GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY 0,7L 40%

145,00 zł
SKU
GLENMR005
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY. Bardzo różnorodna oferta marki Glen Moray zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Jeśli szukasz czegoś więcej niż trunek leżakowany, po prostu – w dębowej beczce, zachęcamy do zapoznania się z propozycjami tej destylarni z północy Szkocji.

GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY - Tradycja i ambitna perspektywa

Firma słynie z licznych eksperymentów z różnorodnymi beczkami. Jak się okazuje, sporo z nich było całkiem udanych. Trunki leżakowane w beczkach po różnych typach alkoholi trafiają na rynek regularnie i zyskują nowych entuzjastów. Prezentowana GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY starzona w beczce po czerwonym winie cabernet sauvignon to propozycja spotykana rzadko, tym bardziej zatem godna polecenia. To smaki odpowiadające miłośnikom klasycznych single maltów oraz tym, którzy zawsze szukają jakichś wyjątkowych akcentów.

GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY - Zachwycający efekt cabernet souvignon

Beczka po czerwonym winie sprawia, że whisky nabiera koloru ciepłego złota. Ma również wpływ na aromat i smak. W nosie GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY jest słodkawy, w charakterze karmelu uzupełnionego miodem. W smaku wyczuwalne karmel, wanilia, nuty czekolady przenikane prażonym dębem. I choć wszystkie te akcenty wydają się różne, tworzą zbalansowaną całość. Słodycz na finiszu jest sprawnie zgaszona przez dębinę, dzięki czemu efekt końcowy wydaje się raczej stonowany.

Warto wspomnieć, że akurat tę whisky leżakuje się nieco dłużej od pozostałych propozycji w klasycznej kolekcji. Spędza w beczkach 14 miesięcy.

GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY - Odważne podejście do tematu whisky

Dzięki łączeniu tradycyjnych receptur i sięganiu po odważne, nowatorskie rozwiązania, Glen Moray jest dziś jedną z najciekawszych szkockich destylarni. Cieszy się uznaniem ekspertów z branży, smakoszy i amatorów. Łagodny klimat, w którym usytuowana jest destylarnia, stanowi jednocześnie ułatwienie i wyzwanie. Jak wyróżnić trunek, który dojrzewa w komfortowych warunkach, bez charakterystycznych wpływów? Stabilne warunki w magazynach dają solidne podstawy do kolejnych eksperymentów, na czym wyjątkowo korzystają odbiorcy i miłośnicy kolejnych pomysłów Glen Moray.

Kolekcja Elgin obejmuje beczki wykończone między innymi sherry czy chardonnay oraz klasyczny single malt w wersji podstawowej i torfowej.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent GLEN MORAY DISTILLERY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5060116322231
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GLEN MORAY ELGIN CLASSIC CABERNET CASK FINISH WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.