Pure malt whisky

Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę

Czym różni się pure malt od single oraz blended?

Jaka jest różnica między whisky pure malt, whisky blended malt i whisky single malt?

Blended Malt jak na przykład Highland journey blended łączy dwie lub więcej, aby uzyskać gładszy smak. Whisky Single Malt jest wytwarzana wyłącznie z jęczmienia słodowego i wody. Pure Malt Whisky jest wytwarzana ze słodu jęczmiennego, wody, drożdży i zwykle drewna dębowego do starzenia.

Czysta whisky słodowa odnosi się do procesu destylacji, w którym ziarna są rozcierane i fermentowane przed destylacją. Wytwarzana jest z jęczmienia słodowanego, ale może również zawierać niesłodowany jęczmień, żyto, pszenicę lub kukurydzę.

Mieszana whisky słodowa to mieszanka zarówno słodowanego, jak i niesłodowanego jęczmienia. Z drugiej strony whisky single malt jest wytwarzana wyłącznie z jęczmienia słodowego. Whisky Blended Malt to mieszanka whisky single malt z domieszką niesłodowanej whisky zbożowej.

Pure malt whisky sklep online

Whisky słodowa to rodzaj whisky destylowanej ze słodu jęczmiennego. Najpopularniejszymi odmianami są single malt, blended i pure malt. Whisky słodowa jest wytwarzana przez fermentację ziarna wodą, a następnie destylację powstałego zacieru w garnku.

Unikalne smaki występujące w czystej whisky słodowej różnią się w zależności od regionu, zależnie od ziarna użytego do zacieru i rodzaju drożdży lub bakterii użytych do fermentacji. Typowo stosowane ziarna to jęczmień, żyto, pszenica, kukurydza lub owies. Unikalny profil smakowy czystej whisky słodowej sprawia, że jest to doskonały wybór do drinków takich jak Manhattans i Old Fashioneds.

Whisky Pure Malt znane są z gładkich i złożonych profili smakowych. Nie są one mieszane z żadnymi innymi zbożami, w przeciwieństwie do whisky blended, która jest mieszanką różnych whisky zbożowych.

Czyste whisky słodowe są zazwyczaj podawane w czystej postaci lub z pojedynczą kostką lodu w szklance. Niektórzy pijący wolą dodawać wodę, aby rozcieńczyć alkohol, podczas gdy inni cieszą się nim w czystej postaci lub z tylko jedną kostką lodu w szklance.

Jest wiele miejsc, w których można kupić czystą whisky słodową, czy trunek taki jak whisky słodowa mieszana (Vatted malt), ale najlepiej zacząć od najbliższego sklepu monopolowego. Możesz go również znaleźć w Internecie, jeśli nie chcesz odbyć wycieczki. Polecamy nasz sklep internetowy. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości, smaczne trunki, które z pewnością Cię zachwycą pełnią smaku i aromatu. Ceny oferowanych przez nas whisky pure malt także są przystępne - zapewniamy doskonały stosunek jakości do ceny. Za około 400 zł nabędziesz doskonałą whisky, która zaskoczy nie tylko Ciebie, ale i gości, którym ją zaserwujesz. Taka whisky jest popularna na całym świecie. Grain whisky oraz wiele odmian whisky znajdziesz w naszym sklepie!

Treść jest chroniona prawami autorskimi.