SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE DEMI SEC 0,75L 12%

165,00 zł
SKU
MOUT003

SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE DEMI SEC to białe, półsłodkie wino musujące jednoszczepowe.

Moutard Grande Cuvée Demi Sec pochodzi z regionu Champagne, Francja(Szampania), jest produkowane ze szczepu 100% Pinot Noir przez Champagne Moutard-diligent. Szampan Moutard Grand Cuvee Demi Sec w stylu Blanc de noirs powstaje jedynie w oparciu o rocznik Pinot Noir. Nazwa "Grande Cuvee" pochodzi od używanego do jej produkcji sypkiego soku z jagód, stanowiącego wagę zbiorów. Szampan Moutard Grande Cuvee Demi Sec ze względu na 100% bazę Pinot Noir charakteryzuje się ciemniejszą barwą niż inne Moutard.

Aromat masła, migdałów i powściągliwa słodycz

Moutard Grande Cuvée Demi Sec Champagne charakteryzuje się aromatem masła, migdałów, sierpa, ciasta na parze z dodatkiem powściągliwej słodyczy. W gęstości krople są średniej wielkości w konsystencji gęstsze niż standardowy Moutard.

Moutard Demi-Sec to alkohol o wyraźnym smaku, lekko kwaskowatym z wyczuwalnymi bąbelkami. Wyróżnia go zrównoważony balans między słodyczą i wytrawnością z dodatkiem aromatu miodu i dojrzałych owoców.

Idealny do czerwonego wina, owoców morza i ryb

Szampan Moutard Demi-Sec najlepiej komponuje się w zestawieniu z czerwonym mięsem np. wieprzowiną, owocami morza, rybami takimi jak tuńczyk czy łosoś oraz delikatnymi serami.

Produkcja Moutard opiera się na rodzinnej firmie działającej od pokoleń w oparciu o uprawę francuskich winorośli w Aube na wyspie Côte des Bar w otoczeniu lasów, strumieni i niewielkich lokalnych farm. Stanowiska w firmie Moutard są rozdzielone pomiędzy braci i kuzynostwo w oparciu o posiadane umiejętności, dobre cechy, wartości i wady. Firma Moutard kieruje się rozwojem, pasją, perfekcjonizmem i miłością w procesie tworzenia Champagne Moutard.

Geneza powstania marki Moutard sięga aż 1927 roku, kiedy to François Diligent zrezygnował z tworzenia win dla innych marek i założył własną winiarnię. Poczatkowo Diligent działał na niespełna 1-5 hektarów ziemi, aż do momentu kiedy to jego córka poślubiła zamożnego Moutarda, wspólnie tworząc znaną do dziś Famille Moutard, której rodzinne tradycje obecnie kontynuuje już czwarte pokolenie.

Więcej informacji
Rodzaj Szampan Biały Półwytrawny
Zawartość alkoholu 12%
Pojemność 0,75L
Producent MOUTARD
Kraj Francja
Identyfikator 3440747500239
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SZAMPAN MOUTARD GRANDE CUVEE DEMI SEC 0,75L 12%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.