzących; są one często nazywane „białymi” lub „przezroczystymi”.

Polska wódka z kukurydzy

Polska wódka produkowana jest od wieków. Tradycyjnie robi się go z ziarna żyta, jęczmienia i ziemniaków, jednak wódka kukurydziana także staje się popularna i ceniona.

W trunku tym można wyczuć charakterystyczną słodycz kukurydzy, czego nie da się pomylić z niczym innym. Jest to także wódka idealna dla osób zmagających się z nietolerancją glutenu czy alergią na zboża, ponieważ kukurydza nie zawiera glutenu - można więc pić ten trunek bez obaw.

Wódka z kukurydzy cena

Istnieje wiele różnych rodzajów wódek kukurydzianych, niektóre są sprzedawane jako „rzemieślnicze”, podczas gdy inne są sprzedawane jako produkowane masowo. Jest zwykle destylowana do wyższej zawartości proc. niż tradycyjna wódka i ma słodszy, czystszy profil smakowy niż tradycyjne wódki destylowane z żyta lub pszenicy.

Jeśli chodzi o cenę wódek z kukurydzy, jest ona atrakcyjna. W naszym sklepie kupisz wódkę kukurydzianą już za około 40 zł. Dostępne są jednak także produkty droższe, których cena dochodzi do 230 zł. To trunek klasy premium, zatem jeśli masz chęć wręczyć komuś elegancki prezent - sprawdź, co mamy do zaoferowania. Służymy pomocą w każdym aspekcie.

Wódka z kukurydzy sklep

Nasz online sklep z wódkami kukurydzianymi, a także z innymi alkoholami wysokiej klasy, to najlepsze miejsce, w którym możesz kupić różne rodzaje wódek kukurydzianych.

Posiadamy szeroką gamę smaków i rodzajów wódek smakowych kukurydzianych, ale nie tylko. Możesz zamówić je online, a zostaną dostarczone w mgnieniu oka, będą doskonale zapakowane, na wyciągnięcie ręki. Jeśli masz wątpliwości, pytania, czy chcesz dowiedzieć się więcej, chętnie doradzimy. Być może chcesz kupić komuś elegancki prezent, ale nie wiesz, co wybrać. Służymy pomocą w każdej sytuacji.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.