Japońska Whisky

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 24

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 24

Strona
na stronę

Wielu było w szoku, ale to prawda. Whiskey japońska została uznana najlepszą na świecie

Przez długie lata dla większości konsumentów i dystrybutorów na całym świecie było oczywiste, że ze szkocką whisky nic nie będzie mogło się równać. Tymczasem, Japończycy konsekwentną i cierpliwą pracą nie tylko sprawili, że Szkoci poczuli ich oddech na plecach, ale po prostu zostali w tyle! W 2014 roku w prestiżowym zestawieniu World Whisky Bible, żadna szkocka nie zakwalifikowała się nawet do czołówki, podczas gdy japońska zdobyła tytuł najlepszej na świecie.

Japonia ma bardzo podobny do szkockiego klimat i alkohol może tam leżakować w zbliżonych warunkach. Mogłoby się zatem wydawać, że Japończycy będą zdolni do tego, by stworzyć rodzaj doskonałej kopii. Tymczasem, nic podobnego. Niedościgniona precyzja, wraz z wpływem specyficznych warników lokalnych spowodowały, że whisky japońska ma unikalny charakter, który nie musi niczego udawać, by zjednywać sobie amatorów na całym świecie.

Dodajmy do tego fakt, że cena wielu z nich jest całkiem przystępna i znamy już tajemnicę jej sukcesu. Whisky japońska zdecydowanie należy do tych, z których smakiem warto się zapoznać, w czym nasz sklep chętnie służy pomocą. Single malt whisky, blended whisky? Wybór należy do Ciebie! Zapraszamy!

Whisky z Japonii

Whisky to jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie, jak widać, również w kraju kwitnącej wiśni. Japonia jest jednym z największych producentów whisky, a także ma na nią duży rynek zbytu.

Japonska destylarnia to jedna z najprężniej działających destylarni na świecie. Także japoński rynek whisky jest jednym z najbardziej lukratywnych na świecie. Yamazaki Whisky jest najbliższa whisky szkockiej. Sprawa klasyfikacji: w Japonii w większości produkowane są whisky mieszane blended, ale również produkuje się whisky typu single malt.

Ceny japońskiej whisky różnią się w zależności rodzaju. Przedział cenowy może się zacząć od 150 zł za butelkę japońskiej whisky do nawet 1200 zł za japońską whisky blended. Japońska whisky single malt to koszt jeszcze wyższy.

Japońska whisky to rodzaj destylowanego napoju alkoholowego, wytwarzany głównie z zacieru zbożowego i fermentowany z użyciem wody i drożdży. Japońska whisky znana jest z gładkości i czystego smaku. Można go mieszać z gorącą lub zimną wodą lub z wodą sodową, piwem imbirowym lub lemoniadą. Istnieje wiele różnych rodzajów japońskiej whisky, ale najbardziej popularne to 17-letnia Hibiki firmy Suntory i 12-letnia Hakushu.

Japońska whisky single malt

Japońska whisky single malt jest najlepsza na świecie, a cena japońskiej whisky jest również jedną z najwyższych. Japońska whisky single malt to rodzaj whisky, który jest wytwarzany wyłącznie z jęczmienia słodowego (a dokładnie dodaje się do niej zacier słodowy), wody, drożdży i naturalnych składników. To wszystko sprawia, że ma ona tak wyjątkowy, specyficzny smak. Proces prowadzący do przygotowania tego napoju różni się od większości metod przyrządzania innych rodzajów whisky, ponieważ używa się tu zacieru, który jest wytwarzany przez zmieszanie rozgniecionego jęczmienia słodowego z gorącą wodą, a następnie pozostawienie go do fermentacji.

W Japonii głównie produkowane są whisky mieszane blended, ale produkuje się także doskonałe whisky typu single malt. Aby trunek mógł nosić miano single malt, musi zostać wyprodukowany w jednej destylarni z wody, jęczmienia i drożdży. Do tego dodaje się także zacier zbożowy z najlepszej jakości ziaren. Destylat musi leżakować minimum 3 lata, ale najlepsze edycje leżakują 12, 15, 18 lat i nawet dłużej. Te wyjątkową whisky najlepiej pić z dużą ilością lodu, solo.

Japońska whisky single malt ma długą historię, sięgającą XVII wieku. Pierwsza destylarnia została założona w 1689 roku przez Masatakę Taketsuru, ucznia szkockiego mistrza destylarni George'a Sinclaira. Następnie przeniósł swoje umiejętności do Japonii i zaczął produkować japońską whisky.

Japońska whisky blended

Japońska whisky blended to mieszanka kilku rodzajów whisky. Najlepsze japońskie whisky mieszane (blended whisky) są produkowane przez Suntory, Hakushu, Nikka i Yamazaki. Japońska whisky blended ma wyjątkowy smak i gładkość, które nie mają sobie równych w innych whisky.

Japońska uważana jest również za najlepszą whisky na świecie. Japońska whisky blended, będąca mieszanką japońskich whisky single malt i zbożowych, kosztuje około 100-150 zł za butelkę. Cena japońskiej whisky zależy jednak od tego, z jakim japońskim trunkiem jest zmieszana - zdarzają się bowiem whisky o wiele droższe. Rosnące zapotrzebowanie sprawia, że jakość wciąż się poprawia.

Whisky japońska cena

Dostępne w naszym sklepie japońskie whisky to trunki wysokiej jakości. Przystępne ceny sprawiają, że każdy może pozwolić sobie na wypróbowanie tego charakterystycznego alkoholowego napoju. Doskonałą whisky typu blended nabędziesz już za mniej niż 200 zł. Sprawdź, jak smakuje whisky japońska!

Japońska whisky najdroższa

Yoichi i Miyagikyo to dwie z najsłynniejszych gorzelni w Japonii. To także dwie największe w tym kraju destylarnie. Yoichi znajduje się w prefekturze Tochigi i produkuje wiele różnych rodzajów japońskiej whisky. Miyagikyo znajduje się w prefekturze Kioto i produkuje tylko jeden rodzaj japońskiej whisky – Suntory Whisky. Obecnie firma Nikka posiada destylarnię Ben Nevis w Szkocji oraz destylarnie Yoichi i Miyagikyo w Japonii.

Yoichi ma reputację producenta jednych z najlepszych japońskich whisky w niewiarygodnie wysokiej cenie. Yoichi jest uważana za jedną z najlepszych japońskich whisky w Japonii.

Najwyższej jakości whisky japońskie można znaleźć w destylarni Jozo Chugoku, która powstała w 1892 roku i jest jedną z najstarszych gorzelni w Japonii. Produkuje tylko trzy rodzaje whisky, które są wykonane z mieszanki jęczmienia i ryżu. To sprawia, że whisky japońskie smakuje tak dobrze.

Whisky japońska sklep

Japoński przemysł whisky to historia wielkiego sukcesu. Pierwsze wzmianki o japońskiej whisky pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku. Wtedy rynek japoński otworzył się na rynek amerykański, zaczęto do kraju kwitnącej wiśni przywozić duże ilości amerykańskiej whiskey.

Dopiero jednak w 1945 roku Japończykom udało się wyprodukować wysokiej jakości produkt, który mógłby konkurować z innymi krajami, takimi jak Szkocja i Irlandia. Zaczęli eksportować swoją whisky w 1953 roku i stali się jednym z czołowych światowych producentów whisky. Japonia jest drugim na świecie producentem whisky.

Interesuje Cię whisky japońska typu blended? Sklep online, w którym teraz jesteś, to idealne miejsce na zakupy. W razie wątpliwości chętnie pomożemy. Japonska whisky - najlepsza - sprawdź!

A może interesuje Cię najtańsza whisky? Mamy świetne produkty w swojej ofercie! Sprawdź teraz!

Zobacz również inne whisky: whisky blended, whisky single malt, whisky pure malt, whisky single cask, whisky single grain, whisky angielskie, whisky austriackie, whisky francuskie, whisky hiszpańskie, whisky indyjskie, whisky irlandzkie, whisky japońskie, whisky kanadyjskie, whisky polskie, whisky szkockie, whisky szwedzkie, whisky tajwańskie, whisky amerykańskie, whisky walijskie.

Dobra whisky do 200 zł? Tak, to możliwe. Przeczytaj wpis na naszym blogu i znajdź odpowiednie whisky dla siebie.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.