Single cask whisky

Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 2

na stronę

Whisky single cask

Jeśli chodzi o to, co wyróżnia whisky single barrel, jedni twierdzą, że starzeje się krócej niż inne whisky, inni twierdzą, że to dlatego, iż do jej produkcji używa się tylko jednej lub dwóch beczek. Oznacza to, że dana seria rozlewana jest tylko z jednej beczki (na przykład), jest to więc trunek limitowany, który powstaje w ograniczonej liczbie butelek. Whisky single cask wyróżnia się także wyższą zawartością alkoholu niż w trunkach produkowanych seryjnie - tu jest to zazwyczaj ponad 50%, nawet około 55 % zawartości alkoholu. Dodatkowo kupując daną whisky może się okazać, że whisky dojrzewała mniej lub więcej lat niż whisky single malt. Wynika to ze specyficznego sposobu produkcji tego rodzaju trunku. Na początku nie wiadomo, ile czasu whisky spędzi w beczce.

Single cask whisky

Single cask whisky jest rodzajem whisky wytwarzaną ze słodu jęczmiennego i destylowaną. Zazwyczaj dojrzewa w beczkach dębowych, ale niektóre whisky single malt dojrzewają w beczkach wykonanych z innych gatunków drewna. Smak takiej whisky jest wyjątkowy, różni się od seryjnych produktów. Wpływ ma na to np. rodzaj drewna w beczce, czy będzie to dąb amerykański, czy europejski.

Smak zależy od rodzajów beczki, w której whisky dojrzewała, ale wpływ ma nie tylko rodzaj beczki, ale i to, który raz była ona napełniana destylatem. Każde następne napełnienie inaczej oddziałuje na przechowywany destylat. Jeśli podczas prób smaku mistrz destylacji uzna, że trunek w którejś z beczek nabiera wyjątkowego smaku lub aromatu - pozostawia go w niej do dalszego dojrzewania. Dlatego smak whisky tego typu jest czymś wyjątkowym.

Whisky single cask to natomiast najmłodszy i najnowszy rodzaj whisky, jaki został opracowany. Został sklasyfikowany jako whisky od początku 2000 roku. To trunek, który pochodzi z jednej beczki.

Single cask whisky sklep

W naszym sklepie oferujemy wyselekcjonowany wybór whisky single cask. Co znajdzie koneser smaku whisky?

PAUL JOHN CLASSIC WHISKY,

PAUL JOHN PEATED WHISKY.

Whisky te mają około 55% zawartości alkoholu, jednak waha się ona przez wzgląd na brak filtracji i rozcieńczania whisky w trakcie przelewania do butelek. Smak z pewnością jest ciekawy i bogaty, podobnie jak aromat. Polecamy wypróbowanie którejś z oferowanych przez nas whisky single cask i podanie jej na stół na ważne okazje.

W przypadku whisky single cask warto zwrócić uwagę, że nie mają tu zastosowania standardowe zasady określania wieku trunku. W związku z tym tego rodzaju whisky mogą mieć na przykład 14 lat.

Wiek whisky będzie zależał od mistrza destylacji danej wytwórni, bo to on, na podstawie degustacji, decyduje o tym, kiedy proces leżakowania ma się zakończyć.

Warto też wspomnieć, że każda kolejna whisky pochodząca nawet z tej samej wytwórni, będzie smakować inaczej, ponieważ będzie leżakować w innych beczkach, prawdopodobnie też dłużej lub krócej niż partia poprzednia.

Najlepsza single cask whisky

Jeśli interesuje Cię dobra single cask whisky, szczególną uwagę zwróć na markę Paul John. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi dwie odmiany tej whisky: mocno torfową i nietorfową. Ta pierwsza dojrzewa w beczkach po bourbonie i jest butelkowana bez rozcieńczania wodą. Wykorzystany torf pochodzi prosto ze Szkocji, to unikalna dobra single cask whisky, która powstaje tylko w limitowanych ilościach. Słodka, ziemista, dymna, nie jest barwiona karmelem i zawiera czystą esencję torfowego trunku bez zbędnych dodatków.

Natomiast klasyczna single cask whisky to wersja nietorfowa, która również cieszy podniebienie słodyczą i łagodniejszym charakterem. Miód, jabłka, gruszki – właśnie to oraz o wiele więcej znajdziesz w tym, co oferuje najlepsza single cask whisky nietorfowa od marki Paul John!

Marzy Ci się smakowita single cask whisky? Sklep internetowy FORFITER exclusive stoi otworem!

Treść jest chroniona prawami autorskimi.