DEWAR'S 12YO WHISKY 0,7L 40%

125,00 zł
SKU
DEW002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

DEWAR'S 12YO WHISKY liczy sobie oczywiście dwanaście lat – dokładnie tyle dojrzewają wszystkie składowe tego popularnego szkockiego blendu.

Historia marki cofa nas aż do roku 1846, kiedy to John Dewar rozpoczął prace nad mieszankami z destylatów gorzelni Aberfeldy. Destylarnia korzysta z lokalnych produktów oraz czerpie wodę ze strumienia w tej okolicy – jako jedyny producent alkoholu. 

DEWAR'S 12YO WHISKY - Mistrzowska receptura

Receptura tej whisky została opracowana w 2000 roku. Odpowiedzialny za nią jest master blender Tom Aitken.

Dewar's Whisky 12YO jest podwójnie leżakowana (to właśnie oznacza pojawiający się na opakowaniach napis double aged).

Mistrz łączenia słodów skupił się w tym przypadku na płynach maturowanych w dębowych beczkach po burbonie, a następnie finiszowanych pół roku w drewnie po produkcji sherry. Na wdechu znajdziemy ślady świeżych owoców, deseru waniliowego, jęczmienia, bukietu kwiatów oraz oblanych miodem migdałów.

DEWAR'S 12 LETNIA WHISKY - Szkockie smaki i aromaty

Kubki smakowe zaś wytropią silny profil słodowy, oleistość masła i miodu oraz nieco lżejsze widma wanilii, anyżu, hiszpańskiego sherry oraz ostrych przypraw. Te ostatnie na nowo odkryjemy w rozgrzewającym finiszu.

Odrobina miodu w aromacie produktów tej marki jest dość charakterystyczna – blended scotch whisky z regionu Highlands pachną miodem wrzosowym - delikatnie, nienachalnie, ale wyjątkowo.

Ta zbalansowana, niezwykle udana kompozycja, przyniosła wiele nagród – zarówno dla master blendera, jak i samej destylarni. Dewar’s 12YO Whisky wzięła to, co najlepsze z dębowych beczek i z aromatów burbonu i sherry.

W zapachu wyczuwalne są ciemne owoce, kwiaty, karmel, odrobina miodu. Również w smaku te lekko cierpkie owoce są obecne, równoważą je słodsze akcenty z odrobiną dymu.

DEWAR'S 12YO WHISKY - Dojrzałe trunki

Z uwagi na niezwykle interesujący smak, DEWAR'S 12 letnia WHISKY to trunek polecany do picia solo, ale doskonale odnajduje się również w koktajlach.

Blended scotch whisky, czyli tzw. blendy, to specjalność, która leży u zarania dziejów szkockiej marki. W ofercie znalazły się również „szesnastka” i jeszcze dojrzalsza whisky leżakowana aż 21 lat. 

*Szklanka przedstawiona w celach poglądowych, nie jest dołączona do produktu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Wiek 12
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent JOHN DEWAR & SONS
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000277002450
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DEWAR'S 12YO WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.