DEWAR'S 12YO WHISKY 0,7L 40%

125,00 zł
SKU
DEW002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

DEWAR'S 12YO WHISKY liczy sobie oczywiście dwanaście lat – dokładnie tyle dojrzewają wszystkie składowe tego popularnego szkockiego blendu.

Historia marki cofa nas aż do roku 1846, kiedy to John Dewar rozpoczął prace nad mieszankami z destylatów gorzelni Aberfeldy. Destylarnia korzysta z lokalnych produktów oraz czerpie wodę ze strumienia w tej okolicy – jako jedyny producent alkoholu. 

Mistrzowska receptura

Receptura tej whisky została opracowana w 2000 roku. Odpowiedzialny za nią jest master blender Tom Aitken.

Whisky 12YO jest podwójnie leżakowana (to właśnie oznacza pojawiający się na opakowaniach napis double aged).

Mistrz łączenia słodów skupił się w tym przypadku na płynach maturowanych w dębowych beczkach po burbonie, a następnie finiszowanych pół roku w drewnie po produkcji sherry. Na wdechu znajdziemy ślady świeżych owoców, deseru waniliowego, jęczmienia, bukietu kwiatów oraz oblanych miodem migdałów.

Szkockie smaki i aromaty

Kubki smakowe zaś wytropią silny profil słodowy, oleistość masła i miodu oraz nieco lżejsze widma wanilii, anyżu, hiszpańskiego sherry oraz ostrych przypraw. Te ostatnie na nowo odkryjemy w rozgrzewającym finiszu.

Odrobina miodu w aromacie produktów tej marki jest dość charakterystyczna – blended scotch whisky z regionu Highlands pachną miodem wrzosowym - delikatnie, nienachalnie, ale wyjątkowo.

Ta zbalansowana, niezwykle udana kompozycja, przyniosła wiele nagród – zarówno dla master blendera, jak i samej destylarni. Dewar’s 12YO wzięła to, co najlepsze z dębowych beczek i z aromatów burbonu i sherry.

W zapachu wyczuwalne są ciemne owoce, kwiaty, karmel, odrobina miodu. Również w smaku te lekko cierpkie owoce są obecne, równoważą je słodsze akcenty z odrobiną dymu.

Dojrzałe trunki

Z uwagi na niezwykle interesujący smak, ten trunek polecany jest do picia solo, ale doskonale odnajduje się również w koktajlach.

Blended scotch whisky, czyli tzw. blendy, to specjalność, która leży u zarania dziejów szkockiej marki. W ofercie znalazły się również „szesnastka” i jeszcze dojrzalsza whisky leżakowana aż 21 lat. 

*Szklanka przedstawiona w celach poglądowych, nie jest dołączona do produktu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Wiek 12
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent JOHN DEWAR & SONS
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000277002450
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DEWAR'S 12YO WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.