SCARABUS 10YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY 0,7L 46%

280,00 zł
SKU
JOUR005
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

SCARABUS 10YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY. W eleganckiej butelce ze zdobną etykietą kryje się trunek pełen mocy i smaku. Oto whisky, która skradnie serce każdego miłośnika dymnych szkockich alkoholi.

Ceniona i lubiana szkocka whisky

Historia tej marki nie sięga być może tak daleko wstecz jak dzieje innych szkockich producentów. Firma Hunter Laing rozpoczęła działalność pod koniec lat 40. XX wieku w Glasgow. Jej produkty szybko zyskały uznanie w kraju pochodzenia i zaczęły być eksportowane nie tylko w obrębie Europy, ale również do Azji i Ameryki Południowej.

Działo się to w czasie, gdy akurat zainteresowanie whisky na całym świecie zdecydowanie rosło. Z czasem producent proponował kolejne trunki, których wspólnym mianownikiem były jakość i pełnia smaku.

Seria inspirowana historią i sztuką

Kolejna odważna propozycja marki to seria Scarabus, a wśród nich Scarabus 10YO Islay Single Malt Whisky. Wygląd i styl tych alkoholi zaczerpnięto z pracy urodzonego na Islay Johna Francisa Campbella.

To postać ważna dla wyspy, ale i dla szkockiej kultury – był twórcą rejestratora słońca, czyli urządzenia, które odnotowuje godziny słoneczne w ciągu dnia, ale w jego dorobku znalazła się również bogata kolekcja celtyckich opowieści folklorystycznych. Nawet nazwa Scarabus to słowo, które w języku staronordyckim oznacza skaliste miejsce.

Prezentowana tu odmiana Scarabus Single Malt to alkohol leżakowany przez minimum 10 lat. Dojrzewa najpierw w beczkach, w których uprzednio przechowywany był bourbon, a następnie w dziewiczych beczkach przygotowywanych specjalnie z dębu amerykańskiego.

Whisky ta butelkowana jest zawsze z mocą 46% - jak podkreśla producent, idealną do picia.

Scarabus – seria pełna smaku

Dymność i morskie akcenty Islay obecne są zarówno w zapachu, jak i smaku Scarabus 10YO Islay Single Malt Whisky. Na podniebieniu zbalansowane nuty słodkie i cytrusowe.

To trunek złożony, pełen niuansów, znakomicie nadaje się do degustacji w specjalnie przeznaczonym do tego szkle – niewielkich kieliszkach zwężających się ku górze, uwalniających powoli kolejne aromaty.

Z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią alkohole wyraziste, bogate, aromatyczne i torfowe.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 10
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent HUNTER LAING & COMPANY LTD
Kraj Szkocja
Identyfikator 5060354273661
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SCARABUS 10YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.