MEZCAL SAN COSME OAXACA MEXICO 0,7L 40%

210,00 zł
SKU
SANCO001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

MEZCAL SAN COSME OAXACA MEXICO – to jeden z tradycyjnych meksykańskich alkoholi. Mezcal jest narodowym napojem Meksyku i zazwyczaj jest wytwarzany z niebieskiej agawy lub mieszanek, jego najważniejszą częścią jest właśnie ten produkt. Agawa to rodzaj znanej rośliny pochodzącej z Meksyku. Ta szczególna odmiana nazywana jest „niebieską” agawą ze względu na jej intensywną niebiesko-zieloną barwę (co pojawia się, ponieważ kolor pochłania światło UV). W czym tkwi jego fenomen? Odpowiadamy!

Meksykański mezcal

Orzeźwiający i mocny mezcal z Meksyku, z nutą drzewnej złożoności. Wysokiej jakości, świeżo tłoczony mezcal z Oaxaca to wyśmienity spirytus z agawy, dostępny w wielu doskonałych gatunkach. Nie jest przechowywany w beczkach, butelkowany jest natychmiast po filtracji. Rezultatem jest gładki, jasny, mocny mezcal ze stanu Oaxaca. W smaku wytrawny, z nutą drzewności. Ale nie tylko mezcal jako alkohol jest ważny, to także część kultury meksykańskiej. Widzimy, że mezcal stał się częścią tożsamości narodowej ze wszystkimi jej symbolami: flagą narodową i pejzażami, muzyką, literaturą... możesz osobiście zasmakować meksykańskiej tradycji! Aby w pełni wykorzystać jego wysoką wartość odżywczą, należy go spożywać z umiarem, ale mezcal to nie tylko pyszny, ale także jeden z najlepszych substytutów tequili.

Mezcal – co to jest?

Mezcal to rodzaj destylowanego napoju alkoholowego wytwarzanego z agawy. Jest znany jako mezcal de Oaxaca w Meksyku, to mniej popularny brat tequili. Słowo „mezcal” pochodzi z języka azteckiego, oznacza „gotowaną agawę”. Został on po raz pierwszy wyprodukowany przez rdzennych mieszkańców środkowego Meksyku w XIV wieku. Mezcal jest zrobiony z reguły z mieszanek agawy, które są gotowane i fermentowane w dużych dołach zwanych adobes. Proces gotowania może trwać od 6 do 24 godzin w zależności od rodzaju przygotowywanego mezcalu. Mezcal można jednak tworzyć z różnych rodzajów agaw, z których każda ma swoje własne cechy smakowe i nazwy.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Mezcal 100% Agave
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent SAN COSME DISTILLERY
Kraj Meksyk
Identyfikator 7503016693004
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MEZCAL SAN COSME OAXACA MEXICO 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.