TURNAU SZLACHETNY ZBIÓR 0,375L

89,99 zł
SKU
PWT12
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

TURNAU SZLACHETNY ZBIÓR. Oto trunek, którego powstanie można zaplanować, ale jedynie do pewnego stopnia. Powstające ze szczepu solaris wino o intrygującej nazwie Szlachetny zbiór, Winnica Turnau opisuje jako białe, słodkie i trudne do stworzenia.

TURNAU SZLACHETNY ZBIÓR - Specjalne warunki dla specjalnych win

Niepowtarzalne aromaty i smaki przenikające się w tym winie mają swój początek właśnie w procesie dojrzewania winogron. Szczególna odmiana pleśni, zwana botrytis cinerea pojawia się na owocach dzięki wytworzeniu w winnicy specyficznego mikroklimatu. To właśnie za jej sprawą absorbowana jest woda, dzięki czemu owoce są słodsze niż wcześniej. Zebrane w tym stanie, dają wino aromatyczne, pełne. Zapach to przenikająca się słodycz pomarańczy i akcenty bukietu polnych kwiatów. Owszem, jest słodkie, ale w smaku nie brakuje charakterystycznych cytrusowych akcentów, którym najbliżej chyba do grapefruita. Soczyste, jasne, znakomite na wiele okazji.

Z czym serwować Szlachetny zbiór

Szczególnie polecane do przystawek o wyrazistym smaku: serów pleśniowych, twardych serów dojrzewających, pasztetów. Ale będzie pasowało również do deserów. Odnajdzie się w czasie długich biesiad, jak i wieczornego spotkania towarzyskiego.

Turnau Szlachetny zbiór to wino interesujące, zechcą spróbować go z pewnością smakosze poszukujący oryginalnych trunków z Polski. Ale z uwagi na głęboką słodycz i owocowy smak, przypadnie do gustu również osobom, które chcą wybrać bezpiecznie, aby trunek skomponować z konkretnymi potrawami.

TURNAU SZLACHETNY ZBIÓR - Najciekawsze wina z Polski

Winnica Turnau od kilkunastu lat proponuje odbiorcom wina w ujęciu klasycznym i takie, które oprócz jakościowego produktu, reprezentują również niezwykłą historię ich powstania. Miłośnicy tego gatunku alkoholu będą usatysfakcjonowani opowieściami o zbiorach, przetwarzaniu, pomysłach na to, jak uzyskać produkt wyróżniający się na rynku, który wciąż jeszcze stanowi przestrzeń nasyconą markami z importu. Okazuje się, że wina z Polski, choć nadal brzmi to nieco egzotycznie, mogą śmiało stawać w szranki z zachodnią i południową konkurencją. Spróbuj, rozsmakuj się w poszczególnych propozycjach i wybierz swoje ulubione. Kto wie, może będzie nim właśnie Szlachetny zbiór.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Słodkie
Szczep solaris
Pojemność 0,375L
Producent WINNICA TURNAU
Kraj Polska
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TURNAU SZLACHETNY ZBIÓR 0,375L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.