BOWMORE 12YO WHISKY 0,7L 40%

235,00 zł
SKU
BOW006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

BOWMORE 12YO WHISKY stanowi swoiste serce oferty tej uznanej marki idealnie oddając przybrzeżny klimat krajobrazów lokalnych torfowisk. Destylarnia z wyspy Islay to wyznacznik jakości i smaku, świetnie kojarzony przez wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z marką.

Wyspiarskie smaki i aromaty Bowmore

W nozdrzach już przy pierwszym wdechu alkoholu rozlewa się aromat paleniska połączonego z morską bryzą, które jednak zaraz ustępują miejsca bergamotce i innym cytrusom złożonym na sianie zaraz obok bukietu kwiatów. Paleta ta na podniebieniu zostaje wzbogacona o łagodne, przyjemne nuty miodu i wanilii. Słodka oleistość, torf oraz popioły przerodzą się w finiszu w długi, intensywny dym i wilgoć łąki.

Uznana szkocka whisky

Położona na wyspie Islay destylarnia podbiła świat alkoholi tą 12-letnią whisky. To między innymi przywiązanie do długoletnich tradycji stanowi o jakości tego produktu. Leżakowana 12 lat w beczkach po sherry i bourbonie Bowmore uważana jest przez znawców i smakoszy za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla tej szkockiej marki trunków. Charakterystyczna, o pełnym smaku i wyjątkowym aromacie. Odmienna od alkoholi ze środkowej, górzystej części kraju. Torfowa, ale subtelniejsza. Piękny bursztynowy kolor zawdzięcza barwieniu karmelem

Aromat Bowmore, w tym również tej konkretnej whisky wydaje się bogatszy, a jednocześnie bardziej zbalansowany. Destylat ma oczywiście nuty dymne, torfowe, ale ustępują miejsca słodszym akcentom. Co ciekawe, wśród obecnych nut wymienia się między innymi tropikalne owoce.

Dymny charakter smaku

Uważana za idealną dla osób, które po raz pierwszy sięgają po wysokoprocentowe alkohole i szukają swoich smaków.

Równocześnie doceniana przez znawców, smakoszy, miłośników szkockich rodzajów single malt. Ten rodzaj alkoholu zdecydowanie należy do jednych z najbardziej charakterystycznych produktów, jakie do zaoferowania ma Szkocja. Region Islay zaś na całym świecie kojarzony jest między innymi z tą marką alkoholi.

Destylarnia Bowmore słynie z jakości i stosowania blisko 140 tradycyjnych metod. Niezmiennie bardzo wysoko oceniana przez przedstawicieli branży i miłośników mocnych alkoholi.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 12
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent BOWMORE
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010496080818
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BOWMORE 12YO WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.