TURNAU CABERNET 0,75L

110,00 zł
SKU
PWT07
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TURNAU CABERNET. O tej odmianie można śmiało powiedzieć, że to absolutny klasyk. Nazwa kojarzona nawet przez osoby, które po wino sięgają okazjonalnie. Ale co kryje się za terminem cabernet? W wydaniu spod szyldu Winnicy Turnau czeka na nas pełnia smaku i kilka bardzo interesujących aromatycznych nut.

Cabernet – znany i znakomity

TURNAU CABERNET to wino zdecydowane, czerwone wytrawne. Jego intensywna barwa jest w pewnym sensie zapowiedzią tego, co czeka po skosztowaniu. W zapachu wyraziste, z przenikającymi się wiśnią i czarną porzeczką. Wyczuwalne są też akcenty charakterystyczne dla trunków leżakowanych w beczkach. Cabernet w winnicy w Baniewicach dojrzewany jest w ten sposób przez 10 miesięcy. Aromaty nie wyczerpują się jednak na owocach, chwila cierpliwości wystarczy, bo poczuć nuty kakao i ostrość białego pieprzu. Ta różnorodność przenika również do smaku – soczystość z wyraźną taniną przechodzi miękko w kremowość połączenia śliwki i aronii.

Z czym serwować Turnau Cabertnet

Cabernet idealnie pasuje do przystawek. Producent wskazuje nawet bardzo dokładnie, wspominając o carpaccio z buraków, orzechach i sarninie. Butelka czerwonego, wytrawnego Caberneta z pewnością ucieszy każdego miłośnika wyrazistych, charakternych win. W ofercie producenta to drugie, obok Pinot Noir, wino o takich parametrach.

Dla niektórych będzie być może zaskoczeniem, że tak jakościowy produkt jest efektem pracy polskiej marki, bo wino wciąż nie należy do branż kojarzonych z naszym krajem. Klimat, szczególnie ten na północy kraju, nie wydaje się idealnym do uprawy winorośli. Jednak, jak się okazuje, można to robić, osiągając znakomite efekty. Cabernet z Winnicy Turnau może być odpowiedzią na doskonale znane trunki pochodzące z cenionych europejskich winnic. Warto spróbować go, by przekonać się, jak dobrze rozwija się branża winiarska w Polsce.

Paleta winnych smaków

Dziś, po kilkunastu latach działalności, Turnau oferuje wina wytrawne, jak prezentowany tu Cabernet, ale też delikatne Rose, niebywale ciekawy Hibernal, swój flagowy Solaris czy intrygujące, związane z fascynującą opowieścią Wino Lodowe. Pełne smaków, wytwarzane wedle najlepszych prawideł sztuki winiarskiej, z powodzeniem odnajdują się już na rodzimym rynku.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Czerwone Wytrawne
Pojemność 0,75L
Producent WINNICA TURNAU
Kraj Polska
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TURNAU CABERNET 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.