Koniak HORS D'AGE

Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę

Poza głównymi trzema rodzajami koniaku, czyli VS, VSOP oraz XO, istnieje także wiele innych nazw nadawanych butelkom koniaku. Są to: Premium (VS), Extra (właściwie to podobny trunek do VSOP – z co najmniej sześcioletnim okresem starzenia), Napoleon (umieszczony pomiędzy VSOP i XO), Vintage (pojedynczy koniak vintage), Réserve Familiale (Family Reserve), Très Vieille Réserve (Very Old Reserve), Extra, Hors d’Âge i Heritage (które to koniaki mogą mieć 40, 50, 60 lub więcej lat).

Koniak HORS D'AGE sklep

Koniak i brandy to dwa rodzaje destylowanych napojów alkoholowych. Koniak to rodzaj brandy, który jest produkowany w regionie Cognac we Francji. Może być zrobiony z wina lub z innych produktów na bazie winogron, takich jak wytłoki, a nawet z piwa.

Najczęściej produkowane są z winogron białych, ale do produkcji koniaków wykorzystuje się również wina czerwone i różowe. Brandy można wytwarzać w dowolnym miejscu na świecie, ale musi być destylowana do co najmniej 37,5% objętości alkoholu (ABV), aby prawnie mogła być nazywana „brandy”.

Koniak - rodzaje

Cognac to rodzaj brandy, który jest produkowany w regionie koniaku we Francji. Wytwarzany jest z białego wina, które było dwukrotnie destylowane, a następnie leżakowane w dębowych beczkach. Istnieje sześć rodzajów koniaku: VS, VSOP, XO, Napoleon, Hors d'Age i Extra. VS oznacza „bardzo wyjątkowy”, a XO oznacza „bardzo stary”. Im wyższy numer na butelce, tym trunek będzie droższy.

HORS D'AGE - co to znaczy?

Koniak HORS D'AGE to rodzaj koniaku, który dojrzewa przez co najmniej 10 lat, ale często dużo dłużej. Jest zwykle starzony w dębowych beczkach i ma głęboki bursztynowy kolor.

Koniak Hors d'Age został po raz pierwszy stworzony pod koniec XIX wieku przez firmę Hennessy. Firma chciała stworzyć nowy rodzaj koniaku, który byłby droższy niż ich standardowe trunki, ale nie tak drogi jak ich Fine Champagne Cognacs.

Koniak HORS D'AGE sklep online

Proces produkcji koniaku rozpoczyna się od tłoczenia winogron w celu wyprodukowania moszczu. Moszcz jest następnie fermentowany i destylowany w celu wytworzenia czystego spirytusu zwanego „eau de vie”.

Eau de vie jest następnie leżakowana w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata, ale zwykle dłużej, zanim zostanie sprzedana jako koniak. Czas dojrzewania koniaku zależy od rodzaju koniaku. Na przykład koniaki VSOP leżakują co najmniej cztery lata, a koniaki XO co najmniej sześć lat.

W naszym sklepie dostaniesz szeroki wybór najdoskonalszych koniaków, które z pewnością zachwycą każdego konesera. Oferujemy:

KONIAK DEAU HORS D'AGE LOUIS MEMORY

KONIAK HENNESSY PARADIS

Koniak Hennessy to luksusowa marka koniaków, która powstała w 1827 roku. Siedziba firmy znajduje się w Cognac we Francji. Firma jest własnością rodziny Hennessy od momentu jej powstania i jest obecnie prowadzona przez piąte pokolenie rodziny. Koniak Hennessy produkuje trzy rodzaje koniaków: Fine Champagne Cognac, XO Cognac i VSOP Cognac.

Koniak HORS D'AGE jest wytwarzany z mieszanki win, które mają co najmniej 18 lat. Mieszanka składa się z trzech różnych rodzajów winogron: Ugni Blanc, Colombard i Folle Blanche.

Winogrona zbierane są jesienią, a następnie fermentowane w dębowych beczkach przez około sześć miesięcy. Następnie wino jest dwukrotnie destylowane w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, a następnie dojrzewa przez co najmniej 18 lat w dębowych beczkach.

Cognac

Cognac to rodzaj brandy destylowanej z wina. Wykonany jest z winogron uprawianych w regionie koniaku we Francji.

Słowo koniak pochodzi od francuskiego słowa „cognac”, które oznacza „spalić”. Odnosi się to do procesu podgrzewania wina do temperatury bliskiej wrzenia, co powoduje jego odparowanie i kondensację na ściankach pojemnika.

Koniaki są zazwyczaj leżakowane przez co najmniej dwa lata w dębowych beczkach, zanim zostaną sprzedane. Proces starzenia może trwać do 20 lat lub dłużej, w zależności od rodzaju i jakości koniaku.

Zobacz również inne koniaki: koniak vs, koniak vsop, koniak xo, koniak extra, koniak napoleon, koniak hors d'age, koniak hennessy, koniak meukow, koniak martell, koniak camus, koniak remy martin, koniak de luze, koniak dupuy.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.