LAPHROAIG 25YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY 0,7L 51,4%

2 290,00 zł
SKU
LAPH008
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

LAPHROAIG 25YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY. Sztuka tworzenia whisky to w dużej mierze czerpanie z najlepszych tradycji i działanie bez pośpiechu. Marka Laphroaig doskonale wywiązuje się z obu tych zadań. Efektem tego jest ten doskonały, dojrzewający przez ćwierć wieku trunek, który ucieszy każdego konesera dymnych alkoholi.

LAPHROAIG 25 LETNIA ISLAY SINGLE MALT WHISKY – smak tradycji

Ręcznie cięty torf, słodowany na miejscu jęczmień, miedziane alembiki i subtelne akcenty dębu z ręcznie wytwarzanych beczek – to wszystko składa się na sukces alkoholu gładkiego, pełnego smaku. Twórcy LAPHROAIG 25 LETNIA ISLAY SINGLE MALT WHISKY przykładają wagę do każdego, absolutnie najdrobniejszego szczegółu. Wodę czerpią z lokalnego strumienia Kilbride. To nie tylko ważny składnik samego trunku, ma również znaczenie w procesie, jako czynnik chłodzący.

Miękki, torfowy i niezmineralizowany smak Laphroaig 25 LAT zawdzięcza między innymi tej doskonałej wodzie.

Laphroaig jest też jedną z niewielu szkockich destylarni, które słodują własny jęczmień. Ale głównym „producentem smaku” są piece torfowe Laphroaig. Są niemal tak wiekowe jak sama destylarnia. Firma działa od 1815 roku, piece zaś stały się jej częścią w 1840 roku.

LAPHROAIG 25YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY - 200 lat doświadczeń 

Gdy zacier jest gotowy, następuje proces fermentacji oraz destylacja. Wszystko odbywa się w zgodzie z tradycją, która stanowi fundament działania Laphroaig od ponad 200 lat. Wtedy trunek udaje się na długi sen. Rozcieńczony alkohol trafia do beczek dębowych, gdzie odpoczywa – w przypadku tego konkretnego trunku – przez przynajmniej 25 lat.

Nabiera koloru i smaku, który jest wynikiem działania kilku czynników – doskonałej jakości składników, ale też reagowania z tlenem, drewnem i temperaturą panującą w magazynie. To whisky butelkowana zgodnie z mocą beczki po całym procesie leżakowania.

LAPHROAIG 25YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY - Whisky dla koneserów

Jeśli szukasz wyjątkowej, dymnej, charakterystycznej whisky, Laphroaig 25 letni single malt będzie doskonałym wyborem.

Wykwintną whisky single malt docenią szczególnie miłośnicy tradycyjnych torfowych nut. Wyrazista w aromacie i smaku nadaje się idealnie do picia bez dodatków, z odrobiną wody lub kostkami lodu. Cieszy bogactwem i intensywnością.

Dobra whisky do 200 zł? Tak, to możliwe. Przeczytaj wpis na naszym blogu i znajdź odpowiednie whisky dla siebie.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 25
Zawartość alkoholu 51,4%
Pojemność 0,7L
Producent LAPHROAIG
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010019639141
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LAPHROAIG 25YO ISLAY SINGLE MALT WHISKY 0,7L 51,4%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.