AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY 0,75L

59,99 zł
SKU
GNE08
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Pełne smaku wytrawne wino czerwone

AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY. Istnieje powszechne założenie, że prawdziwe wino, to właśnie wino czerwone. Stwierdzenie to nijak się ma do prawdy odnośnie całej palety istniejących win, nie mniej jednak wina czerwone zasługują na swoją wyjątkową pozycję wśród tego typu alkoholi. Ogromna skala produkcji, ich walory prozdrowotne i organoleptyczne, jak i sam smak to tylko niektóre z mocnych stron tych trunków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolor czerwieni w winach czerwonych to tylko ogólne założenie. Gdy przyjrzymy się uważnie młodym winom, mają one nie czerwony, a wręcz fiołkowy czy też rubinowy odcień. Natomiast dojrzałe wina mienią się kolorem wiśni, a te wieloletnie - ceglastą, a nawet brązową barwą. Oczywiście nie jest tak, że to tylko wiek wina wyznacza jego kolor. Bardzo duży wpływ na jego barwę ma również szczep winogron, z których powstaje dany rodzaj tego alkoholu.

AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY - Nie taki kolor oczywisty jak go widzą

Na całym świecie w produkcji win czerwonych używa się około 1300 różnych typów winorośli. Okazuje się jednak, że ogromna większość win powstaje tylko z około 150 najpopularniejszych szczepów. Nie mniej jednak jest to tak ogromny wybór w zależności od smaku i jakości wina czerwonego, że alkohol ten zyskał na swojej popularności nie tylko dzięki swoim zdrowotnym działaniom, ale także dzięki temu, że każdy koneser czerwonego wina jest w stanie znaleźć smak odpowiedni dla siebie! Co do możliwości podawania win czerwonych z potrawami, tych też jest ogrom. Lekkie wina czerwone sprawdzają się doskonale do zimnych przekąsek czy wędlin. Grillowane kiełbaski czy karkówka to także doskonałe towarzystwo dla czerwonego wina. Trunek ten pasuje również do niektórych gatunków ryb, np. steka z tuńczyka. Ponadto, czerwone wino rewelacyjnie komponuje się z dziczyzną, kaczką czy wołowiną.

AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY - Doskonałe połączenie wiśni i czekolady

AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY to czerwone, greckie wino wytrawne, które stanowi ekspresję odmiany agiorgitiko. Jego bukiet zdominowały świeże aromaty dojrzałych truskawek, wiśni i czereśni, które to mieszają się z nutami korzennych przypraw i czekolady. Smakując AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY, rozleje się ono na języku w sposób krągły i aksamitny, o doskonale zbalansowanej kwasowości i długim, rześkim posmaku. Wino AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY najlepiej podawać schłodzone, do dań pikantnych, z pikantnymi sosami oraz do czerwonego mięsa.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Czerwone Wytrawne
Szczep agiorgitiko
Pojemność 0,75L
Region Peloponez
Producent NEMEA WINERY
Kraj Grecja
Temperatura podawania 16–18°C
Apelacja PGI Peloponnese
Identyfikator 5200344451291
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AGIORGITIKO VARIETALS COLLECTION RED DRY 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.