GRANT'S WHISKY 40%

Już od 54,99 zł
Tylko %1 pozostał
SKU
GRANT00-C
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

GRANT'S WHISKY. Historia tej marki ta znakomita opowieść o rodzinie, determinacji i pasji tworzenia wyjątkowego alkoholu. Idealna, by posłuchać jej podczas degustacji.

GRANT'S WHISKY - Fascynująca historia rodzinna Grantów

Założyciel firmy, William Grant przeszedł długą drogę, zanim jego nazwisko zaczęto utożsamiać z pełnym smaku, jakościowym alkoholem. Zaczynał od… wypasu krów. Dzięki wyobraźni i ciężkiej pracy, a także pomocy dzieci: siedmiu synów i dwóch córek, stworzył w 1887 roku swoją pierwszą destylarnię. Dziś Grant to znak rozpoznawalny na całym świecie, kojarzony ze świetną szkocką whisky.

Od czasu pierwszej wyprodukowanej przez Grantów partii whisky minęło ponad 130 lat, a firma nadal pozostaje w rękach rodziny. To już szóste pokolenie, które czuwa nad produkcją trunku. Do zespołu – oprócz kolejnych członków wyspecjalizowanej rodziny – zapraszani są również wybitni współpracownicy z zewnątrz. Wspólnie dbają o to, by trunek spod szyldu Grant’s Destillery zyskiwał uznanie kolejnych smakoszy.

Tradycyjna receptura Grant's Whisky

Gran’t Whisky produkowana jest niezmiennie w oparciu o tę samą, zresztą pilnie strzeżoną, recepturę opracowaną w XIX wieku przez założyciela marki, Wiliama Granta. Idealnie łączy w sobie moc i zestaw doskonałych smakowych akcentów.

Blend jest siostrzaną marką równie cenionych trunków Glenfiddich i Balvenie i  to z tych single maltów jest kupażowany i rozlewany do charakterystycznych butelek o podstawie w kształcie trójkąta.

Zanim to jednak nastąpi, mieszanki złotych trunków leżakowane są w dębowych beczkach. Te z kolei są przygotowywane ręcznie i  specjalnie selekcjonowane przez eksperta marki – tak, Grantowie mają w firmie oddelegowaną tylko do tego osobę.  

GRANT'S WHISKY - Sukces szkockiej marki

Wierność recepturze i procesowi, który niegdyś zdecydował o sukcesie marki w Szkocji i na świecie, sprawia, że Grant’s Whisky nadal cieszy się uznaniem ekspertów w branży i miłośników złotego trunku.

Klasyk Granta przynosi aromat pomarańczy, białej czekolady. Smakuje karmelowo, z przenikającymi z tła zbalansowanymi nutami miodu i pieprzu. Finisz słodko-dymny, bardzo satysfakcjonujący.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Blended Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Producent WILLIAM GRANT&SONS
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010327000404
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GRANT'S WHISKY 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.