TATRATEA APPLE & PEAR TEA LIQUEUR 0,7L 67%

TATRATEA APPLE & PEAR TEA LIQUEUR 0,7L 67%

XUXU CREAM LIKIER 0,7L 15%

XUXU CREAM LIKIER 0,7L 15%

BAILEYS BIRTHDAY CAKE LIKIER 0,7L 17%

119,00 zł
SKU
BAIL013

BAILEYS BIRTHDAY CAKE LIKIER. Wyjątkowa edycja jednego z najbardziej znanych likierów świata. Irlandzki trunek wytwarzany z whiskey i śmietanki, z dodatkiem aromatycznych przypraw – tym razem w wydaniu urodzinowym. Czy to dobry pomysł na prezent? Zdecydowanie!

Tort urodzinowy w kremowym wydaniu Baileys

Kremowy likier cieszy smakiem od początku lat 70. XX wieku. Stworzył go zespół firmy Gilbeys of Ireland, kierowany wówczas przez Toma Jago – dziś już legendę branży. Obecnie likier Baileys sprzedawany jest na całym świecie w kilku wariantach smakowych.

Wersja Birthday Cake pojawiła się w 2021 roku, jest propozycją łączącą dotychczasowe aromaty i smaki, zamknięte w symbolicznym określeniu tortu urodzinowego. Co to oznacza? Słodycz, radość, pełnię smaku. Podobnie jak inne likiery Baileys, może być degustowany solo – lekko schłodzony smakuje idealnie, uwydatnia wszystkie aromatyczne nuty, lekko gęstnieje i osiąga maksymalną kremowość. W wykorzystywaniu go w koktajlach i jako dodatku do ciast, kremów, deserów czy kawy ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Najlepsze składniki z Irlandii

Recepturę likieru od początku oparto na składnikach najwyższej jakości. Jako podstawę zastosowano trzykrotnie destylowaną whiskey, pochodzącą z najstarszej, liczącej sobie już ponad 400 lat, destylarni Bushmills – z pewnością doskonale znanej miłośnikom mocniejszych trunków.

Lokalnie pozyskiwano również śmietankę. Ścisła współpraca z hodowcami krów dającymi doskonałe mleko jest zresztą jednym z ważniejszych elementów działania firmy podczas produkcji likieru. Zapewnia to dostęp do wysokiej klasy składników spożywczych, ale ma też znaczenie dla środowiska, lokalnej ekonomii i zaufania, jakim klienci od blisko pół wieku obdarzają markę.

Bajeczny likier w kilku smakach

Dwa irlandzkie „skarby narodowe” – świetna whiskey i przepyszna śmietanka, w połączeniu z kilkoma prostymi, dostępnymi niemal powszechnie dodatkami, pozwoliły stworzyć jeden z najpopularniejszych trunków tego rodzaju na świecie.

Poszczególne warianty smakowe, które pojawiały się na przestrzeni lat – i wciąż są tworzone, jak pokazuje przykład choćby Baileys Birthday Cake – to odpowiedź na ogromną popularność likieru i kolejne jego zastosowania.

Więcej informacji
Zawartość alkoholu 17%
Pojemność 0,7L
Producent BAILEY'S
Kraj Irlandia
Identyfikator 5011013935116
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BAILEYS BIRTHDAY CAKE LIKIER 0,7L 17%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.