SCARABUS ISLAY SINGLE MALT BATCH STRENGTH WHISKY 0,7L 57%

280,00 zł
SKU
JOUR004
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

SCARABUS ISLAY SINGLE MALT BATCH STRENGTH WHISKY to szkocki alkohol dla osób dbających o szczegóły. Marka stwarzająca poczucie tajemniczości, kryjąca się za hasłem "tylko Ci, którzy szukają, znajdą".

SCARABUS ISLAY SINGLE MALT BATCH STRENGTH WHISKY - Wyrazista Whisky z aromatem torfowego dymu

Wyrazisty aromat z przeważającą nutą torfowego dymu, zapachem wędzonych owoców morza, grillowanych szparagów, jodyny, zielonych oliwek, gruszek, jabłek, cytrynowej skórki, bananów, białego pieprzu i śladowej nuty popiołu. Smak Scarabus Islay Single Malt Batch Strength Whisky zgadza się z aromatem, dodatkowo kosztując Scarabus, możemy wyczuć słoną bryzę morską, calvados, pomarańczową skórkę, nutę lukrecji i dębu. Na długim finiszu whisky Scarabus charakteryzuje nuta torfowego dymu, grillowanych warzyw, wędzonych owoców morza, cytryn, soli, pieprzu i dębu.

Do innych cech Scarabus Whisky możemy zaliczyć: IB(Independent Bottling) - niezależne butelkowanie, CS(Cask Strenght) - whisky nierozcieńczana wodą, Un-Chill Filtered - niefiltrowana whisky, Non Coloured - niebarwiona karmelem whisky.

SCARABUS ISLAY SINGLE MALT BATCH STRENGTH WHISKY - Folklorystyczne, tajemnicze pochodzenie

Whisky Scarabus jest tworzona na mistycznej wyspie Scarabus, a jej nazwa oznacza "skaliste miejsce" w języku staronordyckim. Od czasu debiutu Scrabus doczekał się jeszcze dwóch edycji: 10 years old i Batch Strength. Firma nie ujawniła do tej pory publicznie, która destylarnia stoi za produkcją whisky Scarabus, w "rankingu konsumentów" są jednak typowane trzy: Lagavulin, Caol lla i Bunnahabhain. Wygląd butelki i początki marki sięgają inspiracji urodzonego na wyspie Johna Francisa Campbella, który był twórcą rejestratora słońca i kolekcji folklorystycznych opowieści celtyckich.

Premiera Scarabus Islay Single Malt Batch Strength Whisky odbyła się w czasie obchodów Feis Lle w 2019 roku. W kwietniu tego samego roku spółka Hunter Laing & Co. wraz z otwarciem Ardnahoe Distillery dołączyła do grona destylatorów z grupy premium, których mistrzem destylacji jest maestro Jim McEwan, wcześniej powiązany z firmą Bowmore i Bruichladdich.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 57%
Pojemność 0,7L
Producent HUNTER LAING & CO
Kraj Szkocja
Identyfikator 5060354273678
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SCARABUS ISLAY SINGLE MALT BATCH STRENGTH WHISKY 0,7L 57%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.