BOWMORE 12YO WHISKY 0,7L 40%

259,00 zł
SKU
BOW006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

BOWMORE 12YO WHISKY stanowi swoiste serce oferty tej uznanej marki idealnie oddając przybrzeżny klimat krajobrazów lokalnych torfowisk. Destylarnia z wyspy Islay to wyznacznik jakości i smaku, świetnie kojarzony przez wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z marką.

BOWMORE 12YO WHISKY - Wyspiarskie smaki i aromaty

W nozdrzach już przy pierwszym wdechu BOWMORE 12YO WHISKY, rozlewa się aromat paleniska połączonego z morską bryzą, które jednak zaraz ustępują miejsca bergamotce i innym cytrusom złożonym na sianie zaraz obok bukietu kwiatów. Paleta ta na podniebieniu zostaje wzbogacona o łagodne, przyjemne nuty miodu i wanilii. Słodka oleistość, torf oraz popioły przerodzą się w finiszu w długi, intensywny dym i wilgoć łąki.

BOWMORE 12 LETNIA WHISKY - Uznana szkocka whisky

Położona na wyspie Islay destylarnia podbiła świat alkoholi tą 12-letnią whisky. To między innymi przywiązanie do długoletnich tradycji stanowi o jakości tego produktu. Leżakowana 12 lat w beczkach po sherry i bourbonie Bowmore 12 letnia whisky uważana jest przez znawców i smakoszy za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla tej szkockiej marki trunków. Charakterystyczna, o pełnym smaku i wyjątkowym aromacie. Odmienna od alkoholi ze środkowej, górzystej części kraju. Torfowa, ale subtelniejsza. Piękny bursztynowy kolor zawdzięcza barwieniu karmelem.

Aromat Bowmore, w tym również tej konkretnej BOWMORE 12YO WHISKY wydaje się bogatszy, a jednocześnie bardziej zbalansowany. Destylat ma oczywiście nuty dymne, torfowe, ale ustępują miejsca słodszym akcentom. Co ciekawe, wśród obecnych nut wymienia się między innymi tropikalne owoce.

BOWMORE 12YO WHISKY - Dymny charakter smaku

BOWMORE 12 LETNI uważany jest za idealną whisky dla osób, które po raz pierwszy sięgają po wysokoprocentowe alkohole i szukają swoich smaków.

Równocześnie doceniana przez znawców, smakoszy, miłośników szkockich rodzajów single malt. Ten rodzaj alkoholu zdecydowanie należy do jednych z najbardziej charakterystycznych produktów, jakie do zaoferowania ma Szkocja. Region Islay zaś na całym świecie kojarzony jest między innymi z tą marką alkoholi.

Destylarnia Bowmore słynie z jakości i stosowania blisko 140 tradycyjnych metod. Niezmiennie bardzo wysoko oceniana przez przedstawicieli branży i miłośników mocnych alkoholi.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 12
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent BOWMORE
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010496080818
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BOWMORE 12YO WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.